"W 2015 udało nam się zakończyć wszystkie procesy organizacyjne przygotowujące spółkę do działalności operacyjnej w USA. We wrześniu rozpoczęliśmy sprzedaż w stanie Kalifornia, a w planach na 2016 jest poszerzenie rynku zbytu o kolejne dwa stany: Nevada i Oregon" – powiedział ISBnews Topolewski.

W ubiegłym miesiącu firma podpisała list intencyjny w sprawie zamiaru utworzenia nowej spółki z wiodącym podmiotem w nowej dla Oponeo.pl branży e-commerce.

"Jeśli warunki listu intencyjnego tj. przeprowadzenie due diligence potwierdzą wartość aktywów oraz pozycję rynkową partnera rozmów i zostanie dokonana wycena wkładu niepieniężnego, projekt zostanie zrealizowany w I kwartale 2016 roku" – wskazał prezes firmy.

"Rok 2015 jeszcze się nie zamknął, ale zdecydowanie możemy zaliczyć go do udanych w historii Oponeo. Utrzymaliśmy wysoki poziom dynamiki sprzedaży i zamówień. Na rynku zagranicznym uzyskaliśmy ok. 50% wzrost zamówień. W przyszłym roku chcielibyśmy, oprócz uruchomienia sprzedaży na nowych rynkach, wzmacniać naszą pozycję, na rynkach na których już funkcjonujemy z efektem ok. 30% wzrostu sprzedaży" – zaznaczył Topolewski.

Dodał że również na rynku polskim, szczególnie w okresie jesiennym, Oponeo uzyskało bardzo ładne wzrosty sprzedaży, pomimo niewystąpienia typowych zimowych warunków pogodowych.

"W 2016 roku chcielibyśmy utrzymać podobny poziom marż jak w 2015 roku. Ponadto, w związku z ciągłym rozrostem firmy, planujemy w nowym roku rozbudowę powierzchni magazynowych" – podsumował prezes Oponeo.pl.

Oponeo.PL S.A. sprzedaje opony i felgi od 2001 roku. Była jednym z pierwszych sklepów internetowych w Polsce z oponami. Prowadzi także serwisy Opony.com.pl, Felgi.pl oraz Elektroda.pl. Oponeo.PL jest notowana na GPW od 2007 r.