Spowiedź bankowca: Muszę się zgodzić. To było oszustwo [WYWIAD]

8 grudnia 2015, 22:01 | Aktualizacja: 13.08.2016, 10:43
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Banki zawiodły, bo choć mają w swój status wpisaną pogoń za zyskiem, jak każda firma, to nie powinny działać na niekorzyść klientów. Teraz niby wychodzą im naprzeciw, ale łaski nie robią - mówi w nagrodzonym przez NBP wywiadzie Jacek Kseń, wieloletni prezes WBK.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (19)

  • Zocha(2018-08-31 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Getin śmiechu warte oni byli jednym jednym z tych co najbardziej ożynali klientów w teraz za to za to płacą można sobie poczytać

    Odpowiedz
  • Franek(2016-08-14 08:56) Zgłoś naruszenie 60

    Trolle sie uaktywnily!!! Prosba, poczytajcei o tych pseudo-kredytach.. ""

    Odpowiedz
  • ciekawski(2016-08-13 20:29) Zgłoś naruszenie 631

    polecam interesujący artykuł na temat tego jak to się stało, że banki nie mając franków udzielały kredytów indeksowanych do tej waluty: https://www.facebook.com/3wojna/photos/a.116474681713129.17337.115087545185176/1402862039741047/?type=3

    Odpowiedz
  • z(2016-08-13 20:22) Zgłoś naruszenie 011

    z

    Odpowiedz
  • Piotr(2015-12-10 00:18) Zgłoś naruszenie 258

    BZWBK obsługiwał naszą firmę o wieloletniej tradycji, lokalny dyrektor banku wpadał na do nas kawę, czuliśmy, że dbają o nasze interesy. Kiedy CHF poszedł w górę, bank zażądał natychmiastowej spłaty linii kredytowej, nie było żadnej rozmowy, partnerskiego podejścia, negocjowania. Linia została spłacona, firma upadła. .

    Odpowiedz
  • gość(2015-12-09 22:01) Zgłoś naruszenie 445

    dlatego wybieram póki co polskie banki. obecnie stawiam na getin up, i tam mam konto. za free, z darmowymi przelewami przez facebooka i kartą z wyświetlaczem, na której sprawdzam stan konta. wiadomo przecież,że banki na nas zarabiają, firmy i tyle ;)

    Odpowiedz
  • wse(2015-12-09 20:01) Zgłoś naruszenie 55

    "Bo jeśli ktoś np. chciał kupić dom wart wówczas 600 tys. zł, kupował franki i zamieniał je na złotówki." Nie. On w tym momencie sprzedawał franki, aby je odkupić spłacając kolejne raty kredytu.

    Odpowiedz
  • wertula(2015-12-09 13:04) Zgłoś naruszenie 1847

    jak można robić z siebie głupka i pisać że się wie że kredytobiorcy wiedzieli jakie podejmują ryzyko. wynika z tego że wszystkowiedzący się tutaj marnują ze swoja wszechwiedzą albo są zwykłymi trolami opłacanymi przez bankierów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 5mek(2015-12-09 08:36) Zgłoś naruszenie 53

    to dosc nieprofesjonalne uzywa sformuowania "pimne dzieci we mgle"... niestety tacy dostaja nagrody.

    Odpowiedz
  • Wrażliwość Społeczna(2015-12-09 00:34) Zgłoś naruszenie 470

    Ale brednie:

    Odpowiedz
  • Wrażliwość Społeczna(2015-12-09 00:33) Zgłoś naruszenie 617

    Ale brednie: "A czym jest u nas ta instytucja zaufania publicznego? Może pani wymienić choć kilka? Armia? W której na 18 żołnierzy przypada jeden generał lub pułkownik? NBP, którego szef spiskuje w restauracji z ministrem przeciwko polskim przedsiębiorcom? Policja, która nadużywa siły wobec słabszych, a pozwala na wiele mafii i groźnym bandytom? Kościół, znany ostatnio z pedofilii i walki z konwencją przeciw przemocy w rodzinie? Hm, jest jeszcze Poczta Polska. OK, ona jeszcze najbardziej kojarzy mi się z publicznym zaufaniem." 1. Armia To liczby wyssane z palca! Jak ktoś nie odróżnia porucznika od pułkownika to potem tylko ośmiesza się publicznie. A temu panu nie przyszło do głowy że aby obsługiwać dzisiejszy zaawansowany sprzęt nafaszerowany elektroniką trzeba mieć minimum tytuł magistra? Magister w wojsku to najczęściej kapitan (zależy czy płynnie awansował bez kar i nagan wraz z postępem studiów). Nikt dzisiaj nie powierzy choćby drona byle kapralowi, nie mówiąc o kierowaniu Leopardem czy BWP2.

    Odpowiedz
  • Wrażliwość Społeczna(2015-12-09 00:33) Zgłoś naruszenie 617

    Ale brednie: "A czym jest u nas ta instytucja zaufania publicznego? Może pani wymienić choć kilka? Armia? W której na 18 żołnierzy przypada jeden generał lub pułkownik? NBP, którego szef spiskuje w restauracji z ministrem przeciwko polskim przedsiębiorcom? Policja, która nadużywa siły wobec słabszych, a pozwala na wiele mafii i groźnym bandytom? Kościół, znany ostatnio z pedofilii i walki z konwencją przeciw przemocy w rodzinie? Hm, jest jeszcze Poczta Polska. OK, ona jeszcze najbardziej kojarzy mi się z publicznym zaufaniem." 1. Armia To liczby wyssane z palca! Jak ktoś nie odróżnia porucznika od pułkownika to potem tylko ośmiesza się publicznie. A temu panu nie przyszło do głowy że aby obsługiwać dzisiejszy zaawansowany sprzęt nafaszerowany elektroniką trzeba mieć minimum tytuł magistra? Magister w wojsku to najczęściej kapitan (zależy czy płynnie awansował bez kar i nagan wraz z postępem studiów). Nikt dzisiaj nie powierzy choćby drona byle kapralowi, nie mówiąc o kierowaniu Leopardem czy BWP2. 2. NBP Póki co Belka sam nie może wdrożyć żadnych poważnych programów interwencyjnych czy ruszyć stóp procentowych - musi mieć poparcie RPP. A że spiskuje, no cóż wszak to karierowicz, czego innego można się po takim człowieku spodziewać? Miejmy nadzieję że reszta RPP nie jest taka. Chociaż wielu uważa że to najgorsza Rada w historii tej instytucji. Tak nerwowych ruchów stóp i spóźnionych reakcji na dane z gospodarki doprawdy trudno szukać na świecie w krajach które normalnie funkcjonują, tj. nie są w kryzysie. Poza tym Belka spiskował głównie przeciwko PISowi a nie przedsiębiorcom, nie przesadzajmy radykalne obniżenie stóp procentowych jest właśnie na rękę przedsiębiorcom, a działa na niekorzyść banków (trudno o wysokie prowizje) i oszczędzających (nikłe odsetki).

    Odpowiedz
  • Wrażliwość Społeczna(2015-12-09 00:32) Zgłoś naruszenie 7627

    Ale brednie: "A czym jest u nas ta instytucja zaufania publicznego? Może pani wymienić choć kilka? Armia? W której na 18 żołnierzy przypada jeden generał lub pułkownik? NBP, którego szef spiskuje w restauracji z ministrem przeciwko polskim przedsiębiorcom? Policja, która nadużywa siły wobec słabszych, a pozwala na wiele mafii i groźnym bandytom? Kościół, znany ostatnio z pedofilii i walki z konwencją przeciw przemocy w rodzinie? Hm, jest jeszcze Poczta Polska. OK, ona jeszcze najbardziej kojarzy mi się z publicznym zaufaniem." 1. Armia To liczby wyssane z palca! Jak ktoś nie odróżnia porucznika od pułkownika to potem tylko ośmiesza się publicznie. A temu panu nie przyszło do głowy że aby obsługiwać dzisiejszy zaawansowany sprzęt nafaszerowany elektroniką trzeba mieć minimum tytuł magistra? Magister w wojsku to najczęściej kapitan (zależy czy płynnie awansował bez kar i nagan wraz z postępem studiów). Nikt dzisiaj nie powierzy choćby drona byle kapralowi, nie mówiąc o kierowaniu Leopardem czy BWP2. 2. NBP Póki co Belka sam nie może wdrożyć żadnych poważnych programów interwencyjnych czy ruszyć stóp procentowych - musi mieć poparcie RPP. A że spiskuje, no cóż wszak to karierowicz, czego innego można się po takim człowieku spodziewać? Miejmy nadzieję że reszta RPP nie jest taka. Chociaż wielu uważa że to najgorsza Rada w historii tej instytucji. Tak nerwowych ruchów stóp i spóźnionych reakcji na dane z gospodarki doprawdy trudno szukać na świecie w krajach które normalnie funkcjonują, tj. nie są w kryzysie. Poza tym Belka spiskował głównie przeciwko PISowi a nie przedsiębiorcom, nie przesadzajmy radykalne obniżenie stóp procentowych jest właśnie na rękę przedsiębiorcom, a działa na niekorzyść banków (trudno o wysokie prowizje) i oszczędzających (nikłe odsetki). 3. Policja To byłaby prawda gdybyśmy cofnęli się do czasów sprzed akcesji do UE, od tego czasu znacznie się poprawiło i to nie tylko w statystykach. Oczywiście jest też sporo patologii, czyli dużo do zrobienia, ale tak radykalne stwierdzenia jak "nadużywa siły wobec słabszych, a pozwala na wiele mafii i groźnym bandytom" jest nieuzasadnione. Jeśli wiadome jest coś rozmówcy o przymykaniu oczu przez policję na działalność jakiejś mafii to proszę o konkrety. Pomawiać zawsze łatwo, jak i grać na tanich emocjach - prymityw się pewnie złapie ale człowiek inteligentny nie jest aż tak naiwny! 4. Kościół Tu już rozmówca pojechał całkiem po bandzie! Czytając: "Kościół, znany ostatnio z pedofilii i walki z konwencją przeciw przemocy w rodzinie" można odnieść wrażenie że teraz pedofilia ma miejsce w niemal każdym kościele, na każdej katechezie, a Papież zachęca do katowania żon przez mężów i nietylko. Można spodziewać się istnej rozpusty z udziałem nieletnich w zakonach i tym podobnych przybytkach, a którą to aktywność dostrzegły właśnie massmedia. Gdyby szanowny rozmówca wybrał się choć raz do kościoła co najmniej w ostatnich 20 latach to znałby stosunek hierarchii do małżeństw homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci, które są problemem dla moralnoci katolickiej i kanonów wiary, a nie stricte przemoc w rodzinie, która od zawsze jest piętnowana przez ten znienwidzony Kościół. 4. Poczta Polska Można by sie zgodzić gdyby nie dyskretnie węszący listonosz za nieopłaconym radioodbiornikiem czy telewizorem. Zreszta parafrazując wypowiedź o Kościele można by rzec że Poczta Polska ostatnio głównie jest znana z kradzieży rent i emerytur oraz wyrzucania listów po lasach przez leniwych listonoszów-złodziei. Oczywiście takie przypadki to margines ale jak się chce komuś dokopać (np. Kościołowi, przy byle okazji) zawsze można sie powołać np. na przypadek "matki Madzi" czy innego Krzysia. Reasumując pani Suchodolska mogłaby staranniej dobierać rozmówców, którzy powinni wypowiadać się w sprawach o których mają jakieś pojęcie, a nie uprawiać tanią propagandę, grając na ludzkich emocjach i prymitywnych instynktach, przy okazji wystepując w roli mentorów, którymi nie są i nigdy nie będą! Na koniec gratuluję Pani nagrody, życząc dalszych sukcesów i doskonalenia warsztatu abyśmy wszyscy na tym w przyszłości skorzystali.

    Odpowiedz
  • chf(2015-12-08 23:38) Zgłoś naruszenie 6997

    (1) Banki wiedzialy, ze polska waluta ma za slabe podstawy ekonomiczne by utrzymac wartosc wzgledem Euro i CHF! (2) Dlatego "ZACHECALY" do kredytow walutowych! (3) Teraz zbieraja zniwa tej "ustawki"! (4) Zysk wyprowadzaja ZA GRANICE!! (5) 80% banków w POLSCE nalezy do kapitalu ZAGRANICZNEGO!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Pierre d`Olais-Teau(2015-12-08 23:32) Zgłoś naruszenie 9083

    Znowu ta komunistka tutaj? Wosia brakło? "Gdyby miał to zrobić u brokera, który by mu wytłumaczył, jakie są ryzyka wahań kursowych, to by się przeraził, puknął w głowę i nigdy nie wszedł w taki interes. " Tja, broker to bu go jeszcze wydymał na odchodne

    Odpowiedz