"Wartość netto kontraktów podpisanych przez grupę Budimex w pierwszym półroczu 2015 roku wyniosła 2,88 mld zł, w porównaniu do 1,41 mld zł w analogicznym okresie roku ubiegłego" - czytamy w komunikacie.

Segment budowlany grupy przyniósł 2 167,33 mln zł w I poł. tego roku wobec 1 959,82 mln zł rok wcześniej i pozwolił wygenerować 81,27 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 54,78 mln zł zysku rok wcześniej.

W segmencie deweloperskim przychody wyniosły 139,16 mln zł w I poł. 2015 r. wobec 197,12 mln zł rok wcześniej, a zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej - odpowiednio: 26,73 mln zł wobec 25,74 mln zł.

Budimex celuje w rekordowy poziom portfela zamówień

Budimex celuje w historycznie rekordową wartość portfela zamówień, dzięki wysokiej wartości najkorzystniejszych cenowo ofert, poinformował prezes Dariusz Blocher.

"W drugim półroczu grupa będzie nadal koncentrować się na budowaniu rentownego portfela zamówień. Będziemy dążyć do osiągnięcia jego historycznego poziomu, pracując jednocześnie nad kontraktacją w innych segmentach działalności, gdzie kluczowym pozostaje segment energetyczny" - powiedział Blocher podczas spotkania z dziennikarzami.

Wskazał, że Budimex złożył najkorzystniejsze cenowo oferty na kontrakty o wartości 3,4 mld zł, czyli najwyższym w historii.

"Z tego 2,8 mld zł to kontrakty drogowe, co jest efektem wysokiej skuteczności ofertowania. Jeśli cała ta wartość zostanie zakontraktowana w II półroczu, to kontraktacja roku 2015 osiągnie rekordowe poziomy" - dodał prezes Budimeksu.

Według jego słów, zadaniem na 2015 rok jest ponadto poprawa rentowności w segmencie budowlanym i uzyskanie sprzedaży grupy na poziomie zbliżonym do roku poprzedniego. W całym 2015 również sprzedaż w segmencie deweloperskim powinna być zbliżona do roku poprzedniego.


Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków. W 2014 r. Budimex miał 4,95 mld zł skonsolidowanych przychodów.