Polacy nie chcą kredytów hipotecznych. Ich liczba spadła o 6,7 proc.

14 lipca 2015, 05:35 | Aktualizacja: 14.07.2015, 08:27
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Decyzjom o zadłużaniu nie sprzyjają zawirowania polityczne i gospodarcze w kraju i Europie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • JE(2015-07-15 09:07) Zgłoś naruszenie 00

    W 2017 kredyt hipoteczny będzie tak niszowym produktem jak książeczka czeków.

    Odpowiedz
  • veveve(2015-07-15 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Żeby pisać o Grecji i wyborach parlamentarnych jako czynnikach kształtujących popyt na mieszkania, a nie wspomnieć o dochodach i demografii trzeba się mocno postarać..

    Odpowiedz
  • heartz(2015-07-14 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    W Krakowie można zaobserwować spory spadek cen mieszkań deweloperskich. Zarówno w centrum, jak i na obrzeżach, gdzieś można kupić mieszkanie za ok 4500 zł/m2. W 2008 to było nie do pomyślenia, być może w przyszłości ceny jeszcze polecą.

    Większy zakup mieszkań za gotówkę jest spowodowany niskimi stopami procentowymi i celem inwestycyjnym. Przy 20% wkładzie własnym będzie ciężko dostać kredyt, ale może to wymusi kolejne spadki cen, co przy minimalnym, ale jednak wzroście płac znacząco poprawi sytuację kupujących.

    Odpowiedz
  • młody Polak(2015-07-14 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Brak pracy !!!brak pieniędzy!!!

    Pani Kopacz spała całe 8 lat ...sprzedała Polskę a teraz udaje że coś robi

    Odpowiedz
  • arek(2015-07-14 10:13) Zgłoś naruszenie 00

    Krool - to znaczy ze ludzie kupuja mniejsze mieszkania.
    Nikt z duza gotowka nie pakuje sie teraz w mieszkania, ich ceny musza spasc w przeciagu kilku lat - demografii nie oszukasz a sprowadzeni Ukraincy nie beda miesli mozliwosci kupna. Moga ustabilizowac ceny najmu co najwyzej.

    Odpowiedz
  • rfc(2015-07-14 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    xyx - popieram, przy najniższej krajowej i wkładzie własnym 10% nie ma co marzyć o kredycie na mieszkanie...

    Odpowiedz
  • xyx(2015-07-14 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie nie biorą kredytów bo nie mają pieniędzy a nie tak jak to jest określone w tytule. Zawirowania polityczne nie mają nic do rzeczy gdy człowiek ma godne życie

    Odpowiedz
  • plutarch(2015-07-14 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Czekamy na ceny nieruchów sprzed 2007 :-)

    Odpowiedz