Czy Europa jest skazana na zderzenie cywilizacji chrześcijańskiej z islamem?

2 grudnia 2015, 06:45
Źródło:Bloomberg

- Ataki terrorystyczne w Paryżu doprowadziły do wybuchu skali paskudnych uprzedzeń. Według jednego z badań liczba antymuzułmańskich przestępstw w Wielkiej Brytanii wzrosła szybko o 300 proc.; a zdecydowana większość z nich była skierowana przeciwko islamskim kobietom i dziewczętom – pisze w felietonie dla Bloomberga Pankaj Mishra.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (9)

 • Europa się poodaje....(2015-12-02 07:57) Zgłoś naruszenie 391

  Już powoli wycofuje się ze swoich Świąt Bożego Narodzenia..... A za moment zgodzi się na Wszystkie Swięta Islamu i to bez zająknięcia. Generalnie europejczycy to ciepłe kluchy i tak są postrzegani przez Islam jako ludzie bez honoru i z płytką pustą religijnością. Wystarczy drobny gest by wyzbyli sie wszystkich swoich wartości...

  Odpowiedz
 • rododendron(2015-12-02 09:05) Zgłoś naruszenie 141

  A jakiej opinii należy spodziewać się po panu Pankaj Mishra?

  Odpowiedz
 • Eltor(2015-12-02 09:36) Zgłoś naruszenie 122

  "Ataki terrorystyczne w Paryżu doprowadziły do wybuchu skali paskudnych uprzedzeń. (...) pisze w felietonie dla Bloomberga Pankaj Mishra." I wszystko jasne

  Odpowiedz
 • Allah mit Uns(2015-12-02 10:17) Zgłoś naruszenie 250

  Nie byłoby problemu gdyby przybysze musieli się dostosować do naszej cywilizacji gdzie panuje prawo i dobrobyt (dlatego tu uciekają) a nie tak, że to my mamy się dostosować do ich wrażliwości. Jeżeli szukają schronienia i śpią w świetlicy to dlaczego my mamy dopasować się i ściągać krzyż ze ściany jeżeli wisiał tam od zawsze? Jak będziesz uchodźcą i uciekniesz do muzułmańskiego kraju to czy możesz w butach wejść do meczetu?

  Odpowiedz
 • buehehe(2015-12-02 10:46) Zgłoś naruszenie 88

  Islam nie jest taki zły, np. bankowość islamska, świetna rzecz, a i za złodziejstwo ucinają łapy. Wyobrażacie sobie polskich polityków bez rąk?

  Odpowiedz
 • aaa(2015-12-02 11:06) Zgłoś naruszenie 131

  Polska powinna nawiązywać kontakty z krajami Dalekiego Wschodu i Rosją ( ponad Putinem), oraz byłymi krajami socjalistycznymi - bliskimi nam mentalnie. Powinniśmy przestać liczyć na tzw. "zachód", pełzający w bagnie swojej głupoty i brudnych interesów. Każdy normalny człowiek, normalny, jednolity kulturowo Naród, dba o swoje interesy, kulturę i bezpieczeństwo własnych obywateli. To co wyprawia Angela i jej podobni przywódcy, powinno być już dawno osądzone przez odpowiedni Trybunał ( jeżeli istnieje jakiś nie skorumpowany). Osąd historii obecnego szaleństwa, nie będzie dla nas żadną pociechą - bo nas już wtedy nie będzie.

  Odpowiedz
 • x(2015-12-03 19:34) Zgłoś naruszenie 20

  Cynicznie rzecz ujmując - Niemcy mają doświadczenie w likwidacji 6 mln prze komin, gdyby zaszła zmiana rządu na opcję nacjonalistyczną - poradzą sobie.

  Odpowiedz
 • jan(2015-12-08 04:25) Zgłoś naruszenie 00

  islamizacji juz w europie nikt nie powstrzyma , religia chrzescijańska jeszcze wytrzyma ale bedzie spychana na bok dzieki nie prawidlowym rządą biskupów i ksiezy ich pazyrnosc brak milosierdzia dla jednostki i utrzymywaniu starych zasad w kosciele nie pasujacych do rzeczywistosci dnia dzisiejszego ,to wszystko doprowadzi do zapasci europy chociaz z drugiej strony rozne byly incydenty i zawirowania a religia katolicka przetrwala oby ale widzac po frekfencji w kosciolach w latach transformacji to nie budzi wielkiego optymizmu ja tez chodze do kosciola ale tych darmozjadow nie uwazam co sie im wydaje ze lud jest ciemny jak za faraona

  Odpowiedz
 • Terroryzm...(2015-12-09 12:12) Zgłoś naruszenie 00

  Terroryzm jest pochodna nedzy i zrodzonej z niej desperacji. Nedzy nie powstrzymamy, jesli wciaz bedzie przyrastac ludnosc w oszalamiajacym tempie w krajach biednych, bo pojemnosc srodowiska naturalnego jest ograniczona. Musimy sie liczyc, ze terroryzm i zwiazane z nimi wedrowki migracyjne beda nam towarzyszyly juz caly czas.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze