"Wniosek do UOKiK w sprawie tego przejęcia został złożony w październiku. Spodziewamy się, że w grudniu tę zgodę otrzymamy. […] W przypadku zamknięcia najprawdopodobniej dywidendy nie będzie, ale to zależy od spełnienia warunków transakcji, czyli m.in. zgody urzędu antymonopolowego na tę transakcję" - powiedział Papierski podczas telekonferencji.

Przypomniał, że bank napisał w opublikowanej dziś prezentacji, iż "zawarcie transakcji stanowi formalne niespełnienie jednego z warunków wypłaty dywidendy określonych w uchwale WZ PKO Banku Polskiego z 30 czerwca 2016 r. Zgodnie z jej treścią zarząd banku zobowiązany jest podjąć uchwałę w sprawie stwierdzenia braku spełnienia warunków do wypłaty dywidendy najpóźniej do 9 grudnia 2016 r.".

"Ta transakcja zgodnie z naszą uchwałą WZ w przypadku zamknięcia stanowi spełnienie warunku niewypłacenia dywidendy i najprawdopodobniej tak się stanie" - skomentował wiceprezes.

Podtrzymał, że według planu fuzja prawna planowana jest na I poł. 2017 r. Docelowo PKO BP chce mieć jeden podmiot na rynku leasingu, który będzie jego liderem z udziałem na poziomie 13,3% mierzonym według wartości sprzedaży.

PKO BP podał dziś, że podpisał (jako gwarant) umowę z Raiffeisen Bank International (RBI) umowę zakupu 100% akcji Raiffeisen-Leasing Polska (RLPL) na rzecz PKO Leasing. Uzgodniona w transakcji cena za 100% akcji w RLPL wynosi 850 mln zł.

W I połowie września PKO BP informował, że złożył wiążącą ofertę nabycia 100% akcji Raiffeisen-Leasing Polska od Raiffeisen Bank International i zawarł porozumienie o prowadzeniu negocjacji na zasadzie wyłączności.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 266,94 mld zł na koniec 2015 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

(ISBnews)