Kontraktacja od początku roku wynosi 1769 lokali, co przybliża Grupę do realizacji planu, który zakłada sprzedaż 2200 lokali w całym 2015 roku.

"W III kwartale 2015 roku Grupa Robyg osiągnęła kolejny raz dobre wyniki kontraktacji. Wzrostowa tendencja kontraktacji - pozwalająca osiągnąć wynik nawet 2500 lokali w 2016 roku - umożliwia spółce zachowanie pozycji lidera w branży deweloperskiej. Jest to także potwierdzenie zasadności planu inwestycyjnego oraz sprawności zarządu i skuteczności zespołu sprzedażowego. Spółka systematycznie uzupełnia bank ziemi w Warszawie i Gdańsku - tegoroczne transakcje umożliwią wybudowanie ok. 3400 mieszkań - a także nieustannie wzbogaca portfolio dostępnych lokali w oparciu o najnowsze trendy na rynku nieruchomości" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Oscar Kazanelson, cytowany w komunikacie.

W III kwartale 2015 roku Grupa Robyg wprowadziła do sprzedaży ok. 1 tys. lokali w Warszawie i Gdańsku. Wśród nich znalazły się nowe inwestycje Stacja Nowy Gdańsk i Mila Baltica w Gdańsku oraz Green Mokotów oraz Stacja Nowy Ursus w Warszawie.

"W ostatnich miesiącach do sprzedaży zostały wprowadzone cztery zupełnie nowe inwestycje - Mila Baltica, Stacja Nowy Gdańsk, Green Mokotów oraz Stacja Nowy Ursus. Warto zaznaczyć, że obecnie Grupa Robyg realizuje projekty już w sześciu dzielnicach Warszawy - na Mokotowie, Bemowie, Wilanowie, Żoliborzu, Woli oraz w Ursusie - oraz w czterech gdańskich lokalizacjach. Zarząd spółki jest zdania, że szeroka oferta mieszkaniowa i niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny dostępnych lokali - przy zachowaniu pozytywnych tendencji rynkowych - zapewni wynik kontraktacji na poziomie ponad 2200 lokali w całym 2015 roku" - dodał Kazanelson.

W 2015 roku Grupa nabyła lub podpisała umowy przedwstępne nabycia w Warszawie i Gdańsku 6 terenów inwestycyjnych za łączną kwotę ok. 130 mln zł.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje deweloperskie w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku.