Ekonomiczna kalkulacja, czyli dlaczego Niemcy tak chętnie przyjmują uchodźców

14 grudnia 2015, 18:00
Źródło:obserwatorfinansowy.pl

Niemcy zdecydowanie chętniej niż inne kraje Unii Europejskiej przyjmują uchodźców. Nie wynika to z empatii dla pokrzywdzonych, a nawet z poczucia winy za minione grzechy, ale przede wszystkim z demograficznej kalkulacji. Niemiecka gospodarka aby się rozwijać będzie potrzebowała milionów nowych rąk do pracy.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • abcdeee(2015-12-14 20:02) Zgłoś naruszenie 342

    Eksperci z London University College policzyli że imigracja z poza Europy kosztowała Wielką Brytanię 120 miliardów funtów a imigracja z krajów UE przyniosła Wielkiej Brytanii 4 miliardy funtów zysku. Holenderski odpowiednik naszego GUS, przedstawił wykres bezrobocia wśród imigrantów według kraju ich pochodzenia. Bezrobocie wśród imigrantów z Polski wynosi 2,1% ale w przypadku imigrantów z Somali poziom bezrobocia wynosi 68% a wśród imigrantów z Syrii 62%.

    Odpowiedz
  • JJ(2015-12-14 21:04) Zgłoś naruszenie 317

    Trzeba byc skonczonym idiota, zeby uwierzyc, ze nieucywilizowani uchodzcy z Afganistanu, Libii, Syrii, etc., beda w stanie robic cos wiecej niz sprzatac ulice i stac za lada. Jezeli elity polityczne Niemiec wykombinowaly, ze Afganczycy, ktorzy cale zycie pasali kozy, zastapia niemieckich inzynierow w fabrykach VW, BMW, Bosch, SAP, etc., to jest to totalna kompromitacja i tak skompromitowanych juz ludzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sulfur(2015-12-14 21:29) Zgłoś naruszenie 253

    Nie. Niemcy to idioci. Ich "ekonomiczna kalkulacja" to idiotyzm. Traktują ludzi jak pionki na szachownicy, a nie jak...ludzi. Ich modele mają absurdalne założenia, takie jak: 1. Stu procentowa konwersja kulturowa 2. Stu procentowa partycypacja zdolnych do pracy w rynku pracy 3. Stu procentowa skłonność imigrantów do pracy 4. Bycie net payer a nie net receiver Nie ma ANI JEDNEGO poważnego naukowca który podpisze się pod bzdurną teza, że kultura nie ma znaczenia i da się zintegrować, ba! zasymilować w ciągu JEDNEGO POKOLENIA około 10 milionów ludzi, bo tyle już durni Niemcy nabrali. A ile potrzebują? Ile potrzebują by im się nie sypnęło i rosło jak dotychczas, liczył ktoś? Nie? Polecam! może was zaszokować-musieliby zaimportować 180 milionów (sic!) ludzi, bo się okazuje że imigranci szybciutko zaliczają spadek dzietności. Genialny pomysł Niemiec-zastąpić populację własnego kraju populacją obcych krajów i się skasować z historii. Nam , Polakom to nie będzie przeszkadzało, ale nazywać to rozsądnym posunięciem, to już trzeba z jajem się na głowę zamienić. Drogi Forsalu, drogi Obserwatorze Finansowy, drodzy rodacy! jeśli sądzicie, że nasi zachodni sąsiedzi to krynica mądrości to mam dla was newsa: to niesamowici idioci, do tego bufony. Tylko, że są zorganizowani, czego nam brak-więc jak widzimy zorganizowany marsz lemingów ku przepaści, to się cieszymy i wymyślamy jakieś głupkowate racjonalizacje "Proszę! Destuchmingi w ten sposób radzą sobie z bezrobociem! cóż za precyzja! wszystkie zabijają się w tak uporządkowany sposób...". Tja.

    Odpowiedz
  • horsal(2015-12-15 17:33) Zgłoś naruszenie 102

    Golym okiem widac, ze nie chodzi o przyjmowanie imigrantow do pracy. Tylko o wywolanie chaosu, samounicestwiemia panstwa i wprowadzeniu totalitaryzmu. Myslicie, ze jeden z najlepszych wywiadow BND nie widzi imigrantow z afganistanu, iraku, erytrei? A osobiscie zycze im nawet przyjecia 10 mln uchodzcow by zalatac dziure demograficzna muzulamani

    Odpowiedz
  • vero(2016-01-10 12:42) Zgłoś naruszenie 60

    Takie tłumaczenie nie ma, niestety, żadnego sensu. Gdyby chodziło o czynniki demograficzne, Niemcy otwarłyby podwoje dla imigrantów z Europy Wschodniej, Południowej, ale ogólnie pozostaliby przy ludziach z grubsza z naszego kręgu kulturowego. Sięganie po uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu, o których nawet nie wiadomo kim są i skąd dokładnie przybyli, którzy bardzo często mają podrobione dokumenty, nie ma nic wspólnego z demografią. Poza tym to i tak prawie sami faceci, to niby z kim mieliby się tak rozmnażać - tyle będzie chętnych białych kobiet na nich? Idiotyczny pomysł. Niemcy nie chcą psuć sobie stosunków z Turcją, z nieznanych mi bliżej przyczyn. Największy exodus uchodźców rozpoczął się po otwarciu przez Turcję swoich pękających w szwach obozów dla uchodźców. Na to Europa, z Niemcami na czele, wydała ciche przyzwolenie. A to jest wg mnie niedopuszczalne. Imigranci z innych rejonów, w tym z Afryki Północnej, korzystają jedynie z zamieszania, koniunktury sprzyjającej nielegalnym imigrantom, z tego, że Europa okazała się kompletnie nieszczelna i bezradna wobec zjawiska. Gdyby Niemcy i Francja chciały nałożyć sankcje na Turcję za stwarzanie takich problemów, zrobiłyby to. Ale kosztem stosunków dyplomatycznych z tym krajem. W tej chwili UE płaci (sic!) Turcji za powstrzymywanie ulewania kolejnych fal uchodźców. Niewiele to daje. Taka polityka Europy musi się źle skończyć.

    Odpowiedz
  • nig(2016-06-13 21:00) Zgłoś naruszenie 56

    Dziwna kalkulacja, przez lata blokowali rynek pracy dla krajów z europy środkowe, wschodniej a tu nagle przyjmują według rożnych szacunków 1mln uchodźców z afryki i bliskiego wschodu. Nie przekonuje mnie ta polityka. Przychodzi mi jedna myśl, może oni za pomocą muzułmanów chcą sprawować kontrolę w pozostałych krajach UE? jako sterowana i dobrze zorganizowana mniejszość religijno-społeczna?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Korona(2016-05-18 22:45) Zgłoś naruszenie 51

    Może to USA che osłabić Europe, co myślicie o tym ?

    Odpowiedz
  • Ciemniak(2015-12-17 19:56) Zgłoś naruszenie 50

    Jakie są dotychczasowe doświadczenia z aktywnoscia zawodową imigrantów pozaeuropejskich? Maja sie nijak do przyjetych przez Niemców hurraoptymistycznych założeń.

    Odpowiedz
  • horsal(2015-12-15 17:33) Zgłoś naruszenie 10

    Golym okiem widac, ze nie chodzi o przyjmowanie imigrantow do pracy. Tylko o wywolanie chaosu, samounicestwiemia panstwa i wprowadzeniu totalitaryzmu. Myslicie, ze jeden z najlepszych wywiadow BND nie widzi imigrantow z afganistanu, iraku, erytrei? A osobiscie zycze im nawet przyjecia 10 mln uchodzcow by zalatac dziure demograficzna muzulamani ;)

    Odpowiedz
  • Wojciech(2017-04-16 23:48) Zgłoś naruszenie 00

    Co to są za bzdury. Wzrost PKB, bo rapefugees wydadzą na konsumpcję? Wpływ rapefugees na PKB jest zerowy, bo oni wszystko wydadzą na miejscu, to oczywiste. Problem polega raczej na tym, że to pospolite złodziejstwo zabrać 2% pracującym Niemcom i rozdać popapruchom z Dziwaczystanu.

    Odpowiedz