Frankowicze nie doczekają się pomocy? Projekt ustawy schodzi na drugi plan

29 grudnia 2015, 06:31 | Aktualizacja: 29.12.2015, 07:17
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Projekt ustawy o pomocy dla frankowiczów staje się dla PiS drugoplanowy. Frankowicze jeszcze długo na niego poczekają. O ile w ogóle kiedykolwiek wejdzie w życie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (19)

  • kłamca! (2015-12-29 09:20) Zgłoś naruszenie 791

    „Deklaruję, że – jeśli zostanę prezydentem – w pierwszych 3 miesiącach urzędowania złożę w parlamencie projekt ustawy, która rozwiąże ten palący problem milionów Polaków, którzy znaleźli się w rozpaczliwej sytuacji z winy banków i z powodu kompletnej bezczynności polskiego państwa.” Andrzej Duda 15.05.2015

    Odpowiedz
  • grymandia(2015-12-29 10:06) Zgłoś naruszenie 632

    Co za BZDURY ! Czy to znaczy że niedoszła klasa średnia, niemalże zniszczona (!) trzyma tych złodziei na powierzchni ?? Klasa średnia w szanujących się krajach to perełki. Dość okradania. Pan Duda i PiS jednoznacznie przed wyborami wskazywali na przewalutowanie po kursie z dnia. Mało tego trzy miesiące od zaprzysiężenia minęły. Czas na efekty, bo te rozliczać będziemy.

    Odpowiedz
  • cerw(2015-12-29 10:17) Zgłoś naruszenie 452

    Jestem totalnie zawiedziony postawa Prezydenta i PIS. Po prostu okłamali ludzi. Oszukali tak, jak oszukały klientów banki z frankami. Pisze się tu, aby nie zachwiać kondycją banków? A kondycja uczciwych klientów, obywateli dawno zachwiana. Duda i PIS warte tyle co banki. Złodziejstwo.

    Odpowiedz
  • ULA(2015-12-29 10:32) Zgłoś naruszenie 423

    ok 600 tyś frankowiczów+ rodziny za 4 lata nie zagłosuje na PIS i Dudę i wygra inna partia.....TYLE w temacie

    Odpowiedz
  • cebul(2015-12-29 07:30) Zgłoś naruszenie 414

    Ni o Duda zrobił frankowiczów w hooja :(

    Odpowiedz
  • szabanowskirobert(2015-12-29 08:55) Zgłoś naruszenie 342

    program "500 PLN na dziecko" też powinien być odstawiony i przemyślany jeszcze raz, jedyne co wprowadzi to PATOLOGIE, żadna para racjonalnie myśląca, nie zacznie robić dzieci z powodu "głupich" pieniędzy. Alkoholicy, marginesalni biedacy: tak, oni będą pierwsi, ale czy tacy ludzie są w stanie zapewnić swoim dzieciom odpowiedni wzorzec? zdecydowanie nie.

    Odpowiedz
  • oszust! oszust!(2015-12-29 09:05) Zgłoś naruszenie 326

    Niezłomny z łona błogosławionego; krew jego dawne bohatery, a imię jego cztery litery . Pacynka gnoma podłego kłamliwy i nieszczery a imię padalca owego to właśnie cztery litery.

    Odpowiedz
  • chris(2015-12-29 10:27) Zgłoś naruszenie 221

    A skąd szanowni dziennikarze wiecie, że frankowicze jeszcze długo poczekają na tę ustawę? Kula wróżki o tym powiedziała czy jak? Może w zamian warto by było rzetelnie i obiektywnie czytelnikom przedstawić na czym polega "afera frankowa" i ile konkretnie (w oparciu o pozyskane realne dane) w nielegalny sposób banki zarobiły do tej pory i rzekomo "stracą" (w momencie wprowadzenia ustawy odwalutującej)?

    Odpowiedz
  • wypad mendia(2015-12-29 10:08) Zgłoś naruszenie 141

    Same kłamstwa opłacanych ekspetiów.

