Górnictwo w Polsce: szanse i zalety vs wady i ryzyka

23 września 2016, 05:55
Źródło:obserwatorfinansowy.pl

źródło: Inne

Sektor węgla kamiennego w Polsce ma szansę, by wyjść na prostą. Kopalnie naprawdę mogą być rentowne. I to nawet w czasach, gdy UE nastawiona jest mocno antywęglowo. Sprawdźmy, co musi się stać, by ziścił się optymistyczny scenariusz?

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (5)

 • wezyr(2016-09-23 14:19) Zgłoś naruszenie 02

  ja cały czas wierze, że polskie górnictwo się odbije i zacznie na siebie zarabiać. a ci co nie wierzą to się jeszcze przekonają!

  Odpowiedz
 • Adam(2016-09-23 14:20) Zgłoś naruszenie 20

  W pierwszej kolejnosci to bych sie zwacholi pozbyt, zamknal nie rentowne kopalnie i wtedy mogemy se pogodoc o rozwoju gornictwa.

  Odpowiedz
 • janek(2016-09-23 14:21) Zgłoś naruszenie 20

  Ministerstwo energii przecież przygląda sie kopalniom juz od jakiegoś czasu. a tu chodzi o cos innego. Całe polskie górnictwo musi przejść gruntowne zmiany nikt od roku 90 nie zajmował sie górnictwem na poważnie i teraz płacimy tego cene.

  Odpowiedz
 • tadeo(2016-09-23 14:28) Zgłoś naruszenie 02

  Są kopalnie ktore zostały poddane restrukturyzacji i teraz działająznacznie lepiej, to samo przed chwilą było z kopalnią makoszowy. Nikt kopalń zamykać nie będzie.

  Odpowiedz
 • XYZ(2016-09-25 22:48) Zgłoś naruszenie 00

  bycmoze zkopalniami jet i bedzie jak z cukrowniami...wykupia, pozamykaja a za 20lat bedziemy kupowac wegiel z USA i Australii ale w duzym stopniu reke przylozado tego chwili, bezdennie głupi zwiazkowcy,którzy zawsze sa na nie, którzy jedynie wmawiaja górnikom, ze wszytko im sie nalezy\. Niestety wiecznie nie da sie dopłacac do tego bajzlu....Dalem sie nabic w butelke i kupilem akcje JSW w ramach "akcjonariatu obuwatelskiego" i mam nadzieje, żeJSW wyjdzie na prosta ale niestty zwiazki rzucaja klody pod nogi tej spolce a nawet sa kamieniem i jej szyi...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze