Sinn: Bankructwo Grecji byłoby lepszym rozwiązaniem niż jej ratowanie. Kryzys powróci

29 grudnia 2015, 06:02
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Unia wcale nie rozwiązała problemu bankructwa Grecji, tylko odsunęła go w czasie - mówi Hans-Werner Sinn, szef Instytutu Badań nad Gospodarką IFO w Monachium,  jeden z najbardziej znanych ekonomistów niemieckich.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • snizy(2015-12-29 11:01) Zgłoś naruszenie 10

    Prawda jest taka, że jedyny kraj który straci na bankructwie Grecji to Niemcy, którzy pożyczyli im w latach 90-tych w ramach emisji długoterminowych obligacjach duży kapitał na inwestycje strukturalne, które budowały Niemieckie konsorcja. Gdy inwestycje okazały się nietrafione i nie było rezerw na ich spłatę, rolowano dług na wysokim procencie korzystając z Niemieckich komercyjnych banków. Grecja oczywiście potrojenia oprocentowania nie udźwignęła, obecnie karmi się Nas "Pijarowymi" bajkami o tzw. Greckim lenistwie i zwala wszystko na Nich. A teraz na długi Grecji ma się składać cała UE... przypominam na długi z których Grecy finansowali Niemieckie inwestycje. O nie !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze