Polska przestała przyciągać zagraniczne inwestycje. Skąd taka zapaść?

22 czerwca 2016, 07:35 | Aktualizacja: 22.06.2016, 08:06
Źródło:PAP
Warszawa

Warszawaźródło: ShutterStock

Rok temu po raz pierwszy Polska znalazła się w raporcie inwestycyjnym UNCTAD w pierwszej dwudziestce krajów pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ). W tym roku Polska jest na bardzo dalekiej pozycji – pisze w środę "Puls Biznesu".

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (22)

  • Sonia(2016-06-22 08:44) Zgłoś naruszenie 8950

    I czyje to zmartwienie, że korporacje nie przejmują dominacji w Polsce? Jak widać problem mają korporacje, a nie Polacy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • kapusta(2016-06-22 09:06) Zgłoś naruszenie 4934

    No i co z tego? Ja staram się uważać na kogo wydaję cash. Korporacjom typu Nestle, BP, Shell, Heinekenom, zagranicznym bankom, Obersztunbafurerowi Lidlowi prywatnie podziękowałem. Wynocha stąd.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ludzik(2016-06-22 11:28) Zgłoś naruszenie 457

    Nic dziwnego. Parę lat temu byliśmy połowę tańsi. Teraz trzeba szukać innej Nigerii do uruchamiania fabryk. Mieliśmy być małymi Chinami, a nie wyszło i zostaliśmy średnim Bangladeszem.

    Odpowiedz
  • byrcyn(2016-06-22 10:19) Zgłoś naruszenie 3735

    Po prostu zaczynają wychodzić powoli działania dobrej zmiany !

    Odpowiedz
  • Karol(2016-06-22 09:56) Zgłoś naruszenie 3637

    Skad taka zapasc? Pytanie iscie retoryczne. Jeden ze zlowrozbnych skutkow dobrej zmiany, a bedzie ich coraz wiecej i beda coraz bardziej widoczne. Budowy w infrastrukturze ustaly, wyludza sie podatki na patologie, narusza prawa wlasnosci, czyli kradnie w majestacie prawa.

    Odpowiedz
  • masakrator_lewaków(2016-06-22 09:36) Zgłoś naruszenie 3431

    jaka zmiana, taki klimat dla inwestycji. lewactwo przy władzy

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • MIR(2016-06-22 09:41) Zgłoś naruszenie 2720

    Jak inwestor chce zbudować fabrykę to proszę bardzo ale jak chce nas potraktować jak kraj kolonialny z którego wyciśnie się ostatnie soki to dziękujemy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • krool(2016-06-22 12:00) Zgłoś naruszenie 2223

    #DobraZmiana zatacza coraz szersze kręgi... PiSowska trollownia jeszcze tu ujada ale niedługo do nich dotrze w jakiej kupie się znajdują.

    Odpowiedz
  • polak(2016-06-22 13:01) Zgłoś naruszenie 1610

    @krool Nawet gdyby inflacja była na poziomie 120% a bezrobocie na poziomie 75% to by wychwalali niekompetentnych socjalistów i populistów z PIS. PIS to sekta wychwalającego naczelnego wodza a ich działania nie mają nic wspólnego z rozwojem kraju tj. energetyka, socjale, media itp. Popierają bo są naiwni/głupi albo bo im... płacom

    Odpowiedz
  • piotr34(2016-06-22 18:32) Zgłoś naruszenie 44

    NO tak juz nie sprzedajemy naszych fabryk za 10% wartosci i pracownikom trzeba placic a nie kopac w tylek.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Retro(2016-06-22 22:00) Zgłoś naruszenie 30

    Są jeszcze w Polandii ludzie do pracy w tych zagranicznych firmach? Obawiam się, że już nie ma. Wyjechali. Na początku przemian modna była nazwa " Firma wydmuszka". Taką firmą jest dzisiaj Polska. Dobra zmiana już jej nie pomoże.

    Odpowiedz
  • FT(2016-06-22 12:57) Zgłoś naruszenie 29

    Brednie anonimowego propagandysty pod przykryciem PAP . Dlaczego się wstydzisz swego albo "swego" nazwiska ?

    Odpowiedz