Nawet mur nie pomoże? Coraz więcej imigrantów szturmuje węgierską granicę

3 lipca 2015, 06:47 | Aktualizacja: 04.07.2015, 07:33
Źródło:Ośrodek Studiów Wschodnich

Problem z niekontrolowanym przepływem uchodźców przez Bałkany Zachodnie będzie narastał. Wyraźne braki sprzętowe i osobowe we wszystkich państwach regionu nie pozwolą na uszczelnienie granic na całym ich przebiegu.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • a(2015-07-03 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jak dlugo mozna czekac na reakcje Brukseli? Nie trzeba byc politykiem by przewidziec ze wkrotce Europa zostanie doslownie zalana emigrantami z Afryki i Azji. Nie nalezy wiec spodziewac sie ze kraje Europy zaakceptuja przyjecie emigrantow chociazby z tego powodu ze w znacznej wiekszosci sa to muzulmanie, ktorzy gwarantuja ze w niedalekiej przyszlosci rozsadza cala Europe.Nie moze Bruksela opowiadac bajki o adoptowaniu przybyszy poniewaz mamy tysiace przykladow ze to sie nie udaje znacznie bogatszym krajom niz nasz.Rzad Kopacz przyznal sie ze obecnie w Polsce mamy juz kilkaset nielegalnych emigrantow. Czy nie powinnismy powiedziec zeby oni zastanowili sie zanim przybeda do Europy, zeby raczej skupili sie na ulepszaniu swoich krajow oczywiscie z pomoca Europy etc. Dlaczego poszczegolne panstwa unijne maja tracic wlasna tozsamosc, religie czy tradycje na rzecz przybyszy, nie mowiac juz o trudnosciach jak: brak pracy, mieszkan, szkol. Rzad polski nie jest w stanie zapewnic tych warunkow swoim obywatelom.Chyba my Polacy mamy prawo do zycia wsrod swoich po tylu latach zycia pod okupacja bolszewickiej Rosji. Mielismy zaledwie 25 lat by cokolwiek zmienic w naszej ojczyznie na lepsze. Wszystko wskazuje ze raczej nie mamy czasu bo spadnie na nas emigracja, ktora nie wrozy nic dobrego.

    Odpowiedz
  • Ginter(2015-07-03 09:50) Zgłoś naruszenie 10

    Przecież to celowa polityka. Problem można by rozwiązać w tydzień odstawiając kilka tysięcy imigrantów tam skąd przyjechali. Następni nie byliby chętni żeby płacić po kilka tysięcy dolców tylko po to żeby zostać odstawionym z powrotem. Tymczasem chodzi o to żeby rozbić społeczeństwa europejskie i z czasem doprowadzić do zmetysowienia ludności. Taką masą będzie dużo łatwiej kierować tym wybranym.

    Odpowiedz
  • Młody Polak(2015-07-03 10:14) Zgłoś naruszenie 10

    To celowa robota Brukseli !!! kto tych ludzi opłaca ??? przecież to są olbrzymie pieniadze , zwykli ludzie o tym mówią , a słuzby specjalne przymykają oczy i udają głupa !!!
    Za kilka lat w Polsce będzie miliony Ukrinców , czy Merkel ich przejmie z Polski ??? Kopacz kobieto rób coś z tym !!!

    Odpowiedz
  • EWA(2015-07-03 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    RADA jest jedyna!!! - zgladzic dyktatorow w krajach z ktorych uciekaja ich obywatele do Europy i na caly swiat! - trudno sie dziwic, ze jesli ludobojstwo dosiegnelo ZENITU - to ludzie uciekaja dalej szukajac pomocy i nadzieji na przezycie!

    czyz to tak trudno zrozumiec ??? - moze za duzo gier komputerowych oglada dziesiejsza molodziez w tym i politycy! - prawda jest taka - jak przestanie sie zabijac , bombardowa i GAZOWAC cale nacje - TO ONI przestana napewno uciekac ze swoich Ojczyzn i zostana w nich!

    do roboty wiec komputerowe bezwzgledne bezmozgowvce - nie narzekac na uchodzcow i Azji i z Afryki - tylko uciac glowy tym co zabijaja swoich i obcych - konfliktow na swiecie nigdy tyle nie bylo - co sie dzieje z inteligencja politykow!!!???

    Odpowiedz
  • ola(2015-07-03 11:04) Zgłoś naruszenie 10

    Jeżeli dziki lokator wpycha się do mieszkania i chce aby dać mu dach i go utrzymywać to po prostu trzeba go usunąć

    Odpowiedz
  • JJ(2015-07-03 12:28) Zgłoś naruszenie 10

    Ten plot i kontrole graniczne to dobry pomysl. Wzdluz plotu mozna umiescic dodatkowo czujniki ruchu.

    Prawdziwym problemem jest natomiast brak wizji polityki emigracyjnej wewnatrz UE.

    Jak przyjmowanie emigrantow wplynie na kraje z ktorych pochodza emigranci - przeciez to jest dodatkowe ich zubazanie i nakrecanie spirali emigrantow. Czy nie lepiej pomagac potencjalnym emigrantom w ich macierzystych krajach? Ilu emigrantow i z jakich krajow zamierza przyjmowac Unia? Czy to jest bezpieczne?

    Powyzszymi pytaniami Unia sie nie zajmuje - dyskusje dotycza tylko kontyngentow emigrantow i ich rozlokowania w poszczegolnych krajach. A to jest prosta droga do wyhodowania w krajach UE bakcyla nazizmu i doprowadzenia do kolejnych holokaustow.

    Odpowiedz
  • jacezar(2015-07-03 18:43) Zgłoś naruszenie 01

    Żeby się nie okazało, że im ten płot po prostu obejdą...
    No chyba, że z każdej strony się ogrodzą. A wtedy to już kraina szczęśliwości Orbana a'la KRLD

    Odpowiedz
  • Niemiec33(2015-07-03 21:52) Zgłoś naruszenie 01

    Imigranci z Afganistanu i Syrii?
    Czemu nie chcą do Polski? Polskie kobiety lubią ich bardzo.
    Każdy kto mieszka/mieszkał na zachodzie wie o czym mówie.

    Odpowiedz
  • lewak(2015-07-04 11:10) Zgłoś naruszenie 10

    Taniej by wyszło nie dawać imigrantom <ŻADNYCH> pieniędzy, socjalu, pomocy itd., natomiast gratis wieźć do granic niemiec i austrii (zwollennicy imigrantów), a wszystkie obozy dla uchodźców lokować przy granicy...
    -> tak długo aż się UE opamięta!

    Odpowiedz
  • Arsen(2015-07-04 23:09) Zgłoś naruszenie 10

    Węgrzy nie są głupi tak jak polaczki. Zresztą oni już mają setki tysięcy Cyganów, na których muszą pracować. Zaś (nie)rząd Kopacz przyjmie emigrantów tyle ile tylko sobie zażyczą Niemcy. Emigranci będą dostawać zasiłki o których mogą tylko pomarzyć biedne polskie rodziny (przykład Czeczenów jest tu aż nadto wymowny). Z czasem powstaną w dużych polskich miastach getta w których mieszkać będą kolorowi z Afryki i krajów arabskich. Żaden białas tam nie będzie miał wstępu, a policja, a nawet straż pożarna, czy karetka pogotowia, będą się tam bała jeździć.

    Odpowiedz