To już koniec gotówki? Wkraczamy w nową erę przepływu pieniędzy

9 lipca 2015, 05:22
Źródło:forsal.pl

- Gotówka jest droga, trzeba ją konwojować, chronić, przechowywać. Przyszłość leży w płatnościach elektronicznych – uważa Aster Papazyan, Commercial Director na Europę Środkową i Wschodnią w PayU.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • Ajge(2015-07-10 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Pieniądze, które wpłaciłeś do banku przestają być twoimi pieniędzmi zgodnie z literą prawa polskiego. Bail-in i po twoich cyferkach na koncie.

    Odpowiedz
  • Bartek(2015-07-09 19:12) Zgłoś naruszenie 00

    po moim trupie.
    precz z NWO!

    Odpowiedz
  • Kefas(2015-07-09 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    Gotówka i pieniądze elektroniczny/płatności jako coś co ze sobą koegzystuje - tak, po stokroć tak. Tylko pieniądz elektroniczny bez alternatywy w postaci fizycznego pieniądza, którym mogę zapłacić za towar lub usługę NIE, po stokroć NIE.

    Odpowiedz
  • Łowca Lemingów(2015-07-09 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    Gotówka to wolność.

    Odpowiedz
  • MrKuba65(2015-07-09 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Ciągłe dążenie do pełnego zniewolenia. Ktoś może decydować czy za swoje owoce pracy mogę kupić , gdzie , kiedy i u kogo. Co potem ? Zezwolenie na posiadanie potomstwa ? Zezwolenie na posiadanie ziemi ? Już teraz nie wolno ściąć swojego zasadzonego drzewa na swojej ziemi. Może będzie wolno posiadać dzieci tylko do 4 roku życia , a potem państwo zajmie się " edukacją " ? Może kod genetyczny kogoś będzie za mało dobry żeby móc się rozmnażać ? Za chwilę "moje " auto przestanie być moje bez ubezpieczenia , bez przeglądu i posiadania zaświadczenia od zaświadczenia o przeglądzie... Teraz z byle powodu odbiera się dzieci rodzicom , bo są za grubi...Już żyłem w PRL i życie było mordęgą i beznadzieją , terz socjaliści zamieniają je w piekło czyli regularną hodowlę SAEVUM PECUS ( łac. stado niewolnicze )..

    Odpowiedz
  • kwas(2015-07-09 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny pajac który podnieca się techniką.Dokładnie trzeba zrobić odwrotnie. Przykłady z Grecji, Ukrainy lub awaria systemy i nie będzie nawet czym zapłacić za kibel

    Odpowiedz
  • nash13(2015-07-09 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    niech ten madry Pan powie to teraz milionom grekow nie mogacych sie dostac do swoich oszczednosci.. Widac wielka presje na wyparcie gotowki takze wlasnie dlatego, ze ulatwia kontrolowanie a na pewno dostarcza wielu informacji o sposobie i trybie zycia jednostki, Jesli dodacie to tego mozliwosci inwigilowania internetu i polaczen telefomiczynych obraz staje sie naprawde ponury. Jedynie gotowka pozwala na pelna anonimowisc w transkacjach i argumenty, ze moze sluzyc szarej strefie trafiaja do mnie tak samo jak takie ze alkohol moze spowodowac marskosc watroby.. moze ui co u tego? odczepcie sie od gotowki !

    Odpowiedz
  • gość(2015-07-09 08:19) Zgłoś naruszenie 00

    Wystarczy jeden "pstryk" na serwerze, a nie będzie nawet za co kupić chleba -> władza absolutna nad niewolnikami...

    Odpowiedz
  • jacezar(2015-07-09 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    Pierdu pierdu. Dorabianie ideologii. Ktoś wierzy, że władzy zależy na naszym bezpieczeństwie?. Czy gotówka jest taka "niebezpieczna" ja próbują nam wmówić? A może chodzi o kontrolę szarej strefy i permanentne zaglądanie obywatelowi do kieszeni?

    Odpowiedz
  • mm(2015-07-09 07:55) Zgłoś naruszenie 00

    Czy gdy będzie kryzys, analogiczny do tego w Grecji, będę mógł wyciągnąć pieniądze z systemu bankowego i przechować w sposób, który uważam za bezpieczny ? Nie pytam jaka będzie wartość tych pieniędzy w chwili kryzysu tylko czy rzeczywiście będę mógł nimi swobodnie dysponować.

    Odpowiedz
  • Eltor(2015-07-09 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    Nie napisali najważniejszej rzeczy. Gotówka uchroniła wielu obywateli Europy przed przerzuceniem na nich przez banki ujemnych stóp procentowych.
    Gdyby bank spróbował przerzucić je na klienta, ten natychmiast wypłaciłby gotówkę i miał ją w skarpecie na 0%, a nie np -2%.
    Co obywatel miałby zrobić w takiej sytuacji bez gotówki? Płakać, patrząc jak mu powoli topnieje.

    Odpowiedz
  • olo(2015-07-09 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    Właśnie dlatego że "to jest kwestia osobistego wyboru każdego użytkownika",banksterzy zrobią wszystko,żeby możliwości takiego wyboru pozbawić-ten artykuł świetnie to udowadnia.

    Odpowiedz