Nokia istnieje już tylko teoretycznie? Microsoft dobija legendarną markę

9 lipca 2015, 13:42 | Aktualizacja: 09.07.2015, 13:43
Źródło:Bloomberg

Gigant z Redmond ogłosił plan restrukturyzacji swojego oddziału mobilnego. Tego samego, który kilkanaście miesięcy temu został przejęty od fińskiej Nokii. Jednocześnie Microsoft wpisał w straty wartą 7,6 mld dolarów transakcję i poinformował o znacznej redukcji etatów.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • bahe(2015-07-09 15:58) Zgłoś naruszenie 00

  M$ powinien zostać ukarany za celowe upupienie konkurencyjnej firmy.

  Odpowiedz
 • Adam(2015-07-09 15:50) Zgłoś naruszenie 00

  Ert jak zawsze najgłupszy komentarz na stronie. A nie pomyślałeś o tym, że w 1980 był duży przerost zatrudnienia. Pracowników było po prostu za dużo w stosunku do obowiązków, które na nich ciążyły? A może też nie pomyślałeś o tym, że przez prawie 40 lat produkcja uległa znacznej mechanizacji i miara wielkości przemysłu przez ilość zatrudnionych osób w tym sektorze gospodarki jest "trochę" niemiarodajna?

  Odpowiedz
 • TM(2015-07-09 14:50) Zgłoś naruszenie 00

  Nokia żyje i ma się dobrze.

  Odpowiedz
 • ert(2015-07-09 14:45) Zgłoś naruszenie 00

  Co to tam jakaś Nokia...Polska w 1980 r zatrudniała 5.200.000 tys ludzi w POLSKIM przemyśle; dziś zatrudnia ok 2 mln, w przemyśle, co ma z Polską związek taki, jaki miały obozy koncentracyjne w czasie II wojny św...
  O to się postarali nasi nowi sojusznicy strategiczni i ich pacynki - Solidaruchy i ich kolaboranci

  Odpowiedz
 • Courre de Moll(2015-07-09 14:14) Zgłoś naruszenie 00

  Po katastrofalnych decyzjach dotyczących rozwoju komórek, Nokia i tak świetnie sprzedała ten dział Microsoftowi (teraz widać, że nie był tyle wart). Zainwestowanie tej kasy w kupno Alcatel-Lucent to również bardzo dobry pomysł. Teraz Nokia jest globalnym graczem w obszarze infrastruktury komórkowej i urządzeń sieciowych, a wartość firmy od czasu wyjścia z komórek podwoiła się. Urządzenia tworzące infrastrukturę telco są zapewne dużo mniej medialne niż smatrfony, ale za to znacznie bardziej dochodowe.

  Nawiasem zyski z komórek i tak mocno spadają, odkąd robią je masowo Chińczycy. Nokia i tak by wyszła z tego rynku, nawet jakby robiła wszystko dobrze. Prawdopodobnie temat komórek odpuści wkrótce i Sony, podobnie jak wcześniej odpuścili np. telewizory. Koreańczycy pewnie jeszcze powalczą na rynku masowej elektroniki (w końcu, to oni wcześniej wygryźli Japończyków) ale w dłuższej perspektywie zapewne i oni odpadną z Chinami.

  Odpowiedz
 • jan___(2015-07-09 14:00) Zgłoś naruszenie 00

  NOKIA to przyklad ze kazdy biznes mozna spier...c i to w kazdym, nawet najlepszym momencie, temu np niemal zaden biznes ktorego wlascicielem jest Panstwo Polskie nie dziala poprawnie i dzialac nie bedzie, niestety, mimo iz za prywatyzacja za 1/100 ceny (przykladow bylo wiele) nie jestem to jednak Panstwo nie tylko Polskie nie moze rozwijac jakiegokolwiek biznesu na ktorego nei ma totalnego monopolu gdyz tylko tak moze sie taki biznes utrzymac.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze