Europa tonie w morzu imigrantów. Zobacz najnowsze dane Eurostatu

17 grudnia 2015, 06:10 | Aktualizacja: 11.01.2016, 09:26
Źródło:forsal.pl

Niemcy chcą drastycznie ograniczyć liczbę imigrantów. Tak przynajmniej mówi Angela Merkel. Dlaczego Kanclerz Niemiec zaczyna wycofywać się z polityki otwarcia granic dla uchodźców? Statystyki mówią wszystko. Sprawdź, gdzie jest najwięcej azylantów w UE.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • heh(2016-01-11 14:52) Zgłoś naruszenie 21

    Dlaczego ci emigranci emigrują do UE ??? mają przecież bogate ZEA, Arabie Saudyjską, Kuwejt, spokojną i dostatnią Turcję itp. tam nie ma wojny.

    Odpowiedz
  • UE...(2015-12-26 10:53) Zgłoś naruszenie 30

    UE powinna ograniczyc swoja nieograniczona humanitarna dobroc do cywilizowanej formy przyjmowania uchodzcow czyli poprzez ambasady. Bedzie to jednak b. trudne, bo z jednej strony wiaze sie z obrona zewnetrznych granic UE, a z drugiej ze zmiana miedzynarodowych przepisow, ktore defininiuja status uchodzcy. Obecnie prawie kazdy imigrant z krajow slabo rozwinietych, zgodnie z przepisami miedzynarodymi, kwalifikuje jako uchodzca. Status uchodzcy przysluguje kazdemu, kto w kraju pochodzenia obawia sie przesladowania z powodu swojej rasy, religii, narodowosci, przekonan politycznych lub przynaleznosci do okreslonej grupy. Strumienie migracji z Azji i Afryki do UE beda sie natezac m.in. wskutek nieokieznanego wzrostu liczby ludnosci i zapotrzebowania na zywnosc i w koncu doprowadza do wojny w Europie oraz wojny miedzy Polnoca i Poludniem. Wiele krajow ma tego swiadomosc i b. intensywnie sie zbroi.

    Odpowiedz
  • Marcin360360(2015-12-24 20:40) Zgłoś naruszenie 80

    Zachodnią Europa bogacila się na koloniach(niewolnikach) Teraz czują się odpowiedzialni by im pomóc. Polska nigdy nie miała koloni,na nikim się nie bogacila ba była okradana(zresztą teraz też okradaja nas Niemcy dzięki opłacany politykom) Mozna wesprzeć narodowość innego kraju gdy planuje u nich wojna ale na zasadach naszych oraz maja to być kobiet i dziecka a nie młodzi mężczyzni. Do tego dodam że maja pracować i po wojnie być odesłani do własnego kraju oraz dziecko emigrntow które rodzi w Polsce powinno dostać obywatelstwo z kraju którego pochodzi a nie naszego.

    Odpowiedz
  • dariusz(2015-12-22 04:29) Zgłoś naruszenie 02

    Zawód nauczyciela jest poza wszelkimi słowami. Co myślicie nauczyciela? Dołącz Preply tutaj, jeśli są zaangażowani jeden nauczyciel arabskiego Praca w Katowicach http://preply.com/pl/katowice/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-arabskiego

    Odpowiedz
  • Rkmieciak1@gmail.com (2015-12-21 21:34) Zgłoś naruszenie 10

    Absolutnie nie Zgadzam sie aby emigranci atakowali I wykorzystywali polski "bardzo chojny" system socjalny.....:) parowkowym skrytozercom mowimy "nie"......!!!

    Odpowiedz
  • Piotr(2015-12-21 17:15) Zgłoś naruszenie 191

    Nie wiem jakie pani Merkel ma wykształcenie i z porad jakich doradców korzysta, ale prawda jest taka, że świat jest pełen wykształconych głupców. Jakim trzeba być cymbałem aby nie dostrzegać zagrożenia przyszłości swego kraju w napływie obcych kulturowo, często nie wykształconych, mniejszości narodowych. Bardzo płodnych mniejszości, które w niedługim czasie zaczną się panoszyć i wysuwać żądania na rzecz swych społeczności. Na razie tu i tam coś wysadzą, kogoś zastrzelą. Ale gdy ich będzie więcej i obrosną w piórka...

    Odpowiedz
  • Pełen podziwu(2015-12-17 23:00) Zgłoś naruszenie 391

    Ależ ci Niemcy są bogaci! Już mają tyle tego skarbu zwanego "emigrantami"! Ich gospodarka teraz będzie się błyskawicznie dzięki nim rozwijała, a społeczeństwo kwitło w ogrodzie multikulti! Starymi Niemcami zajmą się teraz młodzi: Syryjczycy, Irakijczycy i Afgańczycy! Którzy o niczym innym nie marzą jak o myciu starych, chorych Niemców i sprzątaniu ich domów! Tylko dlaczego Merkel chce tego dobra tyle odesłać do nas......, eeee, to na pewno z troski o nas! Tak, to jedyna odpowiedź, Ona nie chce mieć biednego sąsiada, kiedy majątek sam wchodzi do UE i tak łatwo być bogaczem! Dobra Pani z tej Merkel!

    Odpowiedz
  • Problem...(2015-12-17 18:25) Zgłoś naruszenie 121

    Problem naplywu imigrantow do UE wciaz aktualny. W grudniu codziennie do Grecji przyplywa 3 tys. osob.

    Odpowiedz
  • RICO(2015-12-17 13:08) Zgłoś naruszenie 214

    Przestańcie zajmować się imigracją ! To sprawa niemiecka ! Pani Makrela przecież już zadecydowała !

    Odpowiedz
  • oko(2015-12-17 09:20) Zgłoś naruszenie 364

    Zmiana decyzji Merkel jest prozaiczna. Zapotrzebowanie niemieckich firm na pracowników było na określonym poziomie. Gdy go zrealizowano lub się zbliżonego do niego zapadła decyzja o przykręceniu kurka. Ot cała istota rzeczy. Co dalej? Otóż Niemcy mają armię arabów lepiej lub gorzej przygotowanych do pracy. Trzeba teraz tą pracę im zaproponować. Zatem Niemcy są skazane na konieczność wzrostu gospodarczego. Jeśli będzie kryzys to sytuacja stanie się dramatyczna. Nie tylko emigranci staną się obciążeniem dla budżetu przy spadających dochodach ale ujawni się frustracja przyjezdnych co doprowadzi do zamieszek. Jeśli gospodarka niemiecka będzie się rozwijała wystarczająco szybko to jakoś to będzie. W świetle kłopotów VW i innych niemieckich firm, które straciły reputację na całym świecie, konkurencji z Azji wzrost ich PKB nie jest wcale pewny.

    Odpowiedz
  • Eltor(2015-12-17 08:57) Zgłoś naruszenie 591

    Wnioski wnioskami, ale masa z tych imigrantów nie przejmuje się takimi pierdołami. Jak nie musieli się przejmować przekraczając granicę, to czemu mają się przejmować teraz? Są na miejscu, socjal dostają niezależnie od wniosku, przy zatrudnieniu nikt ich nie pyta o wniosek o ile akurat zechcą pracować. Z moich obserwacji wygląda to tak: Rok temu murzyna czy ciapaka widziałem na ulicach Warszawy średnio raz w tygodniu. Teraz nie ma dnia, żebym co najmniej z 5 nie trafił. I ich liczba gwałtownie rośnie. W przeciągu roku na bazie tych obserwacji wygląda, jakby ich zrobiło się tak ze 30 razy więcej. Poza tym dopiero od kilku miesięcy zdarza mi się słyszeć na ulicach arabski. Dodatkowo dopiero od niedawna ulice zaczęły przemierzać ciemne panie okutane szczelnie w szmaty od stóp do głów, z wyjątkiem twarzy i dłoni. Oficjalne statystyki zupełnie nie oddają rzeczywistości, a skoro tak się z nią rozmijają, to znaczy, że nasza granica nie jest w ogóle szczelna, choć Ewka Kopaczka tak nas zapewniała, że osobiście sprawdzała i szczelna to ona jest.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • eeeee(2015-12-17 08:56) Zgłoś naruszenie 9010

    Nie rozumiem dlaczego Polska ma przyznawać azyl imigrantom z Rosji, tam nie ma żadnej wojny a oni chcą żeby przyznać im azyl i wypłacać świadczenia socjalne. Wojna w Czeczenii dawno się zakończyła. Azyl powinien być przyznawany tylko w czasie wojny, po jej zakończeniu azylanci mogą wracać do kraju pochodzenia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz