Putin jest skazany na Europę. Chińczycy nie chcą rosyjskiego gazu

29 września 2015, 06:45 | Aktualizacja: 04.10.2015, 10:50
Źródło:Bloomberg

Mimo zbliżenia z Chinami przez najbliższe 10 lat Putin będzie musiał współpracować z Europą.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (11)

  • Retro(2015-09-30 05:32) Zgłoś naruszenie 00

    Rosja jest krajem nieprzewidywalnym. Każda forma współpracy z oligarchami KGB grozi w krótkim czasie konfliktem. Trzeba dodatkowo zabezpieczać się organizując inne źródła dostaw ropy i gazu. To nie są ludzie którym można zaufać.

    Odpowiedz
  • plutarch(2015-09-29 22:34) Zgłoś naruszenie 00

    Pieski Putina ujadają - znak, że zabolało.

    Odpowiedz
  • Europa...(2015-09-29 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Europa ma szanse przetrwac tylko z mocna Rosja.
    Boze, chron Rosje.

    Odpowiedz
  • Więcej alternatywnych źródeł(2015-09-29 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Gazprom będzie tym bardziej potulny im więcej prawdziwie alternatywnych (jak LNG) dostaw będą miały poszczególne kraje europy... Ceny gazu dla Litwy spadły od momentu uruchomienia terminalu w Kłajpedzie... Sam fakt wystarczył!
    Najtańszy gaz jest na rynku spotowym/aukcyjnym i tak trzymać !!! Wtedy może leżeć i 10 rur gazpromu w Bałtyku, ale z cenami za wiele nie podskoczą...

    Załamanie gospodarcze w Chinach będzie dołować ceny surowców przez wiele lat..

    Odpowiedz
  • dr(2015-09-29 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    nastepna propaganda

    Odpowiedz
  • gość(2015-09-29 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    nie martwcie się tak o ten ruski gaz, oni dadzą sobie radę. Nawet jak polaczki się obrażą i będą kupować droższy arabski LNG

    Odpowiedz
  • Courre de Moll(2015-09-29 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    @gość
    Ostatnio widać jednak - w oficjalnych danych z samego gazpromu oraz ichniego urzędu statystycznego - że nie bardzo dają radę. Oczywiście, nie jest to powodem nadmiernego zamartwiania się. A rosyjski gaz możemy brać, im taniej tym lepiej (tym taniej, im lepszą mamy alternatywę) - to oczywiste.

    Odpowiedz
  • pl 68 !(2015-09-29 16:02) Zgłoś naruszenie 00

    Antyruskiej sraczki ciag dalszy !

    Odpowiedz
  • xyz(2015-09-29 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście zawsze będą istniały kraje, które zapłacą wyższą cenę tylko po to, by nie kupować rosyjskiego gazu... TEN KRAJ TO WYPISZ WYMALUJ POLSKA

    Odpowiedz
  • hej(2015-09-29 20:03) Zgłoś naruszenie 00

    kraj jest silny słabością swoich sąsiadów.
    zapamiętajcie sobie ta maksymę.
    jak ruscy padną to my będziemy tym mocarstwem na wschodzie , czy to się komuś podoba czy nie.
    i jeszcze jedno
    terrorystów sie nie finansuje

    Odpowiedz
  • Antonow(2015-09-29 20:05) Zgłoś naruszenie 00

    pl 68;wymień choć jeden powód za który my Polacy mamy wielbić Rosjan???przy czym chodzi mnie raczej o władze i nastawienie negatywne wielkomocarstwowe rosyjskich elit bo sami rosjanie to czesto wspaniali ludzie.

    Odpowiedz