PGNiG tnie koszty. Ze spółki PSG odejdzie ponad 1300 pracowników

2 kwietnia 2015, 12:51 | Aktualizacja: 02.04.2015, 13:33
Źródło:ISBnews

Do Programu Dobrowolnych Odejść realizowanego przez Polską Spółkę Gazownictwa, spółkę zależną od PGNiG, zgłosiło się ponad 1300 pracowników. Zakończenie PDO w Polskiej Spółce Gazownictwa ogłoszone zostanie 17 kwietnia br.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (16)

  • Jecky(2015-04-08 20:58) Zgłoś naruszenie 30

    Neptun i Hermes postarają o wydajność :-)

    Odpowiedz
  • beleczka(2015-05-01 06:12) Zgłoś naruszenie 21

    Hermes między innymi jest opiekunem złodziei i hochsztaplerów. ciekawe kto wymyślił tę nazwę.

    Odpowiedz
  • Jo(2015-04-02 20:50) Zgłoś naruszenie 10

    Od tej kwoty podatek 18% i na picie za 2015 kolejna ścina. Z max. 100tys.zł brutto zostanie jakieś 70tys. Gratulujemy pomysłodawcom tej jałmużny!

    Odpowiedz
  • Karol(2015-04-09 16:06) Zgłoś naruszenie 10

    Taka zmiana powinna zakończyć się doniesieniem o możliwości popełnienia przestępstwa jako działanie na szkodę spółki.

    Odpowiedz
  • fan prezesów PGNiG i PSG(2015-04-08 21:52) Zgłoś naruszenie 10

    Gratuluję prezesowi dobrego samopoczucia! Po zakończeniu kontraktu(wykazał zysk) odbierze parę mln złociszów ale firmy PSG już nie będzie. Już w pewnych rejonach na zmianę pracuje tylko 5 monterów i mają jeszcze na akord (komuno wróć) wymieniać gazomierze a gdzie prace planowe związane z bezpieczeństwem?
    Jak mogą tacy dyletanci rządzić państwową spółką kto na to pozwolił minister skarbu, premier ? Czy potrzeba w Polsce tragedii żeby przyszło otrzeźwienie ? Czy zagraniczna kancelaria musi negocjować cenę gazu z Gazpromem dla Polski ? Ile to będzie kosztowało i ile Rosjanie nam obniżą cenę gazu dolar, dwa...?

    Odpowiedz
  • pinda(2015-05-01 06:06) Zgłoś naruszenie 10

    Bogacki wracaj do mamy

    Odpowiedz
  • kur(2015-04-02 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Piotrek ty też odejdziesz?

    Odpowiedz
  • Olosz(2015-04-02 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    A ja myślałem, że to klęska menedzerów :(..

    Odpowiedz
  • gazownik(2015-04-02 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    1300 najlepszych fachowców którzy mają już doświadczenie albo gdzie indziej zaklepaną pracę (bo są specjalistami w przeciwieństwie do Sylwestra)

    Odpowiedz
  • pepe(2015-04-06 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    to teraz rozumie będzie obniży cenę gazu klientom o tyle co cenę kupna (ok. 10 %) w 2015 r.

    Odpowiedz
  • PE-GAZ - taki konik ze skrzydłami bo nie gazownik(2015-04-02 17:32) Zgłoś naruszenie 00

    Nie będzie dodatkowych środków na infrastrukturę bo PSG osiągnęło już maksymalny dopuszczony przez Regulatora zysk, jedyny "sukces" to utrata fachowców o pół grosza tańsza dystrybucja kosztem bezpieczeństwa które długofalowo się obniży

    Odpowiedz
  • nigdy wiecej PO(2015-04-02 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    najlepszym specjalistom płaci się po 100 tys zł żeby odeszli, gratuluje.

    a ci słabi wiedza że na rynku pracy nie znajda i siedzą na 4 literach

    Odpowiedz
  • Sip owiec(2015-04-09 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Bedą sami robić bo juz nie ma kim pracować. Kierownicy i dyrektorzy jezdza na narady i nic nie mówia nt. sytacji w RDG-ach. Hermes i Neptun mysli ze ta prace mozna zakordowach, a kazdy wie nie kazda praca w RDg sie rózni od innych prac gazowych, poowedziania a napewno beda lepsze wyniki statystyki itp.

    Odpowiedz
  • PIOTR(2015-04-26 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    OSTATNI ETAP? TO NIE KONIEC ZWOLNIEŃ.LUDZIE SAMI ZACZNĄ SIĘ ZWALNIAĆ ,A SZCZEGÓLNIE MONTERZY KTÓRZY MAJĄ PRACE WYKONYWAĆ NA AKORD.GDZIE BEZPIECZEŃSTWO?GDZIE SĄ SŁUŻBY BHP?PROGRAM HERMES,NEPTUN PIĘKNA SPRAWA TYLKO NIECH LUDZIE KTÓRZY TO OPRACOWALI POJADĄ Z MONTERAMI NA JAKĄKOLWIEK PRACE GAZONIEBEZPIECZNĄ. PROGRAMY TE NIE PRZEWIDUJĄ PRZERWY ŚNIADANIOWEJ,POTRZEB FIZJOLOGICZNYCH.BĘDZIEMY ZAKŁADAĆ SOBIE PAMPERSY JAK KIEDYŚ PANIE W SKLEPACH.ZYSK PONAD WSZYSTKO.TO JEST PRAWDZIWY KAPITALIZM.ALE CO PAN PREZES MOŻE WIEDZIEĆ SKORO ZAJMOWAŁ SIĘ OD LAT SPRZEDAŻĄ...MIESZKAŃ.

    Odpowiedz
  • Grześ(2015-05-27 22:08) Zgłoś naruszenie 01

    jeżeli teraz 85000 mieszkańców ma być bezpiecznymi dzięki pięciu monterom w wieku 50-55 lat to ja życzę prokuratora prezesowi i NIK-u z pytaniami do Mc&Kinsey w sprawie etatyzacji w PSG i np. w GSM PLUS który przez nich był na skraju dramatu technicznego

    Odpowiedz