Jak w Polsce poprawić sytuację demograficzną? Odpowiedzi udziela nam Białoruś

5 grudnia 2015, 15:15
Źródło:IAR

Na Białorusi w ciągu ostatnich kilku lat podwoiła się liczba rodzin mających troje i więcej dzieci. Pozytywny trend demograficzny eksperci wiążą z polityką państwa.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • Eltor(2015-12-05 23:01) Zgłoś naruszenie 253

    Oni mogą to łatwiej wprowadzić. Jak my to zrobimy, to zwali się nam tu pół Bliskiego Wschodu i ćwierć Afryki, bo Unia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alek(2015-12-05 15:47) Zgłoś naruszenie 24103

    Na Bialorusi brakuje prezerwatyw. To im najbardziej porawia demografie. Polska ma ciagle ZA DUZO ludzi. Optymalna liczba dla nas to 33-34 miliony. W konsekwencji: niskie bezrobocie, szacunek dla pracownika, dochod narodowy na poziomie panstw zachodnich. Luz na ulicy, w tramwajach, autobusach i na plazach. itd. itd. Jacys pobozni idioci twierdza, ze powinnismy sie znow zaczac mnozyc jak kroliki. Po co???

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • d445 (2015-12-05 22:46) Zgłoś naruszenie 1217

    bieda, brak środków antykoncepcyjnych = wzrost urodzeń :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wojto(2015-12-06 09:02) Zgłoś naruszenie 102

    Wszystkie ostatnie dziesięciolecia były napędzane przez dodatnią demografię, stąd wzrost PKB, sowite emerytury, możliwość przejadania i marnotrawienia zysków i wielu zasobów. Kiedy trend się odwraca, całą dotychczasową politykę, gospodarkę, system trafia szlag. Problemem nie jest spadkowy trend, problemem jest dostosowanie polityki do niego. Tego nasi "wodzowie" kompletnie nie potrafią zrobić, bo wymaga to radykalnych reform i zmian. Musi więc nastąpić całkowity krach Państwa albo napływ imigrantów. W naszym durnym kraju to drugie nie przechodzi przez gardło a co dopiero przez granicę, więc czeka nas bankructwo narodowe. A może jednak demonizuję...

    Odpowiedz
  • gmo niszczy jelita(2015-12-06 10:55) Zgłoś naruszenie 914

    zamknąć granice odebrać polskie obywatelstwa jeżeli ktoś nie wroci powiedzmy w ciągu roku, plus powrot do darmowych zlobkow przedszkoli szkol obiadow swietlic, trzymać się slowianskich państw i korzeni, skonczyc ze zgnilizna zachodnia multikulti, cos pominalem ? budowac mieszkania i rozdawac młodym odbudowac przemysl stocznie i rolnictwo, krotko mowiac powrot do prl bo skończymy jak Niemcy gdzie co drugi to turek, blondyna/blondynke spotkaz w Niemczech coraz trudniej, fotgrafie szkolnych klas w Niemczech 20 lat temu i teraz to obled tam bialo dzisiaj czarno

    Odpowiedz
  • Hvk(2015-12-06 10:22) Zgłoś naruszenie 410

    Bialorus ? Czy to ten kraj ktory prosi o kredyty UE a wczesniej nabral od swojego wschodniego sasiada. Czy to dokladnie ten sam kraj ktory ma problemy z rezerwami walutowymi ? Jestem za polityka pro rodzinna ale przeprowadzona z glowa a nie na zasadzie zrobmy cos a potem zobaczymy czy mialo to sens.

    Odpowiedz
  • Klos(2015-12-06 16:09) Zgłoś naruszenie 06

    Alek - piszesz że nas jest za dużo. Masz trochę racji. Ale pamiętaj, że to jest złożony temat. Nie jest tak prosto dojść np. do tych 34 mln i na tym skończyć. Jeśli trend bedzie spadkowy to z każdym kolejnym pokoleniem będzie mniej ludzi. Poza tym mówiac brutalnie ci co sie nie powinni rozmnażać i tak uprawiają sex i mają dzieci... Czy jest socjal czy nie, tacy ludzie płodzą nowe dzieciaki. Poza tym przykład Europy pokazuje, że Europejczycy zaczęli się mniej rozmnać i co ? Musieli zacząć sciagac imigrantów z innych kultur. I np. takim Anglikom nie wystarczyli Irlandczycy musieli sie otworzyć na Hindusów, Polaków etc. We Francji, Szwecji jeszcze grożej bo tam przyjechali ludzie z południa. W krajach gdzie rzeczywiście powinno byc mniej ludzi tak nie jest. Tam gdzie powinna byc stała wartość mamy spadki.

    Odpowiedz
  • asdf(2015-12-07 16:17) Zgłoś naruszenie 00

    W Etiopii jest jeszcze więcej wielodzietnych rodzin. Może wprowadźmy takie reformy żeby u nas było jak w Etiopii....

    Odpowiedz