"Arabskie NATO" zagraża Zachodowi? USA i Europa powinny uważać

3 kwietnia 2015, 07:45 | Aktualizacja: 10.04.2015, 08:05
Źródło:Bloomberg

USA i inne państwa Zachodu powinny zachować ostrożność wobec arabskiego NATO, szczególnie, że panarabski sojusz nie przypomina tego Północnoatlantyckiego - czytamy w komentarzu redakcyjnym agencji Bloomberg.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (10)

  • e_djur(2015-04-03 09:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem pewien, że jest tam, pośród Arabów człowiek co widziałby ludy koczowników zjednoczone i wolne od dominacji zachodniej. Ropa im sprzyja. W zasadzie mają trzy rzeczy: ropę, piasek i wiarę. Potrzebna im niezależność, wolność i swoboda wolnego świadomego wyboru. Cel jest. Jak go osiągnąć? Najprościej? Osłabić przeciwnika. Napuścić Putina na świat zachodni. Będzie gorąco to i coś się przy takim ogniu da upiec dla siebie. Tak to widzę.

    Odpowiedz
  • tele(2015-04-03 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    Ten "nowy sojusz czesci krajow arabskich"ma jeden cel tj.utrzymanie przy wladzy obecnycnie rzadzacych "klik",ktore od dziesiecioleci rozkradaja bogactwa ropy i gazu.Do tej pory byly marionetkami zaleznymi od Stanow Zjednoczonych.Obecnei po tzw "wiosnie arabskiej"oraz porozumieniu USA-Iran nie czuja sie tak pewnie wiedzac,ze USA beda coraz mniej sklonne bezposrednio interweniowac w ich obronie. Znaczenie bliskowschodniej ropy naftowej dla gospodarki USA nie ma juz takiego znaczenia a prowadzenie kolejnych militarnych eskapad w stylu irackim staje sie zbyt kosztowne.Mowiac wprost:wladcy tych krajow powolali sojusz militarny w obawie przed wlasnymi narodami.

    Odpowiedz
  • Kamil(2015-04-03 15:19) Zgłoś naruszenie 00

    Hmmm... czyż to nie USA ostatnio uważały, że Rosja węszy Amerykański podstęp?
    do tele: nie znam rewolucji, która nie utworzyłaby nowej kliki.

    Odpowiedz
  • EWA(2015-04-07 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    a wy tu o barylkach , a wy tu o sojuszach!
    dlaczego nikt nie pomoze utrzymac stabilizacji finansowej zachodu??? - takie madrale jestescie?
    barylki - atom dla Iranu - to was niepokoi!
    a ty widzialbys najchetniej to co mam miejsce teraz na swiecie - ze jest holokaust arabow - a ty powtarzasz historie zmieniajac tylko nacje i religie!
    i to wszystko z CALA RZYGOWINA DALEJ rzadzila zabijajac dzieci i kobiety ktore je wychowuja!!!

    mymysl e_djur inny sposob na pasienie siebie i swoich zimkow°!!!
    sami nie walczycie - tylko rekoma Arabow zabijacie Arabow - wystarczy wasz udzial i zawierucha na poczatku konfliktu i potem juz sami sie dobijaja!

    bardzo cywilizowane - no po prostu psychologiczne posuniecia!!!

    Odpowiedz
  • EWA(2015-04-07 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    a wy tu o barylkach , a wy tu o sojuszach!
    dlaczego nikt nie pomoze utrzymac stabilizacji finansowej zachodu??? - takie madrale jestescie?
    barylki - atom dla Iranu - to was niepokoi!
    a ty widzialbys najchetniej to co mam miejsce teraz na swiecie - ze jest holokaust arabow - a ty powtarzasz historie zmieniajac tylko nacje i religie!
    i to wszystko z CALA RZYGOWINA DALEJ rzadzila zabijajac dzieci i kobiety ktore je wychowuja!!!

    mymysl e_djur inny sposob na pasienie siebie i swoich zimkow°!!!
    sami nie walczycie - tylko rekoma Arabow zabijacie Arabow - wystarczy wasz udzial i zawierucha na poczatku konfliktu i potem juz sami sie dobijaja!

    bardzo cywilizowane - no po prostu psychologiczne posuniecia!!!

    Odpowiedz
  • Rocho(2015-04-03 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ropa może już nigdy nie wrócić do dawnego poziomu cen ani znaczenia politycznego. Za kilka lat ropa i gaz z łupków może być wydobywany nie tylko w USA ale w dziesiątkach miejsc na świecie, co skutecznie będzie trzymało ceny poniżej 60 dol. Za kolejne kilka lat ropa może jeszcze bardziej stracić na znaczeniu z powodu wprowadzenia nowej generacji akumulatorów. Wtedy ceny spadną do 10 dol za baryłkę.

    Odpowiedz
  • Januszek(2015-04-10 08:32) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety Chiny idą mocno do przodu, Arabowie są megabogaci i utrzymują Zachód, USA próbuje utrzymać prym i dominację nad światem, rosną nowe potęgi jak: Indie czy Brazylia a EUROPA nasza Kochana pod przywództwem TUSKA zastanawia się czy wprowadzić wolność do związków homosiów w całej unii, możliwość aborcji czy eutanazji - niestety żyjemy w czasach Zmierzchu Europy - Ci Brukselscy nieudacznicy już się nie liczą na arenie międzynarodowej a UE teoretycznie istnieje tylko na papierze - ból dupy o grecje, bezrobocie na południu, brak perpektyw rozwoju - to jest nasza Europa, niedługo nas będą kolonizować obce Imperia

    Odpowiedz
  • bac(2015-04-10 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    brudasy w białych ciuchach obwieszeni złotem nie zasługują, żeby im nogę podać.

    Odpowiedz
  • mario(2015-04-07 22:28) Zgłoś naruszenie 00

    islam to takie chrześcijaństwo sprzed kilkuset lat, wolą teraz tłuc sie między sobą szyici i sunnici, niż walczyć z izraelem, tak jak kiedyś protestańci przeciw katolikom woleli walczyć niż razem przeciw Turcji

    Odpowiedz
  • dd(2015-04-16 02:40) Zgłoś naruszenie 00

    Byle więcej takich "reżimów" jak Assada, w którym wszyscy byli bezpieczni, jak tylko obalą go terroryści sponsorowani przez USA nastąpić może atak USA na Iran. Przy czym USA z przyjemnością napadłoby na Iran, ale ma większy problem, są nim Chiny, którym anglosasi znów chcą wypowiedzieć "wojnę opiumową". W związku z tym USA chce aby Iranem zajął się ktoś inny. Generalnie polecam na YT wykłady z Grzegorzem Braunem, trafnie ocenia sytuację i mówi też o nieciekawym położeniu Polski w najbliższych zmianach.

    Odpowiedz