    Odpowiedz
  • tilt(2015-12-29 10:46) Zgłoś naruszenie 141

    Dostanę 500 złotych na dziecko, to oddam do banku w CHF, by spłacić narastające zadłużenie, to mnie nie wywalą na zbity pysk, a miała być tak pięknie wg. Pani w banku.... Nikt poza bankiem na tym nie skorzysta, na pewno nie moje dzieci, no chyba, że dzięki temu będą miały dalej dach nad głową no i 365 dań z kaszanki na cały rok..... smutna prawda......

    Odpowiedz
  • VeniVidiVici(2015-12-29 12:36) Zgłoś naruszenie 90

    14 grudnia 2010 r. sąd uznał za niedozwoloną klauzulę indeksacyjną Millenium Banku. 26 stycznia 2011, za niedozwoloną uznana została klauzula mBanku, 27 sierpnia 2012 klauzula stosowana przez bank BPH. Klauzule te zostały uznane za abuzywne, a więc naruszające interes konsumentów i zakazano ich wykorzystywania w obrocie. Banki mają to w d... i nadal wykorzystują je w obrocie w "starych" umowach. Zgodnie z art. 3851 § 1 kc postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nie uzgodnione indywidualnie nie wiążą go (z mocy prawa), jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (niedozwolone postanowienia umowne). Nie dotyczy to postanowień określających główne świadczenia stron, w tym cenę lub wynagrodzenie, jeżeli zostały sformułowane w sposób jednoznaczny.

    Odpowiedz
  • ert(2015-12-29 07:50) Zgłoś naruszenie 616

    Po prostu nikt nie chce walczyć w sprawie w której nie ma możliwości wygrać. Nawet PiSowcy nie są na tyle głupi żeby się podkładać. Zresztą widzieliście jaki budżet napięty na 2016...ledwo, ledwo. Dodać do tego jakieś paręnaście miliardów kar zasądzonych na poczet banków przez międzynarodowe arbitraże i finansowo mamy Grecję.

    Odpowiedz
  • smutne(2015-12-30 09:28) Zgłoś naruszenie 60

    Duda nie ma honoru, ani nawet kręgosłupa, ale błogosławiony karton z którego pije sok, propaganda lepsza niz za gebelsów, przykre to :(

    Odpowiedz
  • ddt(2015-12-30 09:35) Zgłoś naruszenie 60

    Niedotrzymywanie programów przeddwyborczych powinno być karane jak oszustwo. Oj Gdyby tak funkcjonowała ustawa o urzędnikach z 1921 roku...

    Odpowiedz
  • Z"Ukosa"(2016-04-05 16:55) Zgłoś naruszenie 10

    Jeżeli prezydent nie dotrzymuje słowa ...czyli kłamie ..jeżeli rząd się temu przygląda i nic nie czyni .czyli kłamstwo akceptuje....jeżeli kłamstwo jest grzechem. .a kościół tego nie potępia...jeżeli godność człowieka nie może być poniewierana a jest ..jeżeli instytucje strzegąca prawa i ochrony konsumentów przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi ..nic nie czynią ..to ...?..sa dwa wytłumaczenia tej sytuacji. Pierwsze ..to obywatele nie maja racji a ich pretensje ..ich roszczenia są bezprawne. i 500tys ludzi jest w o/błędzie...sęk tylko w tym że nikt im tego oficjalnie nie chce tego powiedzieć.. .Drugie :..nie ma państwa.. jest jakieś dominium..! .nie zainteresowane losem obywateli. . Jeżeli obywatele uznają że istniejąca sytuacja to wariant pierwszy ..to winni bezwzględnie wymóc na władzy oficjalne stanowisko w kwestii swoich roszczeń..-sejm ..senat ..min. sprawiedliwości..itd.itp. Jezeli natomiast uznaja że to wariant drugi to musza wymusić na władzy tego dominium .by wskazała w czyim interesie te władzę sprawuje. bo oszustwo jest tak prostackie że uczniowie gimnazjów już się z tego naigrywają ..Zwróćcie Państwo uwagę ..jak bardzo komuś zależało ..by ustanowić taki zapis prawny dot. kredytów walutowych ..że mogą one być udzielane konsumentom -wyrażone w walucie obcej-..ale tylko tym którzy sa osobami fizycznymi..A to dlaczego.?..klania się klauzula walutowości obowiązująca do 23.01.2009.?.. niech każdy sam sobie odpowie..artr. 358 KC..ps. nie ma to jak demokracja...i to najlepiej ta wenecka ...w stylu dożów weneckich.

    Odpowiedz
  • polski kawior(2015-12-29 19:49) Zgłoś naruszenie 19

    Hej frankowicze !! co było dzisiaj na obiadek?? polski kawior, czyli kaszanka?!! Tfu!! niedobre. Sprzedawajcie swoje apartamenty, zanim komornik tego nie zrobi!! Przenoście się do , teściowej na kozetkę !! kozetka, niestety, skrzypi, więc bzykać się będziecie tylko raz w tygodniu gdy teściowa jest w kościółku na nieszporach !!

    Odpowiedz
  • Rambo(2015-12-30 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Klasa średnia to nie są ludzie, którzy brali kredyty na mieszkania..., klasa średnia to przedsiębiorcy, a nie pracownicy korpo z nie wiadomo skąd ale mający aspiracje do bycia kimś, kim nigdy nie będą. Powinni zająć się uprawą roli jak ich ojcowie, bo do tego mają geny.

    Odpowiedz
  • Z"Ukosa"(2016-04-05 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli prezydent nie dotrzymuje słowa ...czyli kłamie ..jeżeli rząd się temu przygląda i nic nie czyni .czyli kłamstwo akceptuje....jeżeli kłamstwo jest grzechem. .a kościół tego nie potępia...jeżeli godność człowieka nie może być poniewierana a jest ..jeżeli instytucje strzegąca prawa i ochrony konsumentów przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi ..nic nie czynią ..to ...?..sa dwa wytłumaczenia tej sytuacji. Pierwsze ..to obywatele nie maja racji a ich pretensje ..ich roszczenia są bezprawne. i 500tys ludzi jest w o/błędzie...sęk tylko w tym że nikt im tego oficjalnie nie chce powiedzieć.. .Drugie :..nie ma państwa.. jest jakieś dominium..! .nie zainteresowane losem obywateli. . Jeżeli obywatele uznają że istniejąca sytuacja to wariant pierwszy ..to winni bezwzględnie wymóc na władzy oficjalne stanowisko w kwestii swoich roszczeń..-sejm ..senat ..min. sprawiedliwości..itd.itp. Jezeli natomiast uznaja że to wariant drugi to musza wymusić na władzy tego dominium .by wskazała w czyim interesie te władzę sprawuje. bo oszustwo jest tak prostackie że uczniowie gimnazjów już się z tego naigrywają ..Zwróćcie Państwo uwagę ..jak bardzo komuś zależało ..by ustanowić taki zapis prawny dot. kredytów walutowych ..że mogą one być udzielane konsumentom -wyrażone w walucie obcej-..ale tylko tym którzy sa osobami fizycznymi..A to dlaczego.?..klania się klauzula walutowości obowiązująca do 23.01.2009.?.. niech każdy sam sobie odpowie..artr. 358 KC..ps. nie ma to jak demokracja...i to najlepiej ta wenecka ...w stylu dożów weneckich.

    Odpowiedz
  • Konrad (2015-12-30 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie, jesli chcecie sobie pomóc, musicie znać swoje prawa. idźcie do prawnika i nie bawcie się w nic na własa reke. Ja poszedłem do Brykczyńskich z Poznania i teraz juz wiem co mi grozi, a jakie mam mozliwosci. nie zwlekajcie!

    Odpowiedz