Grecki resort finansów szykuje się do wyemitowania alternatywnej waluty?

8 lipca 2015, 12:35 | Aktualizacja: 08.07.2015, 12:42
Źródło:PAP
Grecja

Grecjaźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Chris Ratcliffe

Powołując się na anonimowe źródła konserwatywny grecki dziennik "Kathimerini" podał, że Główne Biuro Rachunkowe przy ministerstwie finansów przygotowuje się do wyemitowania IOU (ang. I Owe You) w celu wypłacenia na koniec miesiąca emerytur i pensji pracownikom sektora publicznego, jeśli do tego czasu nie zostanie zawarte porozumienie między Grecją a jej wierzycielami.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (5)

 • zyta(2015-07-09 03:57) Zgłoś naruszenie 00

  na marginesie Islandii nie zapominajmy że ci co nie zdążyli wybrać oszczędności z banku już ich nie zobaczyli, a pożyczka którą udzieliła im też Polska szła na bieżące płatności budżetowe (emerytury)

  Odpowiedz
 • GREK(2015-07-08 13:29) Zgłoś naruszenie 00

  BRAWO !!!

  Odpowiedz
 • nie udawajcie Greka(2015-07-08 14:21) Zgłoś naruszenie 00

  Gdzie są pieniądze z kredytów udzielonych Grecji? W czyich kieszeniach ostatecznie wylądowały na korupcyjnej drodze? Kto zgarnął tę kasę? Skorumpowana rządząca elita?

  Odpowiedz
 • Islandia(2015-07-08 14:23) Zgłoś naruszenie 00

  Przykład Islandii - Islandczycy stwierdzili, iż ważniejsze jest ich dobro niż zyski wielkich ponadnarodowych korporacji, będących odpowiedzialnymi za powstanie i rozwój kryzysów. Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie przerabianym przez Grecję, podał się do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane, mieszkańcy jednogłośnie zadeklarowali niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wlk. Brytanii i Holandii. Powołano Zgromadzenie Narodowe w celu ponownego spisania konstytucji. Mała dygresja - szef do obsługi greckiego "zadłużenia" to były pracownik Goldman Sachs - banku znanego z tego, iż zachęca swoich pracowników do zajmowania stanowisk rządowych.

  Odpowiedz
 • Ekwador(2015-07-08 14:23) Zgłoś naruszenie 00

  Ekwador stał się pierwszym krajem w obu Amerykach i jedynym krajem na świecie od 1948 r., który zastosował koncepcję „niemoralnego długu” - politycznej, technicznej odmowy zapłaty długów zagranicznych, gdyż zostały one zaciągnięte przez poprzednie rządy w DRODZE KORUPCJI, ze złamaniem prawa konstytucyjnego i innych prawem określonych wymagań. Prezydent Ekwadoru podjął decyzję unieważniającą narodowe długi uważając je za nielegalne, gdyż ich zaciągnięcie łamało konstytucję, aby uciskać naród. Obecnie Ekwador ma nową zasadę konstytucyjną, która mówi, że legitymowane przez prawo jest to, co służy społeczeństwu.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze