Polska kupuje ropę od terrorystów? To propaganda Moskwy

23 listopada 2015, 17:35 | Aktualizacja: 23.11.2015, 18:54
Tylko na Forsal.pl

Rosja próbuje przedstawiać dostawy ropy z Bliskiego Wschodu w negatywnym świetle, ostrzegając, że surowiec z tego regionu może pochodzić od Państwa Islamskiego - zwraca uwagę w komentarzu dla Forsal.pl Wojciech Jakóbik, analityk sektora energetycznego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (24)

  • Olo(2015-12-04 16:37) Zgłoś naruszenie 10

    "W rzeczywistości w zwalczaniu nielegalnego handlu ropą dużo skuteczniej działają Amerykanie, niż Rosjanie, którzy rozpraszają swoją uwagę atakami na opozycję demokratyczną w Syrii, wspieraną przez Zachód." Czy ja dobrze widzę? Demokratyczna opozycja? - to Ci, co ostatnio zastrzelili rosyjskiego pilota i śmigłowiec? Czy autor i redakcja sądzi, że jeśli zabójców podrzynaczy gardeł nazwać "demokratyczna opozycja" to ich istota się zmieni? W jakim celu i na czyje polecenie jest prowadzona taka propaganda?

    Odpowiedz
  • Gen(2016-01-04 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Arturze może ruscy chcą zablokować dostawy taniej ropy z ISIS aby jej cena wzrosła. Może wtedy bardziej będzie się europejczykom opłacało kupować ją od nich. W jakiej Syrii? chyba w ISIS, To taka sama niewiedza jak polskie obozy śmierci. Była sobie Syria i Asad, była sobie Alkaida która uciekła z Iraku przed Amerykanami. Uzbrojeni terroryści z łatwością przejęli kilka miast na granicy Syrii i Jordanii. (tak jak ruscy Krym). Dokładnie jak ukraińcy walczyli o swoje miasta Asad wysłał tam swoje wojska - chyba normalna rzecz. Niestety amerykanie podłączyli się pod konflikt (wykorzystali fakt wiosny ludów) i zrobili z Asada terrorystę. Przy okazji w okolicy zajętych miast znajdują się szyby z ropą - żyć nie umierać, i do granicy z Turcją rzut beretem. Isis psuje rynek ropy, cenę obniża nawet Arabia-Saudyjska - dlatego kupują ją nasze koncerny a najbardziej odczuwa to Putin. Po drugie tania ropa jest bardzo potrzebna amerykanom- nie było tam obniżek od 10 lat więc taki sukces potrzebny jak nigdy. Proszę tylko nie mieszać Syryjczyków z terrorystami to tak jak nazywać Ukraińców z miast przejętych przez Rosję ruskimi. Rosjanie cóż wspierają tych którzy mogą przyblokować tanią ropę. Swoją drogą dziwi hipokryzja świata, giną ludzie w zamachach ale dzięki temu mamy tanią ropę. Nowoczesna wojna.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze