"W III kw. osiągnęliśmy zadowalające wyniki finansowe. Na przychody korzystnie wpłynęła poprawa w segmencie mobilnym (wynikająca ze znacznego przyrostu liczby klientów abonamentowych oraz poprawy trendu dla wskaźnika ARPU) oraz dobre wyniki w segmencie ICT. Zgodnie z tym, co zapowiedzieliśmy przed trzema miesiącami, inwestycje w przyłączenia klientów wpłynęły na kwartalną marżę EBITDA. Po dziewięciu miesiącach bieżącego roku, organiczne przepływy pieniężne są już bliskie celu całorocznego. W IV kw. zamierzamy kontynuować aktywne działania marketingowe oraz intensywne nakłady inwestycyjne na rozbudowę sieci światłowodowej" - powiedział Nowohoński, cytowany w komunikacie.

Wskazał, że kwota, jaką operator zapłaci za częstotliwości LTE, ma poważne konsekwencje dla działalności i sytuacji finansowej Orange Polska.

"Przewidujemy, że na koniec 2015 roku wskaźnik zadłużenia netto do EBITDA wyniesie około 1,9-2,0, przekraczając założony przez nas poziom 1,5. W najbliższych miesiącach będziemy pracować nad włączeniem pozyskanego pasma LTE oraz inwestycji w światłowody do nowego planu średniookresowego. Zajmiemy się także strukturą bilansu, możliwościami zmniejszenia zadłużenia oraz rozwiązaniami w zakresie wzrostu efektywności. Wszystkie te elementy przedstawimy w lutym 2016 roku" - dodał członek zarządu ds. finansów operatora.

Zaznaczył, że zarząd Orange Polska wie, jak ważna jest dla akcjonariuszy dywidenda. "W związku z tym, postępując zgodnie z zasadami odpowiedzialności i przejrzystości wobec inwestorów, zarząd przewiduje, że zaproponuje wypłatę dywidendy w 2016 roku w wysokości 0,25 zł na akcję" - wskazał Nowohoński.

Reklama

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, komórkowej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP).