Gigantyczna fala Ukraińców zalewa nasz rynek pracy

22 lipca 2015, 05:12 | Aktualizacja: 26.07.2015, 20:31
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

W pierwszym półroczu tego roku polscy przedsiębiorcy zadeklarowali chęć zatrudnienia na zasadach uproszczonych 408 tys. pracowników z Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Rosji, Gruzji i Armenii – wynika z danych wojewódzkich urzędów pracy, które zebrał DGP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (71)

  • przemek(2015-07-22 13:49) Zgłoś naruszenie 376

    NIE ZGADZAM SIE NA TO ZEBY ZATRUDNIAC UKRAINCOW !!! JA PRACUJE NA MAGAZYNIE ZA MINIMALNA ODPROWADZAM UCZCIWIE WSZYSTKIE PODATKI I CO W ZAMIAN !!! SZEF NIEDAWNO ZATRUDNIL DWOCH UKRAINCOW I POWIEDZIAL MI ZE JAK MI SIE NIE PODOBA TO ZEBYM SPADAL BO ZATRUDNI KOLEJNEGO ZA MINIMALNA A ZATEM GDZIE JA MAM PRACOWAC SKORO NIE W POLSCE ??? ALBO BEDE PRACOWAL ZA MINIMALNA ALBO BEDE ZMUSZONY ZABRAC RODZINE I JAK SIE TYLKO NADARZY OKAZJA WYJECHAC BO PANSTWO POLSKIE NIE DBA O SWOICH OBYWATELI !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zawa(2015-07-22 22:48) Zgłoś naruszenie 326

    A gdzie miejsce pracy dla POLAKÓW!!!???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Analytyk z Wiejskiej(2015-07-23 17:47) Zgłoś naruszenie 231

    W przypadku ukraińskich gastarbaiterów należy zachować czujność. Spora część z nich to normalni ludzie, uciekajacy przed biedą, poborem i obłędem miłośników Bandery i Szuchewycza. Wcześniej pryskali głównie do Rosji, obecnie coraz łatwiej dostać się im do nas. Ale nie brak też wśród nich zwykłych kryminalistów i zbrodniarzy wojennych. Chodzą słuchy, że nawet niesławny sotnik Mykoła dowodzący makabryczną masakrą w odeskim Domu Związków w maju zeszłego roku ulotnił się do Niemiec dzięki pomocy konsulatu polskiego (dostał tam wizę do UE). W przypadku szumowin z Prawego Sektora nie ma mowy o żadnej integracji, stanowią za to duże zagrożenie dla zwykłych Polaków. W ich przypadku hasła w rodzaju "rzezać Lachów" nie są jedynie pustymi sloganami.

    Odpowiedz
  • krisBitek(2015-07-22 19:22) Zgłoś naruszenie 220

    co za bzdura że nie zabierają miejsc pracy naszym mieszkam w miejscowości Świdnica gdzie tylko w jednym z zakładów w tak zwanej strefie ekonomicznej zakład COLGATE produkujący pasty do zębów najpierw w czerwcu zwolnił 100 osób oczywiście tylko Polaków a teraz w lipcu jednorazowo 147 osób aby zatrudnić ukraińców
    to trzeba nagłaśniać bo te strefy to obozy pracy grzie większość pracuje przez pośredników którzy zabierają nawet 500 zł z każdego wynagrodzenia to powinno być objete karą bezwzględnego potępienia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Lex(2015-07-22 18:59) Zgłoś naruszenie 214

    Po cholere tyle tego bydla nawpuszczali? Wychodzi szydlo z worka - Kopaczka ma ziecia Ukrainca, jak moze byc bezstronna w tym wydaniu?

    Odpowiedz
  • kol(2015-07-22 18:41) Zgłoś naruszenie 170

    W Lublinie pracują w Lecrec za 7 zł netto za godzinę... Jeszcze rok temu sami Polacy...

