Oto historia Netflixa, jednego z najlepszych startupów wszechczasów

19 marca 2014, 05:12 | Aktualizacja: 01.04.2014, 19:36
Tylko na Forsal.pl

Kiedy tradycyjne wypożyczalnie umierały, Netflix patrzył w przyszłość. Jego założyciele już w latach '90 zrozumieli, że tradycyjne nośniki umrą. Oto jak powstawał rozrywkowy gigant.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (2)

 • Polak(2014-03-19 20:40) Zgłoś naruszenie 00

  Startup? Co to za nowomowa? W latach dziewiedziesiątych to się strony interentowe zakładało a nie startupy. Netflix i tak z internetem miał na poczatku tyle w spólnego ci ja z mercedesami, czyli nic.
  Start-up – firma lub tymczasowa organizacja stworzona w celu poszukiwania modelu biznesowego, który gwarantowałby jej rozwój. Firmy te mają zwykle krótką historię, są w fazie rozwojowej i aktywnie poszukują nowych rynków. Nazwa ta stosowana jest zwykle na określenie nowo powstałych stron opartych na technologii Web 2.0, często tworzonych w ramach młodychprzedsiębiorstw działających w Internecie. Termin ten stał się popularny podczas bańki internetowej, kiedy powstawało dużo firm tego typu (nazywanych dot comami). W tym okresie aktywność start-upów szczególnie widoczna była w Dolinie Krzemowej. Przedsiębiorstwa start-up powstać mogą w dowolnej branży, jednak najczęściej związane są z nowymi technologiami. Do ich cech charakterystycznych zalicza się: niskie koszty rozpoczęcia działalności, wyższe niż w przypadku "standardowych" przedsięwzięć ryzyko, potencjalnie wyższy w stosunku do "standardowych" przedsięwzięć zwrot z inwestycji. Jedną z metod finansowania projektów rozpoczynanych jako start-up jest korzystanie z funduszy venture capital lub z pomocy aniołów biznesu. Momentem, w którym firma przestaje być uważana za start-up może być osiągnięcie zysku, fuzja lub przejęcie.

  Odpowiedz
 • bolek(2014-03-19 16:23) Zgłoś naruszenie 02

  Startup? Co to za nowomowa? W latach dziewiedziesiątych to się strony interentowe zakładało a nie startupy. Netflix i tak z internetem miał na poczatku tyle w spólnego ci ja z mercedesami, czyli nic.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze