Powrót granic, narodowych walut i wojen. Tak może wyglądać świat po rozpadzie UE

1 stycznia 2016, 14:32 | Aktualizacja: 27.04.2016, 19:10
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Unia Europejska

Unia Europejskaźródło: ShutterStock

Związek skandynawski, sojusz międzymorza środkowoeuropejskiego czy zacieśnienie relacji między Rosją i Niemcami? Powrót granic, narodowych walut i wojen? Europa po rozpadzie UE na pewno byłaby mniej stabilna

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (9)

  • mimis34324234(2016-01-01 21:31) Zgłoś naruszenie 144253

    Rozpad Unii jest nieuchronny. Już dzisiaj widać że projekt się nie udał.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mike(2016-01-03 00:14) Zgłoś naruszenie 222

    wojna będzie ale z Islamem.

    Odpowiedz
  • J23(2016-01-01 14:46) Zgłoś naruszenie 2225

    Bzdury wyssane z palca, których publikowanie ma na celu jedynie szerzenie strachu i taniej sensacji.

    Odpowiedz
  • oijlkj(2016-01-03 18:01) Zgłoś naruszenie 82

    i całe szczęście - w końcu nalezy zamknąć te pi...ne granice bo ile można .... czas zacząć rozwijać swój kraj a nie kraj obcych zamożnych społeczeństw. niech oni też się do roboty wezmą a nie patrzą by im g..na z ty...w ścierali polacy i ukraińcy. jak można się tak upodlić dla kilku groszy. polacy honoru i godności nie macie czy jak?! :/

    Odpowiedz
  • Ewiak(2016-04-27 19:54) Zgłoś naruszenie 33

    Państwa intermarum rzeczywiście są zbyt podzielone, by zbudować wspólny front. W obliczu zniknięcia "wielkiego brata" z Brukseli kraje regionu faktycznie silniej zwrócą uwagę na Rosję. Właśnie to zapowiedział już w starożytności Bóg (Daniela 11:29a). Ja o tym mówię od roku 1998.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • buehehe(2016-04-27 22:27) Zgłoś naruszenie 20

    O ile EOG to sukces, o tyle EU to faktycznie porażka. Nie wrzuca się do jednego worka państw rozwiniętych z rozwijającymi się, bo mają odmienne interesy.

    Odpowiedz
  • jacezar(2016-04-27 23:46) Zgłoś naruszenie 02

    A czy kogoś interesuje jakby historia potoczyła się gdyby nie akcesja do UE? czy byłoby nam bliżej wtedy do Niemiec czy Ukrainy? A może aspirowalibyśmy do tego, jak tam to Putin nazywa, do Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej? Cud, miód i wesołość. Więc proszę przestać obrzygiwać tej UE tylko zastanowić się jak ją wykorzystać, czy poprawić.

    Odpowiedz