Amazon w Niemczech, czyli 11 milionów podatku od 11 miliardów przychodu

26 maja 2015, 13:29 | Aktualizacja: 31.05.2015, 08:38
Źródło:Własne

Według urzędu kontrolnego w Niemczech Amazon sprzedał swoim niemieckim klientom towary za 11 miliardów dolarów. Od tej kwoty odprowadził 11,9 miliona dolarów podatku, informuje agencja Reutera.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (10)

  • miki(2015-05-27 00:24) Zgłoś naruszenie 10

    Ale jesteście tu tępi.
    Firmy zagraniczne panoszące się np. w Polsce wrzucają w koszty tzw. opłaty licencyjne (royalities). Czyli te pieniądze idą "legalnie" do spółki matki np. w USA. A nasz rząd to chromoli, bo w MF pracują osoby znajome królika a nie fachowcy.
    Są to ogromne sumy pomniejszające zysk z działalności gospodarczej. W efekcie zysk do opodatkowania jest symboliczny.
    Uczcie się głąby.

    Odpowiedz
  • dkdkdkdk(2015-05-26 15:02) Zgłoś naruszenie 10

    taktyka podobna jak w polsce szweckie IKE ... zarejestrowane w Luksemburgu tak samo jak francuski Dec który płaci podatki w Luksumburgu ... a polski tępy naród łaszczy się na francuksa markę czy szwedzką jakośc heheheheh

    Odpowiedz
  • e_djur(2015-05-26 14:04) Zgłoś naruszenie 10

    Rozumiem, że to ma odziaływac na decyzje Polaków. No czego się czepiacie zagranicznych firm handlowych. Popatrzcie w Niemczech zagraniczna firma handlowa płaci podatek w wysokości 0,1% od obrotu. Dochodu już się tu nie wylicza, nie mówiąc o zysku. Ściemnianie trwa.

    Odpowiedz
  • nopis(2015-05-26 15:44) Zgłoś naruszenie 00

    przy niemieckim CIT daje to dochód netto 28 mln
    Jaka jest wielkość zaangażowanych środków ?
    Oczekują pewnie zwrotu na poziomie 10-20% od kapitału
    To daje kwotę 140-280 mln E od zaangażowanego kapitału.
    A jest pewnie więcej.
    To po licho inwestują jak mają tak kiepski zysk ?.
    Czy nie lepiej wwalić tą kasę w fundusze hedgingowe ?

    Odpowiedz
  • pawel(2015-05-26 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    Z podlinkowanej informacji w serisie Reuters wynika, że Amazon zapłacił 16 milionów dolarów (11.9 mln euro) podatku od przychodu w wysokości 11 miliardów dolarów (zysk: 32 mln euro). Bez sensu to pomieszanie walut w oryginalnym tekście, warto by uporządkować i podać wartości w uspójnionej walucie.

    Odpowiedz
  • jacezar(2015-05-26 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    A jeśli zysku było 0,3% obrotu?

    Odpowiedz
  • r44(2015-05-26 19:35) Zgłoś naruszenie 00

    who cares??

    Odpowiedz
  • haha(2015-05-26 20:34) Zgłoś naruszenie 00

    a może amazon w tym roku faktycznie miał taki niski zysk bo był na etapie monopolizowania niemieckiego rynku i wyniszczania innych księgarni etc. :) więc zapłacił tyle ile sie mu należało

    Odpowiedz
  • poli(2015-05-26 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    To prawda ale Niemcy stac na takie dobre gesty ( małe podatki) mają bardzo mocny przemysł...silna gospodarka .
    Jaki jest Polski przemysł ??? kto go zniszczył i po co ???

    Odpowiedz
  • dohc10(2015-05-27 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    Glupi artukuł nic nie wnoszacy poza domyslem tego typu ojej tyle przychodu a taki stosunkiwo niski podatek.

    Odpowiedz