Morawiecki: Potrzebujemy więcej polskiej gospodarki. Jesteśmy za bardzo zadłużeni za granicą

11 grudnia 2015, 12:46 | Aktualizacja: 11.12.2015, 13:00
Źródło:IAR

Potrzebujemy więcej polskiej gospodarki - postulował dziś podczas spotkania z biznesmenami Mateusz Morawiecki. Wicepremier wziął udział w prezentacji raportu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców „Bilans otwarcia 2016”.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

 • Obs3rwator(2015-12-13 21:25) Zgłoś naruszenie 01

  to się nie zadłużajcie!!! a właściwie nie zadłużajmy :) a poza tym, całe szczęście, że połowa długu jest "zagraniczna" i że w tym względzie zależymy od zagraniy, bo w innym przypadku jedna nocna uchwała sejmu (tak, tak, wiem...) i unieważni się dług krajowy... a... i jakieś Trybunały Konstytucyjne nie będą w tym przeszkadzać. :P

  Odpowiedz
 • olo(2015-12-12 09:42) Zgłoś naruszenie 36

  Ekonomiczni kretyni wypowiadają się na tym. Rząd Kopacz przeszacowal o ponad 20 mld zł wpływy z VAT na 2016. Morawiecki zamiast więc zwiększyć o tyle deficyt tak przerobił budżet, że deficyt wzrośnie tylko o 3 mld zł. No to Was pytam, POwskie mędrki - w istocie sprzątając burdel po Kopacz rząd Szydło zwiększył czy rsczej ZMNIEJSZYŁ deficyt??!??

  Odpowiedz
 • akconariusz(2015-12-11 22:06) Zgłoś naruszenie 62

  Panie ministrze Mateuszu Morawiecki dlatego ten dług nasz jest w zagranicznych rękach że w Polsce ni było tyle pieniedzy.Gorsze że przed dojściem do władzy PiS krytykował POPRZEDNIKÓW ZE CI ZADŁUZYLI KRAJ ,Jednak teraz sami psuja finanse państwa zwiekszyli możliwość deficytu ,poluzowali regułę budzetową ,zapowiadają większe zadłużanie i nie przeszkadza im ze rośnie rentowność polskich obligacji do 3% czyli to zadłużanie staje się drozsze i przyjdzie płacić od nich coraz większe odsetki i nie przeszkadza to PiS.Czy to ma być ta wasza dobra zmiana a przecież jeszcze nie został rozsupłany wór obietnic uszyty szydłem przez J,Kaczyńskiego wydaje mnie się ze ta tzw Dobra Zmiana będzie realizacją hasła wyborczego PiS Polska w Ruinie.Nikt nie oczekiwał że będzie sie nas zadłużać ,zwiększac nam podatki ,opłaty za konta ,ozusowywac firmy itp.To jest mieszanie w garnku zabieranie jednym dawanie drugim a gospodarka musi miec spokój a teraz jest dużo gadania co rusz jakiś pisowski magik wygłasza swoje pomysły i madrości z których tylko są szkody.

  Odpowiedz
 • ert(2015-12-11 16:40) Zgłoś naruszenie 34

  Goguś w stylu Marcinkiewicza

  Odpowiedz
 • wkurzony na populizm(2015-12-11 15:34) Zgłoś naruszenie 83

  Polski kapital powstaje, jak polski inwestor z dobrym pomyslem zdobywa kapital na prosperujacej gieldzie. A wy swoim programem sprawiacie, ze tak sie coraz mniej dzieje a gielda sie zapada. Skoncz pan, wstydu oszczedz.

  Odpowiedz
 • Karol(2015-12-11 15:28) Zgłoś naruszenie 112

  Wiecej polskiej gospodarki nie osiagniemy szanowny panie wypieraniem prywatnego kapitalu polskiego przez sektor panstwowy, jak wy to zamierzacie robic rozdawnictwm na patologiczne cele kosztem klientow bankow, marketow i dodatkowych dlugow. A wiecej polskiej gospodarki panstwowej to mielismy za komuny z wiadomym skutkiem bankructwa. Jak najwiecej kapitalu z kadkolwiek, bo u jego boku wieksza szansa na kreacjw polskiego kapitalu, vide Irlandia, Chiny.

  Odpowiedz
 • Beret(2015-12-11 14:52) Zgłoś naruszenie 80

  Błagam was... zmniejszcie to zadłużenie. Zacznijcie odpowiedzialnie zarządzać, bo co z tego, że przez 4 lata zrealizujecie kilka populistycznych obietnic, jak w konsekwencji za za 6 - 8 - 10 lat to my obywatele dostaniemy z tego tytułu tak po dupie, że się nie pozbieramy. Zacznijmy zaciskać pasa i reformować krok po kroku system podatkowy, co z systemem emerytalnym (zabraliście, rządzący, nam jeden filar i co w zamian?). W każdym razie nie widzę woli zmian, tylko widzę pogorszenie sytuacji nawet w stosunku do poprzedniej kadencji. Moim głównym celem życiowym jest aktualnie przeniesienie swojego ośrodka życiowego i wszystkich oszczędności zagranicę. Do tego doprowadziliście. Pogratulujcie sobie sami, bo to wam najlepiej wychodzi.

  Odpowiedz
 • tesciowa antoniego(2015-12-11 13:33) Zgłoś naruszenie 135

  zieeeeew.... takie kity można wciskać ciemnemu ludowi na mszy !

  Odpowiedz
 • kibic(2015-12-11 13:33) Zgłoś naruszenie 123

  Aaaa, czyli w związku z tym że za dużo u nas obcych z kasą, to rząd powiększa dziurę budżetową i majstruje w budżecie na rok 2016, żeby mieć skąd rozdawać kasę? A pan prezes to gdzie do niedawna pracował? czy to była polska instytucja bankowa czy może hiszpańska? I co, nie przeszkadzało to panu?

  Odpowiedz
 • Polak(2015-12-11 13:31) Zgłoś naruszenie 207

  I zeby poprawić sytuację PiS luzuje regułe wydatkowa i chce przejadać jeszcze więcej pożyczonej kasy....

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze