"Dzięki zawarciu kontraktu nasz backlog wynosi już w tej chwili ponad 200 mln zł, czyli znacznie przekroczył poziom, jaki spółka notowała w ostatnich pięciu latach" - powiedział Witkiewicz, cytowany w komunikacie.

"Jestem przekonany, że nie powiedzieliśmy w zakresie przychodów ostatniego słowa i wciąż czekamy na rozstrzygnięcia w kilku ważnych przetargach i liczymy na pozyskanie z tego tytułu jeszcze minimum jednego znaczącego kontraktu" – dodał.

Cube.ITG poinformowało dziś, że Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie wybrał ofertę spółki wartą 77,54 mln brutto jako najkorzystniejszą w przetargu na zakup sprzętu oraz dostawę i wdrożenie oprogramowania dla 23 jednostek ochrony zdrowia w ramach projektu "E-zdrowie dla Mazowsza". Cube.ITG pełni w projekcie rolę integratora.

"Zawarcie kontraktu w ramach projektu 'E-zdrowie dla Mazowsza' jest realizacją naszej strategii, zwłaszcza w zakresie usług dla służby zdrowia, gdzie chcielibyśmy być jednym ze znaczących integratorów na polskim rynku" – powiedział prezes.

Cube.ITG koncentruje się na wdrażaniu i integracji rozwiązań aplikacyjnych (zarówno własnych, jak i firm trzecich), głównie wśród dużych podmiotów. Spółka realizuje projekty we wszystkich kluczowych sektorach gospodarki: bankowości, telekomunikacji, energetyce, handlu, administracji publicznej i sektorze ochrony zdrowia. Dostarcza usługi pokrywające cały cykl życia projektu: od analizy wdrożeniowej, poprzez rozwój oraz integrację i utrzymanie rozwiązań. Spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect w 2014 roku.