Raytheon przyspieszy dostawę rakiet Patriot dla Polski?

22 marca 2016, 05:10
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Rakieta Patriot podczas ćwiczeń w Yilan w Tajwanie w lipcu 2006 roku Fotograf: Maurice Tsai / Bloomberg News.

Rakieta Patriot podczas ćwiczeń w Yilan w Tajwanie w lipcu 2006 roku Fotograf: Maurice Tsai / Bloomberg News.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: MAURICE TSAI

Koncern Raytheon, producent baterii Patriot, deklaruje, że może przyspieszyć pierwszą dostawę. Do podpisania kontraktu na Wisłę droga jednak daleka.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (7)

  • Nie_dla_soly(niez)darności(2016-03-22 07:51) Zgłoś naruszenie 105

    Ale czy my naprawdę chcemy ten szrot ???

    Odpowiedz
  • lucek(2016-03-22 08:21) Zgłoś naruszenie 93

    Mam pytanie czy jak Niemcy przejdą na MEADS to przestaną być sojusznikami Ameryki. Przepłacanie dla mnie niema sensu ruski mają tyle rakiet że i tak przełamią naszą obronę p.lot tak więc proponuję podejść praktycznie i rozmawiać też z Francją . Przestańmy robić z siebie bezmyślny lud

    Odpowiedz
  • Polska(2016-03-22 09:04) Zgłoś naruszenie 63

    wprowadzic podatek zbrojeniowy na 10 lat i uzbroic armie na maxa 500 tys armia w gotowosci jak w Korei polodniowej kilka atomowek jak Izrael miec jakby ruski pies chcial cos nam wyslac to mu Maskwe w pyl zamienimy i wtedy bedziemy sie liczyc na swiecie

    Odpowiedz
  • ert(2016-03-22 16:51) Zgłoś naruszenie 42

    ...a nie lepiej byloby, za te pieniadze, zamulone rowy melioracyjne odkopac np...

    Odpowiedz
  • islam islam uber alles(2016-03-22 18:11) Zgłoś naruszenie 23

    ert, jesteś najlepszy. Rakiety iskander są tak szybkie, że omijają patrioty. Po co nam nieskuteczna broń? Lepiej za te pieniądze wybudować ścieżkę rowerową wzdłuż Wisły, 1000 km z górki! Pół Holandii zwiedziłem na rowerze. Każde miasto holenderskie powyżej 50 tyś mieszkańców ma autostradę i pokaźną jednostkę wojskową, głównie lotnictwo, z tego zaobserwowałem.

    Odpowiedz
  • ert(2016-03-22 18:44) Zgłoś naruszenie 12

    @ islam islam uber alles..............Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Waści ścieżka rowerowa, byłaby nieporównanie pożyteczniejsza niż te rakiety; one już są przestarzałe, a za parę lat będzie to złom. To chodzi o łapówki, które producenci wręczą Solidaruchom za podpisy pod tym cyrografem; parę starych rodzin przybędzie...ot i wsio...

    Odpowiedz