    Odpowiedz
  • Analytk z Wiejskiej(2015-07-23 17:26) Zgłoś naruszenie 130

    Przecież organizacje pracodawców przy pełnym poparciu rządu zapowiadały to już kilka lat temu. Na miejsce wyemigrowanych milionów młodych Polaków (którzy dotychczas pełnili w PL rolę "białych murzynów") planowane jest sprowadzenie równie wielkiej ilości imigrantów ze wschodu i Azji. To nie jest żadna sensacja ani tajemnica, choć w Wiadomościach i TVN News rzeczywiście o tym się raczej nie usłyszy. Efekt będzie łatwy do przewidzenia. Resztki młodych patriotów chcących pozostać w ojczyźnie nie wytrzyma konkurencji płacowej ze zdesperowanymi Ukraińcami i chcąc nie chcąc też będzie musiala wyjechać jak inni by żyć normalnie. Sami Ukraińcy chwilę u nas popracują, pracodawcy zaoszczędzą na płacach. Za parę lat gastarbaiterzy ze wschodu dorobią się nieco i pojadą dalej na zachód. Wbrew pozorom oni nie są głupi i potrafią liczyć. Za Odrą zarobią 5x tyle co u nas, robiąc to samo. Za 10 lat nastąpi prognozowana dziś zapaść demograficzna w kategorii wiekowej 18 do 35 lat, tyle że jeszcze wzmocniona obecną falą emigracji. Wtedy Polska będzie już typową bananową republiką pokroju obecnej Ukrainy. Na fali zapaści gospodarczej i powszechengo zubożenia dojdą prawdopodobnie wtedy do władzy elementy radykalne i neo-nazistowskie, tak jak na Kijowskim euro-majdanie. Ci sami przedsiębiorcy co obecnie ściągają tanią siłę roboczą ze wschodu będą pluć sobie w brodę, bo wraz z zapaścia demograficzną stracą dużą część krajowego rynku zbytu. Jedynie robiący głównie na eksport przetrwają w znośnej kondycji. Pozostali będą musieli spakować walizki i dołączyć do swoich byłych pracowników w UK i Norwegii.

    Odpowiedz
  • JJ(2015-07-22 14:29) Zgłoś naruszenie 1236

    BARDZO DOBRZE - to moze rozpedzic nasza gospodarke i uchronic ja przed katastrofa zwiazana z dziura demograficzna. Tylko sie cieszyc.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • oijlkj(2015-07-22 22:01) Zgłoś naruszenie 80

    nie podejmują bo takie niskie stawki że nie chcą nawet myśleć o tym. gdyby płacili normalnie to i polacy by to robi8li. cwaniaku

    Odpowiedz
  • Kriz(2015-07-22 14:38) Zgłoś naruszenie 60

    Oj chłopaczki z pr-owszczyzny ja wam nie odpuszczę ! widze dale typowe slogany i brednie , @JJ możesz rozwinąć myśl ? uważasz, że nie ma co się przejmować ucieczką młodych polaków bo na ich miejsce przyjada młodzi ukraińcy tacy jak ten szczyl co miesiąc temu opublikował swój środkowy palec skierowany na Majdanek, gdzie zginęło wielu polaków ? Kochani pańśtwo właśnie dlatego musimy jak najszybciej zmienić obecną władzę, popatrzcie do czego doszło ! jej sługusy sa w stanie napisać każdą brednię, nie mają żadnego respektu dla faktów, budują tylko mit o zbawiennym działaniu ukraińca na Polskę !.. no takich bełkotów myślałem że nie dożyję a jednak...
    @krool ja kestem polaczkiem a ty kim jesteś ? możesz się przedstawić, potomkiem ukraińca z akcji wisła czy płatnym trolem Platformy ?

    Odpowiedz
  • ew(2015-08-12 17:04) Zgłoś naruszenie 61

    Spoko niech biora ale tworza dla nas stanowiska kierownicze, managerskie tak jak w Anglii...

