Spółka zależna Wieltonu nabyła marki "Merker", "Viberti", "Cardi" a także część aktywów rzeczowych od Compagnia Italiana Rimorchi s.r.l. w upadłości, podała spółka. Łączna wartość podpisanych umów wyniosła 4,6 mln euro.

"(...) spółka Italiana Rimorchi s.r.l., spółka zależna od emitenta, zawarła przy udziale emitenta ze spółką Compagnia Italiana Rimorchi s.r.l. w upadłości (CIR) oraz jej likwidatorem sądowym umowy sprzedaży marek, wybranych maszyn i urządzeń, bazy klientów i know-how produktów" - czytamy w komunikacie.

Umowy obejmują nabycie za cenę 2,2 mln euro określonych w umowach dóbr, praw oraz stosunków prawnych właściwych CIR, w tym marek "Merker", "Viberti", "Cardi". Ponadto przedmiotem umów jest zakup aktywów rzeczowych za cenę 2,4 mln euro netto, podała również spółka.

"Nabywane aktywa odzwierciedlają pełny proces technologiczny, który w założonych warunkach w zakładzie zlokalizowanym w Pescarze pozwalał na osiągniecie wolumenu produkcyjnego dochodzącego do 25 tys. szt. pojazdów rocznie. Wśród aktywów produkcyjnych zakupionych przez Italiana Rimorchi są m.in. zautomatyzowane linie spawalnicze, w pełni automatyczna linia do zabezpieczania antykorozyjnego w technologii KTL, magazyn do wysokiego składowania oraz linie montażowe. Na mocy umów CIR przekazała ponadto na rzecz Italiana Rimorchi na okres 18 miesięcy prawo do odpłatnego użytkowania części zakładu w Pescarze, złożonej z hali montażu oraz innych budynków i placów zewnętrznych" - czytamy również.

Jak podaje spółka, CIR jako największy włoski producent i dostawca naczep, przyczep i zabudów na pojazdach ciężarowych pod markami "Merker", "Viberti", "Cardi" prowadziła działalność w trzech zakładach produkcyjnych, w tym w zakładzie w Pescarze. Nabyte maszyny i urządzenia w części zostaną wykorzystane w zakładzie produkcyjnym spółki w Wieluniu oraz pozwolą na istotne zwiększenie mocy produkcyjnych i wzrost konkurencyjności produktów Wielton.

Reklama

"Nabycie znanych włoskich marek pozwoli na ich wykorzystanie na rynku włoskim oraz w Europie. Obecny wyjściowy potencjał sprzedażowy zakupionych marek szacowany jest na około 15-20% udziału w rynku włoskim" - czytamy dalej.

O planowanej transkacji zakupu włoskich brandów informował przewodniczący rady nadzorczej Wieltonu Paweł Szataniak w rozmowie z agencję ISBnews pod koniec maja.

Wielton to największy w Polsce producent i sprzedawca naczep i przyczep, a także zabudów na samochody ciężarowe. Jest to również jeden z dziesięciu wiodących producentów w Europie.