Magister bez pracy. Oto mapa bezrobocia wśród osób z wyższym wykształceniem w UE

7 sierpnia 2014, 05:55 | Aktualizacja: 30.12.2014, 22:33
Tylko na Forsal.pl

Ponad 20 proc. absolwentów szkół wyższych w Grecji jest na bezrobociu. Mogą zazdrościć Niemcom, u których stopa bezrobocia absolwentów jest prawie 10 razy niższa. Jak na tym tle wygląda sytuacja polskich magistrów? Czy dyplom ma jeszcze jakieś znaczenie na rynku pracy?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • Mruk(2014-08-07 07:27) Zgłoś naruszenie 00

    Popełniacie błąd w założeniach. Wyższe wykształcenie to nie to samo, co posiadanie dyplomu Wyższej Szkoły Sztuk Strzelistych, kupionego za kilka obecności i drobne opłaty za czesne. Wyższe wykształcenie można jeszcze u nas zdobyć, ale może na 10% najlepszych politechnik, akademii i uniwersytetów. Reszta "absolwentów" poziomem swojego intelektu niebezpiecznie zbliża się do absolwentów zawodówek sprzed 20 lat.

    Odpowiedz
  • buehehe(2014-08-07 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Popełniacie błąd w założeniach. Wyższe wykształcenie to nie to samo, co posiadanie dyplomu Wyższej Szkoły Sztuk Strzelistych, kupionego za kilka obecności i drobne opłaty za czesne. Wyższe wykształcenie można jeszcze u nas zdobyć, ale może na 10% najlepszych politechnik, akademii i uniwersytetów. Reszta "absolwentów" poziomem swojego intelektu niebezpiecznie zbliża się do absolwentów zawodówek sprzed 20 lat.
    Taki system. Wiwat wolny rynek w edukacji!

    Odpowiedz
  • Filip82(2014-08-07 20:07) Zgłoś naruszenie 00

    Robić się młodym nie chce za te śmieszne pieniądze. Starsi już nie maja wyjścia (kredyty, rodzina) i bezrobocie znika:)

    Odpowiedz
  • Gość(2014-08-09 17:44) Zgłoś naruszenie 20

    Robić się młodym nie chce za te śmieszne pieniądze. Starsi już nie maja wyjścia (kredyty, rodzina) i bezrobocie znika:)
    Święta racja!!! Jak mi proponują 7żł/h (bez odprowadzania żadnych składek horobowych,emerytalnych itd).... to jest straszne co jeden gość powiedział do drugiego w call center: "Widzisz - ty robiłeś magistra socjologii... na chuj to robiłeś? 5 lat poszło się jebać... a i tak zarabiasz tyle co ja.... 10zł/h.... (de facto na czarno bez odpwowadzania skłądek emerytalnych itd) ...

    Odpowiedz
  • esu(2014-08-11 07:07) Zgłoś naruszenie 00

    Ważniejsze od tego jaki stopień wykształcenia się ma jest to w jakim kierunku się kształcisz. Ja nie miałem tego szczęścia (internet nie był tym czym jest dzisiaj) natomiast obecnie można sobie łatwo w sieci wyszukać na co nie ma ofert pracy. Szkoda tylko że szkoły w Polsce tworzone są pod kadrę nauczycielską a nie pod potrzeby rynku pracy.

    Odpowiedz
  • amigo(2014-08-15 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Tak to wyszło jak ludziom wmówiono, że trzeba się kształcić to ruszyli na uczelnie tylko nikt im nie powiedział, że jak tyle tysięcy ludzi będzie magistrami to poziom dyplomu magistra spadnie ponieważ nie będzie zapotrzebowania na takich stanowiskach na wykształconych. Dziś jakby zrobić przegląd pracowników to wtedy by dopadł ludzi szok jaka masa ludzi pracuje z dyplomem na stanowiskach, gdzie ten dyplom nic nie daje.

    Odpowiedz
  • Rychu(2014-09-09 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    A jak ten problem kształtuje się w Israelu i Szwajcarii oraz Rosji.

    Odpowiedz
  • Hermilion(2014-09-22 13:53) Zgłoś naruszenie 00

    No i wystarczy teraz porównać zmiany do roku 2007 i po roku 2008 (vide PO) oraz Polske i Węgry w ostatnich latach (vide Orban) .. eh lemingi

    Odpowiedz
  • tomplamka(2014-12-31 07:12) Zgłoś naruszenie 10

    Czy komentujący tutaj przeczytali artykuł?? Wyraźnie jest podane, że ludzi z magistrem dotyka 6% bezrobocia, a tych tylko z maturą 13% bezrobocia. Więc ma to się nijak do waszego stękania. Dyplom opłaca się mieć niezależnie od tego czy był zasłużony, czy "kupiony" za kilka obecności na zaocznych studiach nauk niepotrzebnych. Dyplom to często papierek bez którego przy ubieganiu się o lepszą posadę nawet nie czytają CV.

    Odpowiedz
  • KamilKurant(2014-12-31 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    Szlag człowieka trafia, jak czyta że zarabia statystycznie 4tyspln i jest w 6%bezrobotny i że ma super.
    Może ta statystyka dotyczy absolwentów, a nie ludzi pod 50tkę?

    Odpowiedz
  • bulak(2015-05-23 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Na uczelniach mamy tetrycznych profesorów,"trzymających władzę",sami nie dostosowani do obecnych realiów,więc kształcą bezmyślnie niedouczonych mgr.,którzy sami potwierdzają,że chcą najgorszy kryzys spędzić na uczelni.Dlatego mamy taką sytuację,choć i tak można powiedzieć,że część z nich założy własny biznes i może się uda.

    Odpowiedz