Rezerwiści w kamasze. Do wojska może trafić niemal każdy

10 marca 2015, 17:57 | Aktualizacja: 10.03.2015, 18:34
Źródło:IAR

Nowe rozporządzenie podpisane przez premier w sprawie obowiązkowych ćwiczeń wojskowych pozwala wezwać do wojska praktycznie każdego zdolnego do służby.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (29)

  • _(2015-03-10 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    trzeba się ratować zaświadczeniami lekarskimi. Ogólnie nie sprawdzają, więc wystarczy pogadać ze znajomym felczerem.

    Odpowiedz
  • twarz w dłonie(2015-03-10 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jedno wielkie malkontenctwo...pamiętaj bronisz ziemi, swoich najbliższych, historii, tradycji a nie polityków. Ci faktycznie pewnie pierwsi opuszczą ojczyznę, będziesz taki jak oni?

    Odpowiedz
  • HankR(2015-03-13 18:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle polecam emigracje. Im dalej tym lepiej.

    Macie tylko jedno życie i marnowanie go za Ukrainę to jakiś kompletny idiotyzm.

    Odpowiedz
  • sebastian(2015-03-10 22:15) Zgłoś naruszenie 00

    @rrr...
    mnie juz dawno nie ma w tym cieplym k*rwidołku i nie ze względu na strach przed wojną, a ze względu na awersję do sporej części Polaków. Ale gdybym tam był to z całą pewnością kombinowałbym jak się wymiksować z konfliktu, z którym nie mam nic wspólnego. Ja nie jestem ani rusofobem ani rusofilem. Nie moja wojna. Mam nadzieję, że jak taki dziarski jesteś to będziesz strzelał za nas dwoch, a jeszcze lepiej zrobiłbyś gdybyś już teraz - duzo wczesniej - wypie***ił na Ukrainę i tam zaczal tworzyc front.

    Odpowiedz
  • okljlkjl(2015-03-11 20:41) Zgłoś naruszenie 00

    żeby bronić to trzeba mieć co . jak się nie ma nic to nie ma czego bronić. ot prosta filozofia o której panstwo nie pomyslało nie dając ale karząc. będą przepełnione więzienia młodymi i nie tylko bezrobotnymi bo ci na pewno nie będą walczyć i strzelać - oni chca pracować. czegoś czego państwo im nie dało. nie mają o co walczyć.

    Odpowiedz
  • rrr...(2015-03-10 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    Ra myślisz że tak łatwo opuścisz kraj jeżeli zostaniesz powołany do wojska w czasie wojny a uciekniesz wtedy bedzie sie nazywało dezercja a wiesz jak złapią dezertera jaka jest kara albo front albo kula w łeb no to więc uciekaj a po drugie jak ruszy tyle tysiecy ludzi do ucieczki to wyobraź sobie co zrobi kraj gdzie ten tłum bedzie uciekał

    Odpowiedz
  • pozdrawiam(2015-03-13 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    ratuj sie kto moze ja uciekam na wyspy !!!

    Odpowiedz
  • Dextero(2015-03-10 20:56) Zgłoś naruszenie 00

    Skończy się peda**wanie z torebką przez miasto.

    Odpowiedz
  • Ra(2015-03-10 20:52) Zgłoś naruszenie 00

    Podatki dowalają, lekarzy niema a wam w głowach od dzieciaka wbili, zindoktrynowali ze za kawałek czerwono białej szmaty trzeba ginąc powodzenia za donka i bronka i premier i wojta i drzewo..., Odpale wam znicz jak kiedyś tu wruce. A wysyłajcie selfie z frontu bedą niezłe .. Zreszta co tu wymagac od osób które nie pojmują tak trywialnych rzeczy. Teraz zastanów sie jakim zagrożeniem dla swiata byli hipisi..

    Odpowiedz
  • moira(2015-03-10 19:38) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba spieprzać. Powtórka z lat trzydziestych

    Odpowiedz
  • alex(2015-03-10 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    War is incoming

    Odpowiedz
  • pysio(2015-03-10 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    czyli polaczki niedlugo zostana wyslane jako mieso armatnie na ukraine :)

    Odpowiedz
  • esu(2015-03-11 17:51) Zgłoś naruszenie 00

    Armia rezerwistów to muzeum wojskowości bez zdolności bojowych. Tym bardziej, że u nas służba poborowych w wojsku polega na uczeniu się ustawiania butów, ich czyszczenia, ścielenia łóżka i trenowania czyszczenia kibla szczoteczką do zębów. Mój brat był w wojsku długie miesiące kiedy jeszcze był taki obowiązek dla każdego - z jego opowieści przypomina mi się np. "Akcja liść" tzn. zapełnianie wolnego czasu sprzątaniem liści, po którego zakończeniu, wysypujemy je z kosza i zbieramy od nowa. A strzelanie? Mieli jedno na 9 msc. Słownie jedno. Założę się, że owe ćwiczenia dla rezerwistów nie będą miały nic wspólnego z wojskiem. Pewnie będzie to typowe dla polskiej armii wyżywanie się ludzi zatrudnionych tam na stałe na najniższych stanowiskach i uczenie jak włazić im w d..., albo co grozi za nierobienie tego. Polskie wojsko jest jak polski Sejm - dramat bez znieczulenia. Dzisiaj walczy się bronią a nie mięsem armatnim, kto jej nie ma przegrywa wojnę choćby nie wiadomo ilu żołnierzy wysłał na front. Tępota sejmowa tego jednak nie rozumie. Na nic zdały się lekcje historii, na których pisano o atakowaniu czołgów szablami. Niestety, ale żeby to zrozumieć to trzeba na te lekcje było chodzić.

    Odpowiedz
  • okjlk(2015-03-10 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    wojna się zbliża...

    Odpowiedz
  • __(2015-03-10 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    Felczer uratuje zdrowie i życie. Zamiast układać sobie chociaż przyjacielskie stosunki z sąsiadami w Polsce dąży się do... do umocnienia granicy wschodniej UE:) Niby dobrze, ale komu w dłuższym okresie czasu to się opłaci bardziej?

    Odpowiedz
  • twarz w dłonie(2015-03-10 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    A jak przyjdzie bronić kraju to felczer Ci pokaże jak obsługiwać broń, nauczy Cię taktyki pewnie.
    Gratuluje podejścia.

    Odpowiedz
  • tikitaki(2015-03-10 18:52) Zgłoś naruszenie 00

    A jak przyjdzie bronić kraju ... wojsko zajmie się w pierwszej kolejności obstawianiem lotnisk, dróg i ratowaniem dóbr materialnych polityków, którzy jako pierwsi uciekną jak szczury.

    Odpowiedz
  • Polak(2015-03-11 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    „ Cząstka narodu zawsze musi być pod bronią, bez niej swoi czy obcy z domu Cię wygonią. Kto sarkał na wojsko i na nie nie płacił utraciwszy wszystko Ojczyznę utracił „. A. Mickiewicz

    Odpowiedz
  • żal(2015-03-11 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    Bronic kraju...kraj ma mnie w dupie ja mam kraj w tym samym miejscu!!

    Odpowiedz
  • efef(2015-03-11 15:03) Zgłoś naruszenie 00

    możecie mnie ...w dupę cmoknąć frajerzy!!

    płace podatki a waszym zasranym obowiązkiem jest zadbać o moje bezpieczeństwo !!!

    Odpowiedz