Elektryczne samochody i autobusy z Polski? Morawiecki: Pracujemy nad takim projektem

6 czerwca 2016, 08:22 | Aktualizacja: 06.06.2016, 08:22
Źródło:PAP
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: Newspix
autor zdjęcia: Michal Legierski

Polska powinna zaistnieć w nowej rewolucji przemysłowej i rozpocząć produkcję na światową skalę autobusów i samochodów o napędzie elektrycznym - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (19)

  • Hex(2016-06-06 09:37) Zgłoś naruszenie 2927

    Boże, ten Morawiecki to jakiś święty chyba. On w każdej wypowiedzi czaruje co to nie bedziemy robić w przyszłości. Cuda! Tylko nigdy nie wspomina o konkretach, jak te cele chce osiągnąć

    Odpowiedz
  • xxxyyyzzzadam(2016-06-06 08:35) Zgłoś naruszenie 223

    A kiedy powstanie polski Iphone? :D

    Odpowiedz
  • prawda (2016-06-06 10:32) Zgłoś naruszenie 2110

    Karmienie marzeniami nie tuczy ale na jakiś czas odwraca uwagę od rzeczywistych problemów.

    Odpowiedz
  • Iruchna(2016-06-06 12:52) Zgłoś naruszenie 217

    Po komentarzach można dojść do wniosku, że lepiej spędzać czas na dobrym żarciu u Sowy niż starać się coś dobrego zrobić dla całego społeczeństwa, a nie tylko cwaniaków. Do tej pory było jak w raju a teraz tylko żal i łażenie po ulicach z alimenciarzami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kolo(2016-06-06 13:18) Zgłoś naruszenie 171

    Podejrzewam ze to bedzie raczej wsparcie dla firm ktore nad takimi pojazdami pracuja np. Solaris. Dobry kierunek. Spadnie tez zapotrzebowanie na rope z wiadomo jakiego kierunku:)

    Odpowiedz
  • Heh(2016-06-06 10:02) Zgłoś naruszenie 149

    Może utopić pieniądze ,bo politycy nie są w stanie przewidzieć innowacji i kierunków rozwoju świata.Nigdy politycy nie przewidzieli rewolucji przemysłowych.

    Odpowiedz
  • Matt(2016-06-06 11:33) Zgłoś naruszenie 1315

    Cyrk! Gadanie bajek. Nie sadze byśmy mieli tyle technologii, doświadczenia ani zasobów( lit, neodym i inne metale ziem rzadkich ) by zaprojektować i tworzyć takie rzeczy. No ale o tym dla głupiego ludu cichosza :P Niemcy juz zaprojektowali to i z mila chęcią by chcieli składać to za pól ceny w Polsce ;)

    Odpowiedz
  • Sulfur(2016-06-06 11:48) Zgłoś naruszenie 1113

    Że co wy robicie? pracujecie nad samochodami elektrycznymi? aha, czyli Ministerstwo zatrudniło inżynierów, menadżerów i techników by zaprojektować samochód elektryczny i wdrożyć jego produkcje? Znaleźliście inwestorów, rozpoznaliście rynek i podejmujecie ryzyko przedsiębiorcy, tak? Super, gdzie wasza fabryka? jesteście może notowani na giełdzie? Co za bełkot. Urzędas nad czymś pracuje! no bo się zaraz normalnie sfajdam ze śmiechu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Heh(2016-06-06 10:54) Zgłoś naruszenie 74

    Mam nadzieję ,że konsumenci zachwycą się produktem, bo bez zachwytu nie ma wysokiej ceny i zysków.

    Odpowiedz
  • Adam(2016-06-06 16:43) Zgłoś naruszenie 43

    Morawiecki jest bardzo podobnym wizjonerem jak Elon Musk. Jedyna różnica, że Elon najpierw mówi jak coś zrobi, a potem to robi no a Morawiecki już nie.

    Odpowiedz
  • lech2011(2016-06-07 05:37) Zgłoś naruszenie 32

    "Pracujemy nad takim projektem" ------ I na czym ta "praca" polega ?

    Odpowiedz
  • mirox(2016-06-07 11:17) Zgłoś naruszenie 32

    Polska silna i nowoczesna to słuszna droga- brawo Morawiecki.

    Odpowiedz
  • ad(2016-06-06 21:16) Zgłoś naruszenie 11

    Można by w Autosanie produkować elektryki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ziom(2016-06-08 01:06) Zgłoś naruszenie 10

    Marudom i lemingom polecam najpierw zapoznali się z osiągnięciami Solarisa, Ursusa i AMZ Kutno. Ponadto aby zwrócili uwagę na prototyp hydrocar premier, a właściwie na jego napęd, rozwijany od kilkunastu lat przez WAT. No przepraszam bardzo, ale WAT to poważny podmiot. Dopiero wtedy możecie coś się wypowiadać. A Morawiecki jednak coś w życiu osiągnął, zna przedsiębiorczość od spodu, teoretycy jak Rostowski są przy nim zupełnymi dyletantami. Za ich "osiągnięcia" dziękujemy.

    Odpowiedz
  • Purcel(2016-06-07 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    Pikuś!!! Trzeba odpalić projekt Jarek-Super-Sonic, czyli program budowy pierwszego polskiego samolotu naddżwiekowego, na bazie odrzutowca szkolnego Iskra. Wszyscy będą happy: i Jaro, i Maciarenko, i Morawer i... wyborcy ichże!!! Po ch*** się ograniczać w marzeniach, skoro elektryki juz produkuje się w Polsce pod Poznaniem i w Lublinie?

    Odpowiedz