2/3 Polaków zarabia mniej niż wynosi średnia krajowa

29 grudnia 2015, 07:54 | Aktualizacja: 29.12.2015, 11:25
Źródło:Media

Dwie trzecie Polaków zarabia mniej niż średnia krajowa. Dlatego tak rozsierdza ich mówienie o średniej pensji.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • ~!!(2016-10-02 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    ``

    Odpowiedz
  • raczer(2015-12-30 05:54) Zgłoś naruszenie 50

    "Prawdziwą informację o rozkładzie prac daje nam dopiero mediana" A dlaczego mediana, a nie np. dominanta (najczęstsze miesięczne wynagrodzenie)? Ta w/g GUS-u w X.2014 wynosiła zaledwie 2469,47, więc znacznie mniej niż mediana. Nie ma czegoś takiego jak "prawdziwa informacja o rozkładzie" wyrażona jedną liczbą. Średnia, mediana i dominanta to po prostu 3 różne charakterystyki wyrażające różne rzeczy.

    Odpowiedz
  • POludzieBEZhonoru(2015-12-30 00:33) Zgłoś naruszenie 20

    Wprowadzic zakaz podawania sredniej tylko mediana! Prezes 15tys , szwaczki 1400:) Obstawiam ,ze nie jest tak optymistycznie i prezes zarabia duzo wiecej;) to tylko 10 razy wiecej przewaznie mnoznik jest znacznie wiekszy:)

    Odpowiedz
  • Sonia B.(2015-12-29 23:30) Zgłoś naruszenie 882

    Bo GUS podaje zmanipulowaną informację. Od lat. Np. jest mała firma produkcyjna. Prezes zarabia 15 tys., szwaczki po 1400. Jaka jest średnia? Przyzwoita. A mediana? To najprostszy przykład manipulacji, której dopuszcza się GUS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • w końcu(2015-12-29 22:27) Zgłoś naruszenie 840

    w Końcu ktoś to napisał ! no ale statystyka górą stoi i służy rządzącym do mydlenia oczu społeczeństwa żę sie w Pańśtwie dzieje dobrze. Tak naprawdę średnia krajowa służy rządzącym do wyliczenia różnych wskaźników więc gdy rośnie ( a rośnie nie ustannie ) to zwiększane są daninny na rzecz Państwa. a samo stwierdzenie że zarabijący najwięcej wydają na dobra luksusowe jest w 100% prawdą i pasuje do "polskego przedsiębiorcy" który zamiast zainwestować w rozwój firmy woli kupić 1 lub 2 SUVy ( ten drugi dla żonki, która ledwo za kierownicy wystaje a żeby wsiąść to tylko z wysokiego krawężnika bo inaczej ktoś by musiał ją podsadzać ) żeby koszty zrobić. Jak przyjeżdzają niemcy to nie mogą się nadziwić że w Polsce taki dobrobyt bo co 5te auto na drodzę to albo SUV albo marka premium,

    Odpowiedz
  • emigrant(2015-12-29 21:35) Zgłoś naruszenie 22

    brutto z penisem żal ściska.

    Odpowiedz
  • nowoczesny(2015-12-29 20:42) Zgłoś naruszenie 2542

    Petru miał w ostatnim miesiacu 1500 zł na reke ...

    Odpowiedz
  • LOBEUM(2015-12-29 19:39) Zgłoś naruszenie 101

    "Ich kapitał rzadziej jest wydawany na konsumpcję, a częściej kupują na dobre luksusowe" Kto to napisał ? Czy już same automaty tworzą te "dzieła" informacyjne ?

    Odpowiedz