Na emeryturze już tak łatwo nie dorobimy. Rząd ma nowe pomysły

14 grudnia 2015, 08:24 | Aktualizacja: 14.12.2015, 08:30
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

W rządzie pojawiają się koncepcje ograniczenia możliwości łączenia emerytur z pracą. Mówił nam o tym m.in. szef Komitetu Stałego Henryk Kowalczyk. Pomysł ma dwie wersje.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • Swiadczenie...(2015-12-14 10:02) Zgłoś naruszenie 45

    Swiadczenie albo pensja. No to jednak 70-letnie przedszkolanki w publicznych przedszkolach beda miec wybor.

    Odpowiedz
  • Czy sie myle?(2015-12-14 10:22) Zgłoś naruszenie 11

    374 tys. pracujacych seniorow na etacie i pobierajacych swiadczenie emerytalne to ubytek finansow w ZUS wynosi 6-10 mld zl rocznie. Przy wzroscie 3,5% PKB w tym roku kasy na waloryzycje rent i emerytur w 2016 r. nie ma.

    Odpowiedz
  • buehehe(2015-12-14 11:38) Zgłoś naruszenie 727

    Bardzo dobrze, dość dorabiających emerytów. Pracodawcy zamiast zatrudniać młodych wysługują się starymi, ci zaniżaja zarobki na rynku pracy, a młodzi muszą emigrują z braku sensownej pracy i płacy. A potem płacz że demografia.

    Odpowiedz
  • Pierre d`Olais-Teau(2015-12-14 15:10) Zgłoś naruszenie 141

    Przecież emerytura to prawo nabyte...emeryci przez cale życie odkładali składki i maja prawo do swojej emerytury. A że chcę dorobić to ich sprawa

    Odpowiedz
  • Sulfur(2015-12-14 16:22) Zgłoś naruszenie 112

    Brawo rząd PO! a nie, sorry, to PiS. Niech emeryci zdychają na głodowych świadczeniach! ale za to dostaną leki "za darmo"! Chore pomysły. Może od razu zakaz pracy dla wszystkich, po co w Polsce ktoś ma cokolwiek robić? Zaorać i niech upada, po co komu jakaś Polska panowie i panie z PiS? Tajemnica poliszynela: chodzi o to, że każdy pracujący na umowę emeryt ma prawo co 3 miesiące złożyć wniosek o podniesienie świadczenia z racji odkładanych składek. O to chodzi. Żeby nie podnosić emerytur.

    Odpowiedz
  • Bartek(2015-12-14 16:32) Zgłoś naruszenie 42

    Dobry pomysł. Byli policjanci, gdy pracują to są schorowani, zestresowani itp po przejściu na emeryturę nagle zdrowieją. Jeżdżą na taksówkach, pracują w ochronach, straży miejskiej albo załatwiają fuchy w urzędach. Albo emerytura albo praca tak powinno być. Sam znam takiego. Jaki on był nieborak zmęczony przed emeryturą a teraz jeździ po kilkanaście godzin taksówką i daje radę.

    Odpowiedz
  • amigo(2015-12-14 16:44) Zgłoś naruszenie 44

    No bo teraz to patologia powstała i chodzi tu o tych bogatych Emerytów. Podam przykład PSS Społem z Mazowsza oraz GS z Mazowsza. Prezesi zarabiali po kilka tysięcy miesięcznie 3-4 tyś. przeszli na ameryturę zapewnie nie taką mała i co zrobili zatrudnili się ponownie w tych firmach pobierając Dużą emeryture oraz wynagrodzenie, które troche musieli zmiejszyć, żeby się w limitach łapać. To jest okradanie ZUS i okradanie mlodych z ich miejsc pracy. Popieram, żeby biedny emeryt mógł dorobić ale też wszystko w ramach jakiegoś umiaru bo tak to emeryci nam zablokują rynek pracy.

    Odpowiedz
  • Gość(2015-12-14 18:49) Zgłoś naruszenie 48

    Ludzie pobierający emeryturę nie powinni pracować, ponieważ zabierają miejsca pracy innym. Sam znam co najmniej dwudziestu pracujących emerytów. Są to tylko takie osoby, które miały lekką pracę, więc nie są wyeksploatowane. Przykładowo, jedna z nich pobiera 51000 zł emerytury i drugie tyle dorabia. Co robi? Jest kierowniczką Gminnej Biblioteki Publicznej. A młodzi muszą patrzeć na chmury.

    Odpowiedz
  • xxxxxxxxxx(2015-12-14 19:29) Zgłoś naruszenie 32

    dobry pomysł, nie wspomne o moim prezesie w banku spółdzielczym, który nie potrafi właczyć komputera, dostaje kasę jako prezes i emeryturę i zadowolony, patologia do kwadratu. o młodzi jada za granicę, choć mają tysiąc lepsze kwalifikacje niż on.

    Odpowiedz
  • Przecinek(2015-12-14 21:07) Zgłoś naruszenie 91

    Po raz kolejny chce sie zabrac komus to czego sie dorobil...

    Odpowiedz