Tamborski: Po 24 latach warszawska giełda jest wciąż zbyt mało konkurencyjna

16 kwietnia 2015, 04:36
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Kluczem do sukcesu jest lokalny kapitał. Trzeba zmobilizować oszczędności Polaków, bo na razie zaledwie 3 proc. z nich jest lokowane bezpośrednio w akcje notowane na giełdzie - mówi Paweł Tamborski, prezes Giełdy papierów Wartościowych w Warszawie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (8)

  • plutarch(2015-04-16 07:46) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejarz, nie odchodź od zwrotnicy.

    Odpowiedz
  • kolejarz(2015-04-16 05:16) Zgłoś naruszenie 00

    Pobożne życzenia i urojenia.
    A Pan Tamborski z tego co pamiętam również przyczynił się do upadku gpw blokując rozmowy o fuzji z giełda w Wiedniu.

    Odpowiedz
  • JJ(2015-04-16 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    GPW to szulernia w ktorej karty rozdaja insider traderzy i kliki zarzadzajacych funduszami. Jeden wiekszy zachodni fundusz moze w ciagu jednego dnia zdmuchnac ten domek z kart i go potem odbudowac, bo przy takich obrotach z kursami akcji mozna robic co sie zechce.

    Tak wiec namawianie Polakow, aby uczestniczyli w tym niekontrolowanym i nieuczciwym dzidostwie to jak naganianie do uczestnictwa w funduszach Amber Gold.

    PS. A fakt, ze w panstwie na dorobku, jakim jest Polska, obowiazuje 19% podatek od zyskow kapitalowych, zakrawa na dzialanie na szkode panstwa i zdrade obywateli.

    Odpowiedz
  • ~jurga(2015-04-16 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    GPW to szulernia. To tyle w temacie tej giełdy.

    Odpowiedz
  • Stan Zagórski(2015-04-16 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    Co powiesz tym co kupili akcje JSW po 136 złotych, a teraz kosztują 16? Kto ich namawiał, a teraz niszczy górnictwo podpisując dekarbonizację. Sam spadaj na dno.

    Odpowiedz
  • mc(2015-04-16 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nigdy wiecej GPW, mały inwestor co najwyzej moze wtopic kase na GPW.

    Odpowiedz
  • amigo(2015-04-16 23:23) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nasza giełda pójdzie na dno?

    1. Nie ma mamy nadzoru bo ten KNF to nadzoruje sam siebie. Jeszcze nie wykrył żadnego oszustwa od czasu istnienia KNF. Nie wadził nikogo za kraty za oszustwa na GPW.

    2. Wielki wizioner Sobolewski zmarnował dobre czasu dla GPW bo myślał, że stworzy drugie Wall Street, a tak się nie stało i nie mogło stać. Szkoda, że tak późno go wykopali z tego stołka.

    3. Brak reakcji na oszustwa i wałki na GPW.

    4. Tylko 3% ja bym, że o 3 % za dużo.

    Nie inwestujcie na GPW !!! Nie dajcie się oszukiwać !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz