Szwecja - pierwszy na świecie kraj bezgotówkowy?

16 grudnia 2015, 19:14 | Aktualizacja: 16.12.2015, 19:14
Źródło:IAR

Zdaniem specjalistów, gotówka w Szwecji może zniknąć z rynku całkowicie w ciągu 10 lat, a nawet wcześniej.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • czas złych zmian(2015-12-16 19:28) Zgłoś naruszenie 194

    Patrz jacy to nowocześni, ale przyjdzie za to kiedyś zapłacić dużą cenę za tzw. wyprowadzenie pieniądza z obiegu. Życzę powodzenia nowi niewolnicy systemu bankowego, od którego będą zależni bezgranicznie.

    Odpowiedz
  • Marian(2015-12-16 22:10) Zgłoś naruszenie 82

    Widać w Szwecji inżynieria społeczna ma się doskonale. Dziwne boją się złodziei portfeli, a nie boją się, że dane kart kredytowych dostaną się w niepowołane ręce.

    Odpowiedz
  • echhh34(2015-12-16 22:18) Zgłoś naruszenie 63

    Za lenistwo przyjdzie nam kiedys zaplacic wolnoscia. Co za przeklete czasy juz wolalbym zyc w sredniowieczu, wtedy przynajmniej liczyly sie jakies wartosci!!!!

    Odpowiedz
  • Zdziwiony(2015-12-16 23:02) Zgłoś naruszenie 41

    "Klienci wolą płacić plastikowym pieniądzem, bo to skuteczna ochrona przed złodziejami portfeli." To w tej Szwecji tak kradną?

    Odpowiedz
  • Waldii(2015-12-16 23:11) Zgłoś naruszenie 36

    No i bardzo ładnie tylko Janusze Biznesu muszą się obawiać żadne "pod stołem" nie przejdzie.

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-12-16 23:27) Zgłoś naruszenie 54

    Od dawna zastanawia mnie czy wszyscy Szwedzi mają tak po prostu zbiorowo zryte berety, czy też raczej to kwestia propagandy, czy może jednak normalni ludzie tam istnieją, tylko mają stracha że jak się wychylą, to im zaraz dzieci zabiorą, a ich samych skażą na 2 lata homonormatywnej reedukacji analnej w zakładzie zamkniętym. Kolejne osiągnięcie inżynierii społecznej/monetarnej, zaraz po chłopach w sukienkach: agregat M0 "po szwedzku"

    Odpowiedz
  • Pierre d`Olais-Teau(2015-12-17 08:15) Zgłoś naruszenie 61

    Bardzo musi być silna propaganda w Szwecji. Multikulti - zakazane wypowiadanie sie przeciwko imigrantom,hmmm. Pozbycie się pieniądza=pełna kontrola państwa na d obywatelem. Socjal i podatki zjadają 2/3 pensji. Wysoka cena...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Sulfur(2015-12-17 10:06) Zgłoś naruszenie 01

    And fascism in Sweden marches on...

    Odpowiedz
  • on(2015-12-17 13:46) Zgłoś naruszenie 42

    Typowe dla Polaków komentarze zakładające kradzież i przekręty. Szwedzi mają wysoki poziom świadomości moralnej. Możecie im buty czyścić ze swoim nieużywanym sumieniem.

    Odpowiedz
  • Wojciech(2015-12-17 22:07) Zgłoś naruszenie 01

    Słabe macie komentarze. Ludzie płacą plastikami na Zachodzie od już prawie 50 lat, a tu wyskakują polaczkowie z pouczaniem ich co im grozi.

    Odpowiedz
  • Zen(2015-12-17 23:01) Zgłoś naruszenie 10

    Następny etap, to chipowanie ludzi. Zaczną w tych krajach, które nie mają problemów z przyjęciem wcześniejszych etapów.

    Odpowiedz
  • Czesio(2015-12-18 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    A jak babcia wnukowi na lody będzie chciała dać parę drobnych to co?

    Odpowiedz