ONZ wzywa do rozmieszczenia uchodźców na terenie całej Europy

18 grudnia 2015, 21:04
Źródło:IAR

 Wysoki Komisarz ONZ ds. Uchodźców Antonio Guterres powiedział, że na skutek masowego napływu uciekinierów z Bliskiego Wschodu i Afryki północnej "pęka europejski system azylowy".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (3)

  • aaa(2015-12-19 02:20) Zgłoś naruszenie 21

    "Według ONZ, wiele wskazuje na to, że do końca roku liczba osób, które zostały zmuszone, by opuścić swoje domy przekroczy 60 milionów osób. " - przez kogo zostały zmuszone ? Pytam, przez kogo zostały zmuszone ? I skompromitowane ONZ, 60 milionów ludzi przekieruje do Europy ? ONZ, które dopiero dzisiaj zdecydowało się odciąć żródła finansowania ISIS ? Teoretycznie jak sądzę ? Tak jak podobno została teoretycznie zniszczona broń z wojny bałkańskiej i używana obecnie m.in. na bliskim wschodzie ? A USA będzie przysyłało nam paczki jak po II wojnie ? I nadal będzie wyzwalało "ciemiężonych" ( Libia , Irak, Syria, Afganistan itd.), i handlowało bronią z każdym kto od nich kupi ? Nie sądziłem, że coś podobnego może przyjść komuś do głowy. XXI wiek - wiekiem absurdu i zagłady cywilizacji zachodniej ? Będzie apel pani Szydło aby deweloperzy budowali więcej - i większych mieszkań ? Nadal nic nam nie grozi ? Służby sprawdzą, zweryfikują i z "przydziału" dostaniemy na utrzymanie 2-3 miliony nowych obywateli ? Obywatelstwo oczywiście przyznawane automatycznie, bo i tak Polaków ze względów ekonomicznych już nie stać na założenie normalnej rodziny. A może wynika to z lenistwa i wygodnictwa - bo uchodżcy pomimo trudności jakoś się nie ograniczają w tym względzie. Tak, na pewno to jest przyczyną ! Po co przejmować się wykształceniem polskich dzieci, po co znajomość Ojczystej historii, po co wpajanie narodowej kultury i uniwersalnych wartości - wystarczy micha ? Angela pewnie zaciera ręce ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Eltor(2015-12-18 23:27) Zgłoś naruszenie 181

    "ONZ wzywa do rozmieszczenia uchodźców na terenie całej Europy" A może by tak szanowne ONZ wezwało do rozmieszczenia ich np. w Arabii Saudyjskiej albo Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Bliższe im kulturowo, językowo, geograficznie. Nie? To w takim razie znaczy, że chodzi tu o coś innego niż schronienie przed wojną.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze