Co dalej z polską gospodarką? "Wszystkie elementy składowe kryzysu są już na miejscu"

3 lutego 2016, 06:08 | Aktualizacja: 03.02.2016, 10:57
Źródło:Saxo Bank
15 stycznia para EUR/PLN zyskała na wartości w efekcie wprowadzenia podatku bankowego i obniżenia ratingu przez agencję S&P. Od tego czasu PLN umocnił się w związku z nowymi doniesieniami. Należy zwrócić jednak uwagę, że ruch ten zniwelował oznaki wzrostu konwergencji i zniechęcił do inwestowania w parę EUR/PLN, która osiągnęła wyższe minima i niższe maksima w porównaniu z okresem po 2011 r:

15 stycznia para EUR/PLN zyskała na wartości w efekcie wprowadzenia podatku bankowego i obniżenia ratingu przez agencję S&P. Od tego czasu PLN umocnił się w związku z nowymi doniesieniami. Należy zwrócić jednak uwagę, że ruch ten zniwelował oznaki wzrostu konwergencji i zniechęcił do inwestowania w parę EUR/PLN, która osiągnęła wyższe minima i niższe maksima w porównaniu z okresem po 2011 r:źródło: Materiały Prasowe

Prognoza dla złotego jest wysoce niepewna. Jeżeli działalność kredytowa w Polsce spadnie w efekcie nowego podatku od aktywów bankowych, a obawy przed działaniami nowego rządu sprawią, że polskie banki będą mniej chętne do udzielania kredytów, złoty może znaleźć się pod jeszcze większą presją - pisze John J. Hardy, dyrektor ds. strategii rynków walutowych z Saxo Bank.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (16)

 • fx1(2016-02-03 07:04) Zgłoś naruszenie 11522

  co za bełkot, co ma postawiona teza z argumentami? Na podstawie analizy technicznej kolga prowadzi wywod o fundamentach?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Miszams(2016-02-03 08:58) Zgłoś naruszenie 9228

  Komuś chyba coś sie pomyliło. To nie art ekonomiczny ale propagandowy - powielający tezy i obawy lobby bankowego i dość jednostronny. Forsal- a może byście wstawiajac tekst sponsorowany, czy też żywcem wzięty i wkopiowany do serwisu- opisali go opowiednio? TEKS PONSOROWANY PRZEZ LOBBY BANKOWE itp.. Zobaczcie jakie ejst efekt- same minusy w ocenach i kolejne niedobre komentarze za chwile nadejdą.. strzelacie sobie sami gola- i to na własną prośbę.. opłaca się - czy wasz wizerunek jako żetelnego serwisu opłaca sie wystawiac na taki szwank?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Warszawiacy(2016-02-03 11:01) Zgłoś naruszenie 8914

  CO ZA BREDNIE. Na pewno oszustwa i naciaganie bangsterów jak też oszukiwanie Polski na CIT i VAT przez zachodnie koncerny doprowadziłoby do całkowietego upadku polskiegj gospodarki i jeszcze nizsze zarobki. PO n ograniczał emerytury i chciał wyprzedawac lasy ponstwowe by chronic obcen interesy w okradaniu Polski i pokryc dziure budzetowa, musialby takze wproadzac na Polakach wciaz nowych podatków. Mało brakowało a już wszyscy mlodzi wyjezdzaliby na Zachod. DOPIERO PIS ZACZAŁ ROBIC PORZADEK Z TYM WSZYSTKIM, ABY TAK DALEJ.

  Odpowiedz
 • Piotr34(2016-02-03 18:58) Zgłoś naruszenie 478

  Z tego artykulu wynika ze najlepiej dla polskiej gospodarki byloby gdyby zagraniczne firmy nie placily podatkow w Polsce.Typowa propaganda.

  Odpowiedz
 • jadzia(2016-02-03 10:01) Zgłoś naruszenie 298

  a ciemny lud dalej wierzy w bajki

  Odpowiedz
 • Passenger(2016-02-03 21:29) Zgłoś naruszenie 263

  "Jednak w tym momencie prognoza dla złotego jest wysoce niepewna. Jeżeli działalność kredytowa w Polsce spadnie w efekcie nowego podatku od aktywów bankowych, a obawy przed działaniami nowego rządu sprawią, że polskie banki będą mniej chętne do udzielania kredytów, złoty może znaleźć się pod jeszcze większą presją." Jeżeli być może banki będą mniej chętnie udzielały kredytów, bo wprowadzono podatek (czy na zachodzie gdzie ten podatek jest banki też ograniczyły akcję kredytowa i nie chcą pieniędzy z odsetek???), to w wyniku tego złoty się osłabi - WOW Saxo bank odkrył jakieś nowe prawa ekonomii widzę :)) Ściema grubymi nićmi szyta, a w dodatku bez zachowania podstawowych zasad logiki. Nic dziwnego, że nikt się pod tymi głupotami imiennie nie podpisał.

  Odpowiedz
 • Pshzz(2016-02-03 11:34) Zgłoś naruszenie 1415

  @Warszawiacy - stek bzdur. Zacznij się orientować najpierw co jak działa i skąd się bierze. Może kiedy zrozumiesz jak działają różne mechanizmy rynkowe, gospodarcze i zdejmiesz klapki z oczu uporczywie tam trzymance dzięki w większości błędnej, nie popartej zbyt wielką "mądrością" propagandy obecnej władzy to zauważysz, z czym mamy do czynienia i jak amatorsko zachowuje się obecna władza. I nie używaj takiego nicka w komentarzach bo ja na przykład się pod tym co wygadujesz kompletnie nie podpisuje.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • OXO(2016-02-03 09:34) Zgłoś naruszenie 106

  Gdy złoto było pieniądzem, takie analizy nie miałyby znaczenia. Gdy pieniądz jest symbolem pewnej umowy, to stopień jej dotrzymywania przekłada się na wartość pieniądza. Życie pokazuje, że niedotrzymywanie tej "umowy" się opłaca : zawłaszczam milion - tracą tylko pól miliona, albo nic nie tracę. Niekiedy nawet zyskuję - quantitive easing. Ale przesada może być kosztowna : rząd rozdaje zbyt dużo - kurs waluty leci bardziej, niż wynikałoby z prostej kalkulacji. Nauczka : nie przesadzaj z rozdawaniem pieniędzy "potrzebującym", nie zabieraj zbyt dużo tym, co te pieniądze zarabiają.

  Odpowiedz
 • RICO(2016-02-03 10:18) Zgłoś naruszenie 92

  Jak to co ? ARMAGEDON !

  Odpowiedz
 • ceo(2016-02-03 23:07) Zgłoś naruszenie 63

  jak widać; intensywny atak troli na Forsal.... widać boją się. ..

  Odpowiedz
 • damian z wro(2016-02-03 11:43) Zgłoś naruszenie 57

  Polacy nic sie nie stało....

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze