"Do inwestorów instytucjonalnych trafi 77% akcji, a do inwestorów indywidualnych 23% akcji" - czytamy w komunikacie.

Spółka ustaliła ostateczną liczbę oferowanych nowych akcji na 1 598 062 akcje oraz ostateczną liczbę oferowanych akcji sprzedawanych na 585.757 akcje, podano także.

"Wszystkie nowe akcje zostały objęte przez inwestorów po cenie 12,25 zł za akcję. Pozwala to bez przeszkód realizować nasz program inwestycyjny zakładający podwojenie mocy produkcyjnych" - powiedział prezes Piotr Czachorowski, cytowany w komunikacie.

Program inwestycyjny realizowany przez spółkę zamknie się w kwocie 31 mln zł. Część finansowania pochodzić będzie z emisji nowych akcji.

Zapisy na akcje spółki w ofercie publicznej dla inwestorów indywidualnych rozpoczęły się 18 listopada i trwały do 2 grudnia. Zapisy dla instytucji finansowych odbędą się w dniach 4-8 grudnia. Debiut giełdowy Krynicy Vitamin jest oczekiwany w dniach 16-21 grudnia 2015 r.

Krynica Vitamin jest polskim producentem napojów funkcjonalnych. Obecnie w ofercie spółki przeważają napoje energetyczne, których sprzedaż generuje 90% przychodów spółki. Ponadto grupa posiada szerokie portfolio innych napojów funkcjonalnych, takich jak napoje: izotoniczne, hipotoniczne, napoje wspomagające metabolizm i witaminowe suplementy diety. Grupa specjalizuje się w usługowym rozlewie dla produktów markowych oraz produktów private label dla sieci handlowych.