Moda na dziecko. Resort zdrowia chce uczyć postaw prokreacyjnych

2 grudnia 2015, 09:10 | Aktualizacja: 02.12.2015, 21:28
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Pomysł, który chce realizować Ministerstwo Zdrowia, ma się przełożyć na zwiększenie dzietności w Polsce. Jak się dowiedział DGP, do Narodowego Programu Zdrowia może zostać dopisany punkt „polityka prokreacyjna”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (22)

  • jak pokazują obecny stan statystyki jest zły(2015-12-02 10:13) Zgłoś naruszenie 13

    Wyjściem do dyskusji jest obecny niewydolny system. Jedno jest pewne. Obecny (dotychczasowy) model z pewnością nie motywuje a wręcz ludzi odstręcza co oznacza, że trzeba go zmienić a na jaki to pewnie odpowiedź jest taka jak zawsze. Kompleksowy i konsekwentny (wieloletni). Jednak zdecydowanie wolałbym mimo wszystko mniejszego udziału Państwa jako pośrednika a dlaczego no to chyba wszyscy wiedzą (koszty). Całkowicie od pośredniczenia Państwa w redystrybucji odejść się nie da ale na pewno oprócz wspomnianego 500+ muszą iść duże programy alternatywne przy czym w tym miejscu rządzący musieliby w większym stopniu współpracować z podmiotami poza budżetowymi (w tym wsparcie finansowe).

    Odpowiedz
  • jak pokazują obecny stan statystyki jest zły(2015-12-02 10:16) Zgłoś naruszenie 22

    Wyjściem do dyskusji jest obecny niewydolny system. Jedno jest pewne. Obecny (dotychczasowy) model z pewnością nie motywuje a wręcz ludzi odstręcza co oznacza, że trzeba go zmienić a na jaki to pewnie odpowiedź jest taka jak zawsze. Kompleksowy i konsekwentny (wieloletni). Jednak zdecydowanie wolałbym mimo wszystko mniejszego udziału Państwa jako pośrednika a dlaczego no to chyba wszyscy wiedzą (koszty). Całkowicie od pośredniczenia Państwa w redystrybucji odejść się nie da ale na pewno oprócz wspomnianego 500+ muszą iść duże programy alternatywne przy czym w tym miejscu rządzący musieliby w większym stopniu współpracować z podmiotami poza budżetowymi (w tym wsparcie finansowe). Wymagało by to większej otwartości i wzajemnego zaufania na linii Państwo - instytucje pozarządowe a jak wszyscy wiemy nie tak łatwo o takie podejście bo w założeniu trzeba by było się dzielić kosztami (czyt. profitami) administracyjnymi.

    Odpowiedz
  • Tom(2015-12-02 10:19) Zgłoś naruszenie 3971

    Z jednej strony wbijanie ludziom, ze nie mając dzieci bedą nieszczęśliwi a z drugiej likwidowanie in vitro, które często jest jedynym sposobem na posiadanie dziecka. Prosta recepta na stworzenie ludzi nieszczęśliwych a moze nawet z problemami psychicznymi...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Domi222222(2015-12-02 10:25) Zgłoś naruszenie 2221

    "tego rodzaju edukacja musiałaby być prowadzona z dużym wyczuciem, by nie dyskryminować osób, które nie chcą (...) mieć dzieci" a niby dlaczego? Można dyskryminować i piętnować ksenofobów, ludzi nietolerancyjnych, trzymających psa na łańcuchu a egoistów, którzy nie chcą mieć dzieci nie można?

    Odpowiedz
  • Wąsaty Janusz(2015-12-02 10:41) Zgłoś naruszenie 277

    Zakupy w centrum handlowym z 4 dzieci społecznie powinny być odbierane z taką samą ambicją jak zaparkowanie nowego Jaguara przed tym centrum handlowym. Taką modę mogą wykreować media. Potrwa to ok 20 lat, należy posłuchać Pana Yuri Breznov jak można zmieniać wartości i kulturę całych narodów, jednakże to trwa ok. 20 lat. Zacznijmy już dziś.

    Odpowiedz
  • guru122(2015-12-02 10:43) Zgłoś naruszenie 3262

    Przeludnienie, to bieda, ciemnota, smród, ubóstwo i niskie zarobki. Polsce częściowe wyludnienie naprawdę dobrze by zrobiło. Najwyższa jakość życia jest w krajach mało ludnych, najniższa w przeludnionych. Rozumiem że w Polsce pewne siły są za utrzymywaniem przeludnienia, bo wtedy pełne świątynie, a i rynek pracy korzystny dla pracodawców.

    Odpowiedz
  • lord ahmed(2015-12-02 11:10) Zgłoś naruszenie 82

    We Francji zwiększenie dzietnosci to w dużej mierze efekt licznej społeczności muzułmańskiej. Jak powszechnie wiadomo nie potrzebujacej znaczących bodźców do intensywnego rozmnażania

    Odpowiedz
  • biedny_pracujący(2015-12-02 11:18) Zgłoś naruszenie 1231

    Proponuję wprowadzić modę na posiadanie samochodu za minimum 500.000 PLN. Czy to sprawi, że większość polaków będzie takimi jeżdzić czy może tylko cześć z tych któych na nie stać?

    Odpowiedz
  • Kasia(2015-12-02 11:42) Zgłoś naruszenie 235

    A według mnie każdy powinien mieć wybór: kto chce niech ma dzieci, kto nie chce niech nie ma - co to za moda na rodzicielstwo na siłę?!?! Czy ktoś się zastanowił nad tym jaki wpływ ma zmuszanie ludzi do posiadania dzieci którzy ich nie chcą?!?!?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2015-12-02 12:15) Zgłoś naruszenie 1128

    Chcą powiększyć stado dla ich korzyści! Większe stado to większy stres w pracy, szkole, na ulicy, tańsza siła robocza, więcej konsumentów, podwyżki cen itd. itd. itd...

    Odpowiedz
  • Taki jest bieg historii(2015-12-02 14:30) Zgłoś naruszenie 55

    W Rosji swego czasu byl mocno reklamowany model rodziny 2+2. Nie spowodowalo to zwiekszenia urodzen w rosyjskiej republice federacyjnej, jedynie w republikach srodkowo-azjatyckich realizowano zasade 2+8. Obecnie liczba ludnosci Rosji wzrasta, ale glownie w wyniku naplywu ludnosci muzulmanskiej. W samej Moskwie okolo 30% ludnosci stanowia muzulmanie. W Warszawie bedzie podobnie, to tylko kwestia czasu. Na 3 mln ludnosci Warszawy 1 mln to beda muzulmanie, a z biegiem czasu relacja sie bedzie zmieniac i w koncu koscioly zamienimy na meczety. No coz, taki jest bieg historii.

    Odpowiedz
  • tit(2015-12-02 18:28) Zgłoś naruszenie 118

    Kazdy , kto ma chociaz troche tzw oleju w glowie powinien przyklasnac rzadowi, a nawet wiecej , jesli wiesz co mam na mysli... , zebys kiedys nie plakal nad swoja nedza.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mundry(2015-12-02 20:12) Zgłoś naruszenie 40

    Wystarczy zlikwidować emerytury. I to wszystkie. Rozbicie modelu rodziny, gdzie młodsi zajmują się starszymi spowodowało, że dzieci stały się opcjonalne. Jednocześnie pozbylibyśmy się problemu niewypłacalnego ZUSu za ileś lat. Brutalne, ale prawdziwe.

    Odpowiedz
  • Effik(2015-12-02 22:04) Zgłoś naruszenie 102

    Likwidacja systemu emerytalnego = najlepsza polityka prorodzinna

    Odpowiedz
  • gsw(2015-12-02 23:25) Zgłoś naruszenie 29

    Powinni "uchwalić" bykowe. Każdy bezdzietny powyżej 25 lat życia płaci 500zł do kasy państwa. Płaciliby oczywiście księżęta i nasz wódz przewodniczący partii Kwaczyński. Niestety wolą zajrzeć do mojej kieszeni, chociaż mam dzieci. Mogę mieć więcej, mam wszystko....oprócz normalnego państwa.

    Odpowiedz
  • oijlkj(2015-12-02 23:41) Zgłoś naruszenie 219

    a teraz drogie dzieci i drodzy rodzice - przechodzimy do przymusowej lekcji nauki o robieniu dzieci... :) jankowski = jestem malinowski - jestem szubrawa - nie ma no to ma przechlapane - zgłoszę do pana kartofla on załatwi mu 5 lat cieżkiego łagru. wojtasik - jestem (....) słuchajcie drodzy obywatele - musicie robić dzieci bo to modne i trendy. to tak jak byście chodzili na zakupy do najdroższych galerii handlowych. to tak jak byście prowadzili 300 km/h ferrari - dzieci to klucz do moich piniędzy wiec musicie je kochać robić. co dzień, musicie. bo ja nie postawie sobie pałacu na diamentowej górze. przyjaciele - dzieci to przyszłość - wasza i moja oczywiście. to nowy trend który ja wpisuję w konstytucję. jako pierwszy wpis. obywatel ma obowiązek kochać robienie dzieci i ma je robić co dzień. albo grozi mu kara więzienia. tak więc wracajcie do domów i szukajcie byle jakich kobiet do robienia dzieci i róbcie bo mi pieniądze uciekają ... przerażające :/ ale nie sądzilem że dożyję czasów kiedy publicznie pis dojdzie do władzy i będzie na siłę wymuszała robienie dzieci :/

    Odpowiedz
  • ljknknj(2015-12-02 23:46) Zgłoś naruszenie 00

    powiem tak dzieci będą jak będzie praca będzie godna praca!!!! (max 8h dziennie od pon - pi) będzie godna płaca będzie gwarancja godnej emerytury będzie normalne mieszkanie socjalne (takie dla 2 dzieci plus 2 rodziców) będzie normalna opieka zdrowotna i będzie darmowa komunikacja miejska bo nie zamierzam płacić za akcyzę byśta się dorabiali darmo.... moim kosztem.

    Odpowiedz