We wtorek na otwarciu notowań kurs wynosił 52,05 zł.

"Zmiana ta wynika z podwyższenia prognozy zysku netto na lata 2016/17/18 za sprawą lepszych od oczekiwanych wyników z działalności na rynkach międzynarodowych. Stagnacja na polskim rynku IT związana z okresem przejściowym w budżecie unijnym odbija się na przychodach w roku 2016 oraz na marżach" - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.

Asseco Poland jest największym graczem na polskim rynku IT, zaś Europa Środkowo-Wschodnia jest potencjalnie jednym z największych beneficjentów kontraktów finansowanych z nowego budżetu UE, przypomina broker.

"Rozległe doświadczenie spółki w sektorze publicznym w połączeniu z dużą dywersyfikacją działalności, ogranicza ryzyko agresywnej walki o zlecenia i niedoceniania kosztów kontraktów (Polska stanowi 'tylko' 26% przychodów i 35% zysku EBIT, podczas gdy sektor publiczny generuje około 25% przychodów). Pomimo prognozowanego słabszego zysku netto w 2016 roku na poziomie 313 mln zł (wobec 365 mln zł w 2015 roku) analitycy Haitong spodziewają się, że Asseco Poland nadal będzie wypłacać wysoką dywidendę w wysokości 3 zł na akcję, a stopa dywidendy wyniesie 5,8%, co jest najlepszym wynikiem wśród polskich i międzynarodowych konkurentów według konsensusu BBG" - czytamy dalej.

(ISBnews)