Dlaczego wynajem mieszkania w Polsce pochłania aż 40 proc. pensji?

29 grudnia 2015, 12:27 | Aktualizacja: 29.12.2015, 17:33
Źródło:Media

Za wynajem mieszkania Berlińczyk musi wydać co czwarte zarobione euro. Polak za wynajem musi zapłacić prawie co drugą zarobioną złotówkę.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • kloj(2017-01-13 18:04) Zgłoś naruszenie 10

    taka prawda kur......a mieli wszystko na tacy podane a my musimy się tułać po świecie jak bezdomni bo tak nasi politycy nam los urządzili a prawda jest taka ze pokolenie naszych rodziców przepili to co Polska miała i teraz mamy tak nie inaczej kiedyś chlali na budowach i mieli 13stki wczasy pod gruszą ,premie prezenciki na święta no i oczywiście mieszkania do wyboru do koloru itp a my się musimy męczyć z nie pewna przyszłością BRAWO POLSKA i gdzie jest ten kraj mlekiem i miodem płynący koń by się uśmiał

    Odpowiedz
  • wram(2015-12-30 15:14) Zgłoś naruszenie 06

    Prawda jest taka, że ten singiel wynajmuje pokój za 400-800zł (w zależności od miasta). Zarabiam 2400zł, za pokój płacę 600zł (czyli mniej niż 1/4), więc jakoś żyje w tym mieście wojewódzkim. Mieszkanie mam do podziału na 3 osoby, każda ma swój pokój. Znajomy za granicą, płaci 330euro za pokój, zarabia dużo więcej jednak pracuje po 10 godzin (ja po 8) w budowlance - praca nieporównywalnie cięższa od mojej biurowej. Statystki to nie życie.

    Odpowiedz
  • dexter(2015-12-29 20:19) Zgłoś naruszenie 45

    Mieszkam we Frankfurcie. Średnia pensja netto to 2000€, a małe (25m) mieszkanie w słabej okolicy to koszt około 800€ (ze wszystkimi opłatami). Więc w Polsce nie jest tak źle

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • b22(2015-12-29 16:17) Zgłoś naruszenie 273

    Skoro lokator w Polsce ma więcej prawod właściciela mieszkania i nie musi nawet placić czynszu jak mu się tak spodoba bo musi mu właściciel zalatwić jakis tam lokal zamienny lub socjalny , to nie ma się co dziwić , że jest jak jest. Debilne prawo uchwaline przez "debilów polityków"

    Odpowiedz
  • kasia32(2015-12-29 16:11) Zgłoś naruszenie 50

    No proszę, a do tej pory wszędzie trąbili że to niedobry singiel, który mieszka z rodzicami bo jest dużym dzieckiem i nie chce się wyprowadzić. Tylko jak, jeśli zarabia się 1800 zł a czynsz za kawalerkę to około 1500 zł plus opłaty? A gdzie kasa na żywność, ubrania, transport, dzieci (!!!), że o małych przyjemność jak wyjście do kina już nie wspomnę. W tym kraju po prostu nie da się żyć. Chyba że ktoś odziedziczył coś po rodzicach, czy dziadkach i że rodzice nadal pomagają finansowo (oni w PRL przynajmniej o pracę nie musieli się martwić, a i mieszkania wielu podostawało za darmo, jak np. stoczniowcy, hutnicy, kolejarze, służby mundurowe czy pracownicy PGR-ów).

    Odpowiedz
  • kasia32(2015-12-29 16:10) Zgłoś naruszenie 240

    No proszę, a do tej pory wszędzie trąbili że to niedobry singiel, który mieszka z rodzicami bo jest dużym dzieckiem i nie chce się wyprowadzić. Tylko jak, jeśli zarabia się 1800 zł a czynsz za kawalerkę to około 1500 zł plus opłaty? A gdzie kasa na żywność, ubrania, transport, dzieci (!!!), że o małych przyjemność jak wyjście do kina już nie wspomnę. W tym kraju po prostu nie da się żyć. Chyba że ktoś odziedziczył coś po rodzicach, czy dziadkach i że rodzice nadal pomagają finansowo (oni w PRL przynajmniej o pracę nie musieli się martwić, a i mieszkania wielu podostawało za darmo, jak np. stoczniowcy, hutnicy, kolejarze, służby mundurowe czy pracownicy PGR-ów).

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lol(2015-12-29 14:59) Zgłoś naruszenie 50

    Nie tylko w Polsce!

    Odpowiedz
  • rad500(2015-12-29 12:40) Zgłoś naruszenie 21

    To chyba też kwestia tego, kim są właściciele mieszkań. W PL większość to pewnie osoby prywatne mające pojedyncze mieszkania. Na Zachodzie są to zapewne duże działalności, całe firmy. Podobnie więc sytuacja z wynajem mieszkań wygląda jak niedawno jeszcze ze sklepikami osiedlowymi, których było dużo, a które windowały ceny ze względu na brak konkurencji i niską rentowność.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz