Europa siedzi na beczce prochu. Oto co zagraża Staremu Kontynentowi

30 października 2016, 13:45 | Aktualizacja: 30.10.2016, 13:48
Źródło:Bloomberg
Nadchodzące wybory w państwach Europy. Na granatowo wybory parlamentarne, na niebiesko wybory prezydenckie, na czerwono referenda

Nadchodzące wybory w państwach Europy. Na granatowo wybory parlamentarne, na niebiesko wybory prezydenckie, na czerwono referendaźródło: Bloomberg

Partie antestablishmentowe zdobywają coraz większe poparcie w samym sercu Unii Europejskiej i stanowią znacznie większe wyzwanie dla starego Kontynentu, niż wcześniejsze tego typu ruchy na peryferiach Wspólnoty.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

  • Margo(2016-11-03 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Trump na prezydenta!!!

    Odpowiedz
  • pancho villa(2016-10-31 21:42) Zgłoś naruszenie 81

    a może to właśnie obecne "elity" są populistami... wpuszczanie masy zwierząt i nazywanie ich migrantami, uchodźcami bez dokumentów i żadnej kontroli granicznej to nie populizm ?? rozbuchany socjal to nie populizm?? zadłużanie społeczeństw to nie populizm?? wiec do k..rwy nędzy kto tu jest populista?? no ale powiedzmy ze taki Korwin jest populista i ustalmy fakt ze mamy demokracje to mam do tego prawo żeby glosować na takiego na przykład populistę i nie widzę w tym nic nie stosownego... większy obciach, czy raczej głupota to glosować na dotychczasowe "elity" z bożej laski

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kwietniu(2016-10-31 10:46) Zgłoś naruszenie 331

    Skoro populisci zyskuja teraz coraz wieksze poparcie to ja mam pytanie. Kim byli ludzie ktorzy wczesniej doprowadzili te kraje do takiego stanu?

    Odpowiedz
  • niestety.(2016-10-31 01:26) Zgłoś naruszenie 203

    W Włoszech mlode byki strajkowaly,bo odzież z pomocy spolecznej nie byla markowa.Liczyli na ciuchy od versace.armani.Po takich wiadomościach już wiem Europa się kończy .

    Odpowiedz
  • Radi(2016-10-30 21:04) Zgłoś naruszenie 403

    Dawno nie czytałem bardziej jednostronnego artykułu. Panie autorze ! Skoro na zachodzie ludzie chcą głosować na partie anty-unijne, to może mają jednak po temu jakieś powody ?

    Odpowiedz
  • Pokolenie beznadziei zarabiające 1 tys na rękę(2016-10-30 20:41) Zgłoś naruszenie 2226

    Mają ludzie dość wiecznego Kryzysu umożliwiającego Bogaczom utrzymywanie wiecznego Kryzysu.....w sferze Płac..... Bo ZYSKI Firm są NIEBOTYCZNE. Dalej utrzymujcie niskie płace......tylko pamiętajcie że w ten sposób tworzy się społeczeństwo sfrustrowanych i nie mających nic do stracenia.....

    Odpowiedz
  • Pesymista(2016-10-30 19:21) Zgłoś naruszenie 441

    Dla mnie najważniejsza jest odpowiedź dlaczego takie ruchy rozwinęły się/ uzyskały aprobatę teraz. Moim zdaniem na pewno jedną z przyczyn jest przekroczenie akceptowalnej przez lokalne społeczności granicy napływu imigracji. Drugą przyczyną jest nadmierne rozwarstwienie. Przed UE są następne zagrożenia takie jak zawarcie umowy TTIP i próba rozszerzenia o dalsze państwa. Na TTIP część państw skorzysta ale również część państw dużo straci i wówczas będzie zmuszona do wyjścia z Unii. Dodatkowo dochodzą siły zewnętrzne które z jednej strony dążą do upadku wspólnej waluty i drugiej rozbicie wspólnej polityki zagranicznej. Dolar jako pieniądz światowy za dużo tracił przy mocnym euro i duże mocarstwa też tracą swoją przewagę przy kontaktach z UE a nie z małymi państwami.

    Odpowiedz
  • Alek(2016-10-30 19:17) Zgłoś naruszenie 649

    Duzo bedzie zalezalo od wyborow w USA. Jesli wygra ten idiota-szarlatan to populizm dostanie takiego wiatru w zagle i niewykluczone, ze nastapi koniec cywilizacji albo w ogole swiata. Wygrana Clinton moze natomiast byc impulsem do odwrocenia tego upiornego kierunku ruchu wahadla w druga strone. Moze to podniesie na sercu normalnych ludzi (sa jeszcze tacy) a przede wszyskim moze podniosa w koncu tez glowy i wykopia w kocnu to populistyczne kretynstwo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gosc(2016-10-30 15:58) Zgłoś naruszenie 2230

    ludzie sie budza i dosc maja menadzerow zrascych ich zarobkii i tak trzymac

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Realista (2016-10-30 15:52) Zgłoś naruszenie 508

    Jaki populizm? Może po prostu w ludziach odbywają się głosy rozsądku...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aer(2016-10-30 15:42) Zgłoś naruszenie 5618

    Zawsze bawiło mnie nazywanie krajów Zachodu demokratycznymi. Na Zachodzie demokracja jest tylko fasadowa, w rzeczywistości rządzi tam establishment.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Work Buy Consume Die(2016-10-30 15:02) Zgłoś naruszenie 2836

    Widzę, że autor jest takim tchórzem, że się nawet z imienia i nazwiska nie podpisuje pod swoimi tekstami ;) Poza tym, prawicowcy, jakkolwiek wrodzy dla innych i nawet siebie nawzajem, tworzą bardziej spójną i majacą wspólne cele grupę społeczną niż lewactwo. Tak że autorze, więcej odwagi w publikacjach, to tylko pańska opinia, czyż nie? Wstydzi się pan czy boi?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • OberGruppenFuhrer(2016-10-30 14:55) Zgłoś naruszenie 6418

    "Europejski Bank Centralny, który uchronił kontynent od najgorszych konsekwencji kryzysu finansowego" hehe uśmiałem się. Forsal jednak dalej zaskakuje swoim poczuciem humoru.

    Odpowiedz