"Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wykonanie pod klucz 2 budynków mieszkalnych w technologii modułowej. Innowacyjne, energooszczędne budynki, które spełniają wysokie norweskie standardy zostaną wybudowane na terenie jednego z największych osiedli domów pasywnych w Europie. W budynkach o wysokości od 2 do 4 kondygnacji naziemnych znajdują się łącznie 54 lokale mieszkalne" - czytamy w komunikacie.

Przewidywane rozpoczęcie prac projektowych: IIIQ 2015, realizacja prac budowlanych: IQ 2016-IIIQ 2016. Zamawiający potwierdzi możliwość rozpoczęcia prac budowlanych po uzyskaniu odpowiedniego poziomu sprzedanych mieszkań.

Emitent informuje o powyższej umowie ze względu na istotne znaczenie rynku norweskiego w działalności eksportowej oraz innowacyjność pozyskanego kontraktu, podkreślono.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,08 mld zł w 2014 r.