Na tym rynku Polska nie ma sobie równych. Jesteśmy największym eksporterem na świecie

20 lipca 2015, 13:35 | Aktualizacja: 20.07.2015, 13:49
Źródło:ISBnews

To nasz prawdziwy hit eksportowy. W zeszłym roku polscy producenci sprzedali za granicę ponad 203 tys. ton pieczarek. Żaden inny kraj na świecie nie pobił tego wyniku.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • llubellak(2015-07-21 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    Do wszystkich milusińskich co to eksport pieczarek ich nie zadowala! Jeśli to takie proste, łatwe, proszę założyć hodowlę czegokolwiek a później to sprzedać za granicę! Do roboty eksperci a nie trujecie d... od samego rana!

    Odpowiedz
  • !(2015-07-21 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jasne , bo Polacy to tylko do produkcji pieczarek sie nadaja . A jak juz w gre wchodza zaawansowane technologie , np. grafen , to albo ktos nas wyprzedzil o ulamek , albo nikt wynalazkiem nie jest zainteresowany .

    Odpowiedz
  • opinia(2015-07-20 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    tak trzymać exportery ,-)

    Odpowiedz
  • llubellak(2015-07-21 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    ! z IP: 85.237.186. powiem Ci w sekrecie że znam kilka produktów polskich które można zobaczyć w świecie i bynajmniej nie są to tylko pieczarki! Powiem Ci również że wystarczy tylko chcieć a sam zobaczysz ile tych produktów jest dookoła Ciebie! Wystarczy się rozejrzeć, popatrzeć, czasem wziąć produkt do ręki i rzucić bystrym okiem na opakowanie! Ale ciiszzzzzza, w końcu my Polacy sami w siebie nie wierzymy a jakikolwiek sukces zawsze potrafimy skrytykować, obśmiać i generalnie powiedzieć że i tak jest do d...! Więc nieoficjalnie między nami tych produktów naprawdę jest dużo a oficjalnie, pamiętaj nadajemy się tylko do pieczarek!

    Odpowiedz
  • kasi(2015-07-21 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    podniecasz sie jakims malo znaczacym produktem , a czytajac naglowek ma sie wrazenie dowartosciowania- , O ! silni jestesmy, sztucznie dowartosciowani. Popatzr na problem caloscowo na stan duchowo fizyczny naszej Ojczyzny .gospodarki czy mieszkajacych w niej ludzi.Dla przykladu: rzad sie rozpowiada dookola , ze bezrobocie spada , tak ale gbyby nie wyjechalo za chlebem 2.5 milona . to mielibysmy 20 % bezrobotnych . Stan edukacji gorszy niz fatalny. Ponoc wojsko jest w stanie obronic jedynie 3% terytorum ... a Pan pisze artykul , ze jestesmy mistrzami. LItosci !

    Odpowiedz
  • 1235(2015-07-20 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    zapytam nieśmiało, kto jest właścicielem tych wielkich ferm.
    I 2ga sprawa to to, ze nie ma co się chwalić. dobra struktura gospodarcza to taka z przemysłem wysoko przetworzonym którego u nas jest bardzo mało. Ferma pieczarek nei zmniejszy bezrobocia i nie poprawi stanu finansów publicznych przez wzrost płatników składek do systemu ubezpieczeń społecznych ani do NFZ.

    Odpowiedz
  • llubellak(2015-07-21 12:34) Zgłoś naruszenie 00

    kasi z IP: 24.34.251.* droga forumowiczko. Artykuł jest o produkcji pieczarek a nie o rządzie, bezrobociu, wojsku czy edukacji. Piszesz o mało wartosciowym produkcie jakim są pieczarki a mimo to potrafiłaś dokonać nad wyraz szerokiej wykładni z tego artykułu :)

    Odpowiedz
  • Alek(2015-07-20 16:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jest sie czym chwalic. Za sprzedane pieczarki producent otrzymuje dochod od ktorego odprowadza podatek do skarbu panstwa czyli jak najbardziej poprawia jego stan finansow (1235 masz dosc zielone pojecie o ekonomii).. Od zmniejszania bezrobocia sa urzedy i niektore kopalnie (taki zarcik)

    Odpowiedz
  • Jontek(2015-07-20 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    Takze w uprawie pietruszki i galarepy, bijemy caly swiat na glowe. Pewnie jak by dobrze poszukac, to znajda sie takze inne produkty, ktorych produkcja jest najwieksza na calym globie. Tak trzymac, sukcesy PRL i propaganda w tamtych czasach nie masobie rownych w srod polaczkow, do ktorych przemawiaja takie okreselenia "gigant", "najlepszy na swiecie", "potega" itd. Bareja klania sie wam nisko, nadmuchajcie sie jak balony, pokazcie calemu swiatu, ze nad Wisla jest wszystko naj., naj., a tylko biedny emeryt i mlody Polak zmywajacy garnki w Londynie, pokaze Wam kuku na muniu za ta bezprzykladna propagande. Bylbym zapomnial, Polska jest bez watpienia najwieksza na swiecie w produkcji szczawiu, nie zapomnijcie o tym napisac, pewnie poprawi sie samopoczucie niektorych skompleksialych rodakow. Zycze powodzenia i sukcesow w szukaniu nastepnych rewelacji.

    Odpowiedz
  • Kamil(2015-07-20 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    "światowy eksport świeżych pieczarek wyniósł w roku 2014 482,5 tys. ton, a ich import odpowiednio 473,5 tys. ton."
    Czy może mi to ktoś wyjaśnić, bo z tego zdania wynika, że na naszej planecie więcej pieczarek jest sprzedawanych niż kupowanych?

    Odpowiedz
  • polistyren(2015-07-20 18:27) Zgłoś naruszenie 00

    Może ktoś wie ile prezerwatyw wyeksportowały w 2014 Chiny -- w sztukach kilka miliardów ??

    Odpowiedz
  • Obs(2015-07-20 21:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nanotechnologia z PL Doliny Krzemowej - łajno, grzybnia, torf…

    Odpowiedz