Magazyn Fortune publikuje regularnie „najlepsze porady prezesów firm”. Swoimi przemyśleniami podzielili się tam szefowie takich spółek, jak General Motors, Dream Works, czy Hewlet-Packard.

Najnowszy wpis należy do Warrena Buffeta, miliardera i szefa firmy Berkshire Hathaway. W słowach skierowanych do kobiet rozpoczynających karierę udzielił porady, której wymiar jest jednak uniwersalny i niezależny od płci.

- Róbcie te same rzeczy, którymi zajmują się mężczyźni – napisał Warren Buffet. – Podążajcie za swoimi pasjami. Znajdźcie coś, co kochacie. Prawda wygląda tak, że tak niewiele osób faktycznie podejmuje wyzwania w swoich pracach, że naprawdę wyróżnicie się bardziej, niż sądzicie. Zostaniecie zauważeni, jeśli naprawdę się o to postaracie – stwierdził miliarder.

>>> Czytaj też: Pokolenie 2 tysiące brutto. Młodzi mogą przestać marzyć o szybkiej samodzielności

Uzupełniają to słowa Meg Whitman, prezesa korporacji Hewlett-Packard. Żartobliwie stwierdziła, że w karierze pomaga ubieganie się bez sukcesu o fotel gubernatora Kalifornii, ponieważ zostawia bardzo grubą skórę. Whitman podkreśla wprawdzie, że trzeba mieć świadomość, że to rodzina jest najważniejszym faktem w życiu każdego pracownika, ale następnie dodaje:

Reklama

- Rób coś, co kochasz. Spędzamy w pracy mnóstwo czasu. Ja siedziałam tu prawdopodobnie ok 150 godzin w ciągu ostatnich tygodni – wyznała. - Musisz więc znaleźć coś co kochasz i myślę, że musisz to robić z ludźmi, którym również ta praca sprawia przyjemność – dodała. Jej zdaniem satysfakcja płynie ze współpracy z dobrym zespołem i wspólnego rozgryzania wyzwań. – Moja rada dla młodych ludzi, jeśli znajdziesz się w firmie, gdzie jesteś poproszony o zrobienie czegoś, czego nie uważasz za słuszne lub czujesz się niekomfortowo z uwagi na zarządzanie i prowadzenie firmy, nie idź w kierunku drzwi – biegnij tam.

>>> Czytaj też: Nie muszą wyjeżdżać z Polski, by zarabiać jak na Zachodzie. O tych specjalistów biją się firmy