    Odpowiedz
  • no kruwa kim jestem?(2015-07-22 16:18) Zgłoś naruszenie 60

    Tych pzredsiebiorców interesuje TERAZ nachapanie się kasy, a co będzie później to nie myślą o tym wcale

    Odpowiedz
  • amigo(2015-07-23 15:57) Zgłoś naruszenie 52

    Wychodzi na to, że wogle nie powinno być emigracji i każdy naród powinien przebywać w swoim kraju. Jedynie powinno być dopuszczane wyjazdy raz do roku na 3 miesiące po za granice danego kraju. W tym wakacyjno - urlopowe.

    Odpowiedz
  • krool(2015-07-22 14:14) Zgłoś naruszenie 516

    Śmiać mi się chce jak czytam wypociny Polaczków którzy sami często pracują za granicą a jak ktoś z zagranicy przyjedzie do nich to zaraz ujadanie... żenujące.
    A jak już czytam o banderowcach to tylko ręce opadają... gdzie się rodzi taka ciemnota ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Budyń(2015-07-25 12:59) Zgłoś naruszenie 42

    W Polsce jest już dość postradzieckich sierot, nawet z polskimi narodowością i obywatelstwem.
    Importować kolejnych - zwłaszcza z upainy - naprawdę nie trzeba. Rosja, Białorus, Ukraina, Pribałtyka...jeden syf.
    A jeżeli już, to pod ścisłym nadzorem i mieszać je z mniejszościami które są niekłopotliwe - np. Wietnamczykami.

    Odpowiedz
  • gosc(2015-10-21 09:32) Zgłoś naruszenie 40

    5 kolumna - krotka analogia do imigrantow - po stanie zapalnym tworzy sie gangrena

    Odpowiedz
  • nickala(2015-07-24 09:20) Zgłoś naruszenie 316

    Wolę ich niż muzułmanów bo pochodza z tego samego kręgu cywilizacji . Druga sprawa nie dziwmy sie jesli jest niż demograficzny a większość Polakow jest na emigracji czyli tam jest taki sam problem jak my mamy z Ukraińcami , Dlatego też nie przesadzajmy .

    Odpowiedz
  • licens(2017-07-20 16:52) Zgłoś naruszenie 10

    Ukraińcy psują nam rynek pracy i zaniżają płace.

    Odpowiedz
  • s(2015-07-22 16:16) Zgłoś naruszenie 00

    @ Kris
    Tak trzymaj. Nie daj sie przegadac. To jest polityka falszywych lemingow i sprzedawczykow by z madrego robic glupiego , a z glupiego madrego. Pogonimy ten UKLAD na jesieni.

    Odpowiedz
  • kibic(2015-07-22 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    dla Kriz
    Aż mi ciebie żal człeku. Nie wniosłeś kompletnie nic nowego a cały czas jedziesz utartym torem, na zasadzie ciemny lud kupi wszystko.Po co po raz n-ty tacy jak ty powtarzają podsłuchane taśmy, żebyście jeszcze te taśmy przesłuchali dokładnie i w całości, wtedy byś się może dowiedział o co chodzi z tymi kamieniami. Ale po co, tacy jak ty powtarzają to na każdym kroku, potem trzeba jeszcze dołożyć coś o lemingach i durniach i już "mondrość ludowa" gotowa. Gadanie o tym że nam ktoś przyjdzie i zabierze ziemie jest taką samą mrzonką jak twoje wynurzenia jak to w tym kraju nic nie działa. Oskarżanie USA o to że to ich wina z wojną na Ukrainie jest bezczelnością, tym bardziej że na Krymie powiewają flagi pewnego kraju, wiesz jakiego? Nie masz żadnych danych a to że ktoś chce wyjechać lub nie to jest dopiero początek pewnego etapu, nie wiadomo jak się on dla każdego z osobna zakończy. Nie odpowiadasz na żadne moje sugestie, tylko powtarzasz w kółko jedno i to samo.
    To już nie jest wymiana poglądów tylko typowo wolskie wrzaski.

    Odpowiedz