"Decyzja o zmianie prognozowanych wyników została podjęta na podstawie analizy dotychczasowych wyników grupy kapitałowej Action S.A. osiągniętych w pierwszym półroczu 2015 roku, jak również na podstawie oceny perspektyw działalności grupy w drugiej połowie roku" - czytamy w komunikacie.

Spółka wskazała, że na na korektę prognozowanych wyników wpływa: znacznie mniejszy od spodziewanego popyt na rynku branży IT jako efekt nasycenia rynku i braku premier innowacyjnych produktów, rosnąca konkurencja cenowa oraz spadek marż w ważnych segmentach sprzedażowych, wdrożenie zapowiadanych zmian organizacyjnych w grupie oraz koszty związane z restrukturyzacją, a także działania proinnowacyjne poczynione w związku z wejściem w nowe obszary działalności.

Pod koniec czerwca zarząd Action prognozował, że tegoroczne przychody wyniosą 5,68 mld zł, a zysk netto 62,09 mln zł.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. W ostatnim czasie realizuje również projekty e-commerce. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 445 mln zł w 2014 r. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.