Ten sojusz może zmienić losy świata? Dwaj geopolityczni giganci coraz bliżej

8 lipca 2015, 16:42 | Aktualizacja: 08.07.2015, 16:42
Źródło:IAR

Moskwa coraz bliżej Pekinu, tak komentowane jest spotkanie Władimira Putina z Xi Jinpingiem. Przywódcy Rosji i Chin spotkali się w Ufie, gdzie dziś rozpoczyna się szczyt państw BRICS: Brazylii, Rosji, Chin, Indii i Republiki Afryki Południowej.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (15)

  • maria(2015-07-09 01:13) Zgłoś naruszenie 00

    Do Forsal.pl - ******** jeszcze więcej reklam na stronę!

    Odpowiedz
  • jacezar(2015-07-09 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś tu zaglądał TW ert, teraz TW Rand 40. Te ruskie gnidy infekują każde forum...

    Odpowiedz
  • wowa(2015-07-09 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Przypomina mi to kawał: mrówka mówi do słonia: słoniu, ale tupiemy

    Odpowiedz
  • ert(2015-07-09 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    Nasza forsalowa sfora z pp. Marianem, jacezarem i s-ką, jest bardzo zdyscyplinowana i zwykle występuje albo gromadnie, albo wcale; sądzę że zjawisko jest pochodną przelewu na konto, lub braku tegoż przelewu...aczkolwiek idiotyzmu pożytecznego też nie wykluczam.

    Odpowiedz
  • Rand 40(2015-07-09 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    @jacezar
    Popisałeś się chamstwem niespotykanym na tym forum. Tymi „gnidami”, czy „redaktor debil” wystawiasz sobie i swojemu narodowi świadectwo. O takich jak ty Sienkiewicz pisał „czerń” i to określenie pasuje do ciebie jak ulał. Widać, że masz dużo czasu na uprawianie ukraińsko- neoliberalnej propagandy i to znaczy, że albo żyjesz za moje i moich rodaków pieniądze, albo żyjesz z przelewów od swoich nacjonalistycznych współbraci. W zasadzie nie jesteś godzien na odpowiedź, ale wczoraj założyłem się z żoną, że nie omieszkasz się wpisać pod tym artykułem. Miałem rację, choć to przy twoich impertynencjach racja względna. Może zamiast tak się udzielać na tym forum i dekować w Polsce, to wykażesz swoją odwagę na froncie w Donbasie? Tam swoje „herojstwo” możesz ogłosić światu. To, że nasze kompradorskie „elity” słuchają rozkazów z Pięknej nie znaczy, że wybaczyliśmy wam Wołyń, czy Wschodnią Małopolskę. Pamiętaj też, że jesteś u nas gościem!!! i nie zbliżaj się do „czerwonej linii” w swoich impertynencjach, bo pod ksywką „jacezar” będziesz musiał się udzielać na innym forum i gdzie indziej wykazywać się swoim „herojstwem”. I tak na marginesie- wykażcie się choć odrobiną inteligencji i tak hurtowo nie wykonujcie swoich propagandowych gniotów- wpisów. Choć z drugiej strony , co od czerni wymagać.

    Odpowiedz
  • oko(2015-07-08 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    Inicjatywa, która będzie oddziaływać dopiero za 10-15 lat. Jeśli oczywiście organizacyjnie będzie przebiegać wszystko dobrze a kraję te same nie pogrążą się w kryzysach.

    Odpowiedz
  • PJB(2015-07-08 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Bank rezerw BROCS 200mld aktywów, w sam raz aby przejąć długi Grecji. Niech wezmą ile potrafią, Unia chętnie odda część długów Grecji, może nawet da dyskonto.

    Odpowiedz
  • gość(2015-07-08 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Rosja zostanie rezerwuarem surowców i uzależni się od Chin nie dostając wiele w zamian z uwagi na brak alternatyw... Sojusz Chinom zwyczajnie nie jest potrzebny - są już silne samodzielnie...

    Odpowiedz
  • Hex(2015-07-08 17:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli wasalizm Rosji względem Chin rozumieć jako zbliżenie, to tak, jasne, można i zbliżeniem to nazwać^^

    Odpowiedz
  • plutarch(2015-07-08 17:14) Zgłoś naruszenie 00

    Ach, ten pompatyczny tytuł.

    Odpowiedz
  • Wiesław Pilch(2015-07-09 18:25) Zgłoś naruszenie 00

    Ten sojusz od 25 .03.2013 ZMIENIA losy świta. Wówczas prezydent Xi dwa tygodnie po wyborze na to stanowisko pojechał w swoją pierwszą zagraniczną podróż do Moskwy. Tak, polscy "znafcy" stosunków chińsko- rosyjskich.

    Odpowiedz
  • ert(2015-07-09 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    @Rand 40
    ...nie bądź tak surowy dla sfory; bronić ordynarnej hucpy, jak wzniosłej nad poziomy posągowej idei, wcale nie jest rzeczą prostą; ja nie podjąłbym się. I cóż mają robić te niebożęta; z braku kontrargumentów, muszą przyklejać łatki ad personam; a że repertuar mierny, cóż...z czegoś żyć trzeba a czasy takie ciężkie...trochę wyrozumiałości dla jacezara i s-ki z o.o...

    Odpowiedz
  • Rand 40(2015-07-09 21:47) Zgłoś naruszenie 00

    @ert
    W sumie masz rację, ale trudno zdzierżyć takie chamstwo.

    Odpowiedz
  • Rand 40(2015-07-08 21:41) Zgłoś naruszenie 00

    Po czasie wpisów komentarzy widać,że przyszedł rozkaz z Kijowa.Zadanie wykonane i fajrant?

    Odpowiedz
  • Rand 40(2015-07-08 21:46) Zgłoś naruszenie 00

    Zapomniałem pozdrowìć "braci"Ukraińców -Krzywonosów.

    Odpowiedz